איך בוחרים קרמיקה

כאשר אנחנו באים לבחור קרמיקה, עומדות לפנינו לא מעט אפשרויות וניתן בקלות להתבלבל ולבצע בחירה שגויה שעשויה לעלות לנו ביוקר בהמשך הדרך. אז איך בוחרים קרמיקה? המשיכו לקרוא וגלו.

איך בוחרים קרמיקה איכותית

אם לא ברור לכם, נתחיל בכך שבכל הקשור לקרמיקה, יש תמיד לבחור את האיכות הטובה ביותר. קרמיקה היא מוצר שלא רק צריך להראות טוב אלא יש לה גם תפקידים חשובים: 
 • לאפשר הליכה בטוחה לאורך שנים רבות. קרמיקה לא איכותית תתבלה מהר יותר, הגימור שלה לא יישמר, עלולים להופיע סדקים ושברים ועוד. 
 • למנוע החלקה בחדרים רטובים תוך כדי יכולת עמידה בתנאי רטיבות וחום גבוהים לאורך שנים. 

אז איך יודעים שהקרמיקה איכותית? בואו נעשה קצת סדר:

 • תו תקן: אריחי קרמיקה נבדקים בישראל על ידי מכון התקנים לפי תקן 314. בישראל חלה חובה לייצר, לייבא ולשווק אריחים העומדים בדרישות התקן. התקן בודק מספר דברים כגון עמידות בשחיקה (רמות שחיקה גבוהות יותר דרושות למקומות ציבוריים למשל), סוג (סוג א' עד סוג ג' מתייחס לאיכות הקרמיקה, כמות או אחוז האריחים הפגומים, אחידות הגדלים וכדומה), התנגדות להחלקה (נתון חשוב ואף הכרחי לגבי קרמיקה לשימוש בחדרים רטובים או חיצוניים הבאים במגע עם מים ושיש סכנת החלקה באותו אזור). למרות שמדובר בתקן מחייב, כדאי לבדוק מול הספק אם לקרמיקה יש תקן מתאים. 
 • יצרן: האם מדובר ביצרן מוכר, גדול, אשר עושה שימוש בחומרים איכותיים ומייצר בתהליכי ייצור נאותים? קרמיקה איכותית עוברת לא מעט תהליכי בקרת איכות על מנת לסנן את האריחים לפי איכות סופית ולדחות את האריחים הפגומים. אם בקרת האיכות לא בוצעה כראוי או כלל לא התקיימה, אזי הקרמיקה אינה איכותית. 
 • יבואן/ספק: האם מדובר ביבואן או ספק בעל מוניטין של שנים? האם הוא מספק אחריות, שירות, מדיניות החזרה הוגנת? האם הוא מחזיק במלאי מתאים והאם ניתן לראות באולם התצוגה דוגמאות קרמיקה רבות ומגוונות? האם ניתן להזמין לאספקה בתאריך מאוחר יותר? 

איך בוחרים קרמיקה במבצע

קיימים לא מעט מבצעים על קרמיקה, ולכן חשוב להבין מה באמת כדאי ועל מה עדיף לוותר. אז מה כדאי לבדוק?
 • איכות הקרמיקה במבצע: האם מדובר בסוג א'? חשוב שתדעו מה אתם קונים. קל לקבל מחיר נמוך על קרמיקה באיכות פחות טובה, קשה יותר (אך לא בלתי אפשרי) למצוא מבצעים על קרמיקה מסוג א' ובאיכות מעולה. אל תתפשרו, בסופו של דבר חיסכון של כמה שקלים יהפוך להפסד גדול אם תתפשרו על קרמיקה לא איכותית: קרמיקה שהיא לא סוג א' תכלול אריחים פגומים, אריחים מעוותים, סדוקים וכדומה. את כל האריחים הפגומים תצטרכו פשוט לזרוק לפח (הרצף שלכם יעשה זאת ויתכן אף כי הכמות שהזמנתם לא תספיק לביצוע העבודה).   
 • ייעוד: וודאו כי אתם קונים קרמיקה במבצע המתאימה לייעוד שלה. למשל, רכישת קרמיקה במבצע המיועדת לריצוף בית רגיל לא מתאימה לשימוש בחדר האמבטיה. 
 • זמינות: וודאו כי הקרמיקה במבצע קיימת במלאי אצל הספק או היבואן בכמות מספקת או שניתן יהיה לרכוש אותה בהמשך. קורה לא מעט שמגלים תוך כדי עבודה כי אין לנו מספיק אריחים (נשברו בעבודה, נחתכו ליצירת פנלים ועוד). אם קניתם קרמיקה במבצע במלאי מוגבל או שהספק/יבואן לא מתכוון להמשיך לייבא או לספק, אתם עשויים לעמוד מול בעיה רצינית. 
 • תנאי רכישה או החזרה: בגלל שקשה להעריך במדויק את כמות הקרמיקה הדרושה, ממליצים תמיד לרכוש כמות יתרה של קרמיקה כדי שלא יווצר מצב של מחסור בזמן העבודה (בגלל פחת, חיתוכים וכו'). אם נשארו אריחים בודדים בגמר העבודה, הכל טוב ויפה ורצוי לשמור עליהם למקרה ובעתיד תצטרכו להחליף אריחים (למשל שהייתם צריכים לשבור לביצוע עבודת תיקון כלשהי). אבל, מה אם נשארה לכם כמות גדולה ברמה של כמה חבילות אפילו? האם לספק או ליבואן יש מדיניות החזרה, כלומר שניתן יהיה להחזיר את האריחים העודפים שלא נעשה בהם שימוש, באריזתם המקורית, ולקבל עליהם החזר כספי מלא? תתפלאו שלא כולם מאפשרים זאת ובטח לא במקרה של קרמיקה במבצע. שוב - אל תתפשרו על נושא זה, יתכן כי מדובר בכמות כסף לא מבוטלת.  
 • האם המבצע הוא באמת מבצע? נשמע טיפשי אך תתפלאו כמה פרסומים קיימים על מחירי מבצע לכאורה. בדקו ובצעו השוואת מחירים שלא תגלו מאוחר יותר כי מחיר המבצע לא ממש היה מבצע או שניתן היה לרכוש במקום אחר במחיר טוב יותר.
 • עלות עבודה: אם אריחי הקרמיקה אינם איכותים, הדבר יקשה על עבודת הרצף ויבזבז לו זמן יקר. על הזמן המבוזבז, אתם תשלמו...

איך בוחרים קרמיקה לחדרים רטובים

חדרים רטובים מצריכים תשומת לב מיוחדת מאחר והקרמיקה עבורם צריכה לעמוד בתנאים שונים מאלה השוררים בשאר הבית: רטיבות, לחות, חום גבוה.
בישראל, כפי שראינו, קיים תקן לקרמיקה וקיימת התייחסות מיוחדת עובר קרמיקה לחדרים רטובים. בחדרים רטובים הקרמיקה חייבת להיות נוגדת החלקה. מכון התקנים מדרג את סוגי הקרמיקה בין התנגדות של R9 שהיא התנגדות רגילה עד ל- R13 שהיא התנגדות גבוהה ביותר נגד החלקה. התקן מחייב שימוש באריחי קרמיקה בעלי התנגדות להחלקה של רמה R10 לפחות בחדרי רחצה פרטיים. יתכן כי במקרה שלכם תרצו לבחור ברמת התנגדות להחלקה גבוהה יותר למשל עבור אדם מבוגר או ילדים. 
מעבר להתנגדות להחלקה, ישנם עוד פרמטרים למחשבה, עיצוב רצוי, צבע, גודל האריחים, פסי קישוט בחיפויים ועוד.

איך בוחרים קרמיקה לחיפוי קיר

התקן הישראלי גם מגדיר עמידות בשחיקה עבור אריחי קרמיקה בין ציון של 0 לציון של 5 (הרמה הגבוהה ביותר). עבור קרמיקה לחיפוי קיר ניתן לבחור ברמת שחיקה נמוכה (ציון של 0) מאחר והאריחים לא יהיו חשופים לשחיקה בניגוד לאריחים לרצפה. חשוב לציין כי אריח לחיפוי קיר אמבטיה עדיין צריך לעמוד בתנאי לחות, רטיבות וחום אשר מחייבים בחירה באריחים מתאימים, בנגיוד לאריח לחיפוי קיר בסלון למשל. אריחי קרמיקה לחיפוי קיר קיימים בגדלים, גוונים, גימורים שונים, קיימים כאלה עם הדפסים דקורטיביים, אריחים תלת מימדיים (בעלי טקסטורות בולטות אשר יוצרות אפקטים דקורטיביים וצורות תלת מימדיות). עם קרמיקה לחיפוי קיר ניתן להשיג עיצובים שונים, למשל חיפוי קיר בסלון עם קרמיקה דמויי אבן למתן תחושת חמימות וביתיות. ניתן גם ליצור אפקטים דקורטיביים מורכבים עם שילוב בין צורות, צבעים, מרקמים ועוד להפקת יצירת אמנות ייחודית בביתכם. 

איך בוחרים קרמיקה למטבח

המטבח הוא מקום בעל חשיבות עליונה בכל בית כיום. זהו המקום בו מבלים כל בני המשפחה להכנת ארוחות, התכנסות לארוחות משותפות, אירוח ועוד. המטבח הפך להיות הלב של הבית ומכאן כמובן שעיצובו בעל חשיבות גבוהה. הוא צריך להיות מזמין, מרשים, כיפי וכמובן גם שימושי. הקרמיקה למטבח צריכה לספק מענה לכל הדרישות בצורה טובה ולאורך שנים רבות. איכות הקרמיקה חשובה כאן מאוד,  במיוחד לחיפוי הקירות - היא צריכה להיות בעלת עמידות בפני רטיבות, לחות וגם כימיקלים (ניקוי). מומלץ לבחור בקרמיקה חלקה לחיפוי מאחר והיא קלה הרבה יותר לניקוי מלכלוך של מטבח (שומנים למשל).  לאחר מכן הבחירה של צבעים, גדלים, צורות ועוד היא לגמרי בידכם. 
 
אצל משיח קרמיקה תמצאו מבצעים משתלמים ביותר על קרמיקה סוג א' בלבד, קרמיקה לריצוף הבית, לחדרים רטובים, למטבח ועוד. האריחים נמצאים במלאי בכמויות מספיקות למשיח קרמיקה מדיניות החזרה ברורה - ניתן להחזיר כל כמות של קרמיקה שלא נעשה בה שימוש באריזה המקורית ולקבל החזר כספי מלא על כך.
זכרו לא להתפשר על איכות הקרמיקה וכי זול לא מתייחס רק למחיר הנקוב, בדקו מה אתם מקבלים באמת.

 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!