איך לבחור אריחים למטבח

בחירת נכונה של אריחים למטבח היא אחד הדברים החשובים, בין אם אתם מתכננים מטבח חדש לגמרי או מעוניינים לעדכן ולשדרג מטבח קיים. לאריחים במטבח יש תפקידים שונים, תלוי במיקום הפיזי שלהם ולכן קיימים הבדלים בין הסוגים שכדאי להיות ערים להם. 

אריחי ריצוף למטבח

רצפת המטבח היא מקום בו דיירי הבית עוברים, עובדים, מכינים אוכל וכדומה, ולכן היא צריכה לספק משטח בטוח ועמיד בפני הפעולות המתרחשות על גביה. לכן, ישנה המלצה לבחור באריחים כגון גרניט פורצלן או קרמיקה בעיקר בגלל העמידות שלהם. אריחים אחרים העשויים מחומרים סופגים יותר (עץ, בטון, שיש) עלולים להתלכלך בקלות יתרה. מבחינה עיצובית אפשר גם לבחור בסגנון שונה וליצור תיחום מעניין של אזור המטבח, אך לרוב בוחרים באריחים זהים לכל האזור הפתוח של המטבח, פינת האוכל והסלון. קיימים סוגים רבים ומגוונים של אריחים למטבח. עבור מי שמחפש עמידות, קלות תחזוקה וניקוי יחד עם מראה שנשמר לאורך שנים רבות, לא צריך לחפש מעבר לקרמיקה או גרניט פורצלן. תוכלו לבחור בין גדלים, צורות, גוונים, גימורים, הדפסים רבים, וגם אריחים שמדמים חומרים אחרים בצורה משכנעת ביותר כגון בטון, עץ, אבן, מתכת ועוד. 

חיפוי אריחים למטבח 

המקום השני בו קיים שימוש נרחב באריחים במטבח הוא בקירות - מעל הכיריים, מעל משטח העבודה ועוד, וזאת על מנת לספק הגנה לקירות מהתזות, חום ולכלוך ולאפשר שמירה על היגיינה גבוהה וניקוי קל. רצוי לבחור באריחים חלקים ככל הניתן אם מעוניינים בתחזוקה וניקוי קלים. מעבר לכך, ניתן לבחור בכל גודל וגוון רצוי בהתאם לעיצוב הנדרש, ובהתאם לגודל האזור לחיפוי. מומלץ בדרך כלל, ככל שהאזור קטן יותף לבחור באריחים קטנים יותר, דבר שנותן תחושת גודל לאותו האזור, ולהיפך. ניתן גם להשתמש באריחים מדוקקים עם עובי של כ-3 מ"מ בלבד ובאורך של כמה מטרים. היתרון בשימוש באריחים מדוקקים כאן יהיה בכך שתוכלו לחפות את כל הקיר באותו אזור, עם יחידה אחת בלבד של אריח, כך שלא יהיו תפרים בין אריחים שיכולים לצבור לכלוך וגם תקבלו מראה נקי ויוקרתי. 

התאמת אריחים למטבח לפי סגנון

סגנון הוא דבר אישי מאוד, הוא תלוי בעיצוב הכללי של הבית והאווירה הרצויה. כאמור לרצפת המטבח ניתן לבחור בהמשכיות סגנון, כלומר, המשך אותם אריחים משאר הבית, הן מבחינת גוון והן מבחינת גודל. בחירה שכזו היא עדיפה במקרים בהם המטבח פתוח והחלל הכללי (כולל מטבח וסלון למשל) אינו גדול במיוחד, כלומר גודל סטנדרטי של בתים כיום. המשכיות הסגנון תספק תחושת גודל - כל החלל הוא אחד. כאשר המטבח מופרד או שהחלל בו הוא שוהה גדול יותר, אפשר בהחלט לבחור באופי שונה של אריחים, בהתאם לסגנון המטבח. כיום העיצוב הוא פחות שמרני, ועירוב סגנונות הוא לעיתים מתבקש, כל עוד הוא נעשה בצורה חכמה ואסתטית. אם למשל ארונות המטבח שלכם מאוד מודרניים, ניתן לבחור בסגנון אריחים דמוי בטון או אבן, כך שתיווצר התאמה עיצובית ביניהם. אפשר גם לבחור סגנון התואם את שאר הבית ברצפת המטבח ולבחור בסגנון שונה עובר החיפויים. אפשר למשל ליצור קיר כוח, נקודת עניין במטבח על ידי בחירת אריחים מיוחדים מבחינת צבע, גמר, צורה, הדפס ועוד, ולשדרג כך מטבח סטנדרטי למדי. 
אם המטבח שלכם גדול, וכולל גם שולחן אוכל, ניתן לתחום את אזור השולחן בעזרת הנחה של אותם האריחים לכיוון שונה או להשתמש באריחים בסגנון אחר לגמרי. 
בסופו של דבר, עיצוב מוצלח הוא זה שיהיה לא רק מרשים במבט ראשון אבל גם נעים לאורך זמן, לכם, לאורחים ואף לבעלי הבית העתידיים אם בכוונתכם למכור בעתיד. הכל עניין של איזון נכון.

פריסת אריחים לפי מבנה המטבח

לגודל ולצורת האריחים, וכן אופן הנחתם, יש השפעה רבה על תחושת הגודל של המטבח. לכן שימוש בפריסת אריחים שונה ומתאימה למטבח יכולה לשפר את כל עיצוב החלל. ההחלטה הראשונה שלכם תהיה האם להמשיך את צורת הפריסה של שאר הבית גם במטבח או לבחור בפריסה שונה. הדבר השני שיש להתייחס אליו הוא גודל המטבח וצורתו. למשל מטבח צר וארוך, מלבני, מרובע, בצורת L ועוד. במטבח צר וארוך כמו מסדרון, אפשר לפרוס את האריחים בכיוון הנוגד את אורך המטבח כדי לספק תחושת גודל נעימה יותר ופחות אורכית. הדבר האחרון שכדאי להתייחס אליו לגבי פריסת האריחים הוא מיקום הכניסה למטבח וכיוון המבט הרצוי. פריסת אריחים במטבח לכיוון קיר כוח מעל משטח העבודה יכולה למשוך את המבט אליו בצורה יותר חזקה.
מומלץ להתייעץ עם מעצבת פנים או מומחים אחרים בתחום כדי לקבל רעיונות וגם למנוע טעויות שקשה לתקן. ניתן גם להשתמש בשרטוט במידה של המטבח, יחד עם החללים הסמוכים ופריסת האריחים בחללים הסמוכים ולשחק עם פריסות שונות במטבח, גדלים שונים של אריחים, כיוונים שונים ועוד כדי לקבל מושג ראשוני. 
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!