קרמיקה למטבח - כל מה שצריך לדעת

הקרמיקה מזמן הפכה למוצר מועדף בישראל ובעולם עבור ריצוף וחיפוי קירות המטבח ובחלקים נוספים בבית. הסיבה היא מובנת - המוצר עצמו זמין, אינו יקר, קיים בשלל גדלים, צורות, גימורים, הדפסים וגם כאלה שמדמים חומרים אחרים בצורה מושלמת (אבן, עץ, בטון ועוד). הכי חשוב לזכור כי קרמיקה כיום, כל עוד היא באיכות גבוהה, היא בעלת עמידות מצוינת לתנאים הקשים המתקיימים במטבח, היא קלה לניקוי ולא דורשת תחזוקה מיוחדת כך שהיא תשרת אתכם שנים רבות. אז בואו להכיר יותר את התחום של קרמיקה למטבח, הסוגים ורעיונות עיצוב באמצעותה.

קרמיקה למטבח - סוגים

בעיקרון סוגי קרמיקה למטבח נחלקים בין קרמיקה לריצוף המטבח וקרמיקה לחיפוי קירות ומשטחי עבודה במטבח. קיים שוני מהותי ביניהם, לא בעיצוב שלהם, אלא בסוג ותקן. על קרמיקה לרצפה במטבח מתהלכים כל הזמן ולכן היא צריכה להיות עמידה יותר מקרמיקה המיועדת לחיפוי (עליה לא מתהלכים). 
קרמיקה למטבח יכולה להיות מכל גודל וצורה, צבע וגימור, בהתאם להחלטה העיצובית שלכם ובהתאמה עם שאר חלקי הבית. 
הקרמיקה לחיפוי היא בדרך כלל בגודל קטן יותר, עד קטן מאוד מאחר וזה יוצר אשליה של גודל, במיוחד במטבחים קטנים יחסית. ניתן גם להשתמש באריחים מדוקקים שהם גדולים מאוד ויכולים לכסות קיר לחיפוי במטבח ביחידה אחת בלבד, כך שלא יהיו חיבורים וחיתוכים, לקבלת מראה נקי ואקסלוסיבי יותר. 
כיום קיים שלל אפשרויות של קרמיקה לרצפה וחיפוי למטבח כך שבטוח תמצאו בדיוק את הדגם המתאים והנכון לכם ולמטבח שלכם. 

רעיונות לעיצוב חיפוי קרמיקה למטבח

עיצוב נכון הוא עניין של פרופורציה ומידה נכונה. ניתן גם לשלב תעוזה בעיצוב כל עוד זה נעשה בצורה נכונה. אם בחרתם כבר בצבע של ארונות מטבח או שהם קיימים, אפשר לבחור בגישה קונסרבטיבית ובטוחה (אם אינכם בטוחים לגבי עיצובים מתקדמים יותר), למשל על ידי בחירת גוונים של קרמיקה שיתאימו לאלה של הארונות. אם אתם מעוניינים לבחור בעיצוב בעל יותר עניין, ולהבליט דווקא את החיפוי כך שהוא יתרום לעיצוב במקום להיות חלק שקט בו, אפשר לבחור בקרמיקה שונה, הן מבחינת צורה והן מבחינת צבע וליצור ניגודיות. חשוב להיות זהירים בבחירה, לא לבחור בצבעים שהם אופנה חולפת או צעקנים מדי עד כדי כך שגם אתם תתעייפו מהעיצוב לאחר זמן מה. 
מעבר לצבע הארונות, גם סגנון הארונות, יכול לסייע בבחירת הקרמיקה לחיפוי במטבח. למשל עם הארונות בסגנון כפרי, אריחים מצוירים בפרחים או מוטיבים קלאסיים עדינים אחרים או אריחים דמוי טרה קוטה יכולים להשתלב היטב. 
אם הארונות בסגנון תעשייתי, אפשר לשלב חיפוי קרמיקה דמוי בטון או קרמיקה לבנה כמו במטבחים תעשייתיים. לטאץ' נוסף אפשר לבחור באריחים בצורה מלבנית המותקנים בשכיבה באופן אסימטרי שיזכירו קירות של מאפיה יוקרתית בפריז. 
עבור מטבח מודרני ניתן להשתמש בחיפוי קרמיקה בגימור חלק ונקי.
האפשרויות עם קרמיקה לחיפוי במטבח הן באמת אין סופיות, ניתן ליצור שילובים רבים כך שהמטבח שלכם יהיה ייחודי באמת ובדיוק כמו שחלמתם. מומלץ לעיצובים מתקדמים יותר להיעזר במעצבת פנים שיידעו לכוון אתכם נכונה ולמנוע מכם טעויות עיצוב כואבות. יחד עם זאת, זהו המטבח שלכם, אז בהחלט רצוי שתתנו את הטון.

איפה קונים קרמיקה למטבח

אם אתם משפצים רק את המטבח או את כל הבית, או בונים בית חדש, חשוב לבחור במקום הנכון ממנו תקנו את הקרמיקה. כמה נקודות חשובות לפני שאתם מחליטים:
  • מבחר: אין כמו מראה עיניים, לראות ולמשש בידיים (יש גם קרמיקה תלת ממדית או בעלת מרקמים מעניינים). תמונה באתר אינטרנט לרוב לא מספיקה לבחירת קרמיקה. הגוון המצולם ישתנה בהתאם לאיכות הצילום, העיבוד, כוונון ואיכות המסך שלכם כך שלא ניתן להחליט על בסיס תמונה בלבד. במשיח קרמיקה תמצאו מבחר ענק של קרמיקה לאורך כל השנה וגם את הקולקציות הכי עדכניות.
  • מלאי: בהרבה מקומות צריך להזמין מראש ולחכות לאספקה בתקווה שתגיע בזמן וללא איחורים. במשיח קרמיקה, כל מה שמוצג במלאי קיים לקניה ואספקה מיידית. במידה ואתם לא צריכים את הקרמיקה עכשיו, ניתן לבקש לקבל את האספקה בתאריך מאוחר יותר, בדיוק מתי שמתאים לכם, כך שתהיו שקטים. אגב, אם קניתם יותר מדי קרמיקה (תמיד קונים כמות עודפת כדי לחפות על שברים, חיתוכים בזמן הנחת הקרמיקה וכדומה), תוכלו להחזיר את העודפים שלא שומשו, באריזתם השלמה המקורית ולקבל החזר כספי מלא עליהם. 
  • איכות: אל תתפתו כדי לחסוך כמה שקלים, לקנות קרמיקה באיכות ירודה. במשיח קרמיקה, כל הקרמיקה היא אך ורק סוג א' והכל במחירים מצוינים.  
  • ייעוץ ושירות: משיח קרמיקה מעמידה לרשות הלקוחות צוות יועצים מקצועיים ומנוסים שלא רק ידעו לכוון אתכם לקרמיקה המתאימה לתקציב שלכם ורעיון העיצובי שלכם אלא גם ימנעו מכם טעויות. 
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!