שילוב אריחים בחדר אמבטיה - איך עושים את זה נכון

עם מבחר עצום של אריחי קרמיקה לאמבטיה כבר אין סיבה לבחור בסוג, גודל, מרקם וצבע אחד בלבד לכל חדר האמבטיה. שילוב נכון של סוגי אריחים שונים בחדר האמבטיה יכול להפוך את העיצוב למעניין ואישי הרבה יותר ולספק בדיוק את האווירה הרצויה. איך עושים זאת נכון? המשיכו לקרוא וגלו.

אלו סוגי אריחים יש להתקין בחדרי אמבטיה 

קיימים שני סוגים עיקריים של אריחים לאמבטיה:
  • אריחים לרצפת האמבטיה: אריחים המיועדים לשימוש בחדרים רטובים חייבים להיות בעלי מקדם התנגדות להחלקה המוגדר לפחות כ R10 (מדורגים בין R9 עד R13). כלומר שלא ניתן להשתמש באריחים רגילים המיועדים לרצפת שאר הבית. הסיבה לכך די מובנת, באמבטיה יש רטיבות שיכולה להפוך כל אריח בעל מקדם התנגדות נמוך למשטח החלקה, דבר שהוא מסוכן ויכול להוביל לנפילה ופציעה.  כל עוד רמת ההתנגדות היא של R10 ומעלה, אתם יכולים לבחור כל סוג אריח לרצפת האמבטיה.
  • אריחים לחיפוי קירות האמבטיה: אריחים לחיפוי קירות האמבטיה לא חייבים את אותה רמת התנגדות להחלקה, מאחר ופשוט לא מתהלכים עליהם. ניתן גם לבחור באריחים בעלי עמידות נמוכה יותר מאלה המיועדים לרצפה לשחיקה מאותה הסיבה. חשוב אבל לזכור כי האריחים לחיפוי הם לא רק אמצעי לעיצוב אלא משחקים תפקיד חשוב בהגנה על קירות ומבנה הבית בכך שהם צריכים למנוע חדירת מים לתוכם. לכן ההמלצה תמיד תהיה לא להתפשר על איכות האריחים ותמיד לבחור בסוג א'. 

גודל אריחים מומלץ לחדר אמבטיה

באופן כללי, ניתן להשתמש בכל גודל אריח לריצפה ולקירות האמבטיה. בחירת הגודל היא יותר פונקציה של גודל החדר והעיצוב הרצוי. בחדרי אמבטיה קטנים, מומלץ יותר להשתמש בגדלים קטנים יותר של אריחים, הן לרצפה והן לקירות, דבר שיוצר אפקט של חדר גדול יותר. יחד עם זאת, ככל שהאריחים קטנים יותר, כך יהיו יותר חיבורים ביניהם. 
  • אריחים לרצפת חדר האמבטיה: קיימות אסכולות שונות של עיצוב. ניתן למשל לבחור באריחים דומים לשאר הבית (גודל, צורה, צבע ועוד) אך כמובן עם מקדם התנגדות להחלקה מתאים, כך שתהיה המשכיות ורצף עיצובי. במקרה זה אריחי רצפת הבית ממשיכים לתוך חדר האמבטיה בצורה שלא יוצרת מחסום ועל פי אותם קווי הגריד הנוצר בחיבורים. גישה אחרת היא לבחור באריחים שונים לגמרי לרצפת האמבטיה, דווקא כדי להבדיל בצורה בולטת וברורה שנכנסים לאזור אחר ובכך גם להשרות אווירה אחרת.
  • אריחים לחיפוי קירות האמבטיה: גם כאן קיימות גישות שונות. הגישה השמרנית, ה"בטוחה" מבחינה עיצובית היא לבחור בגוון דומה לזה של רצפת חדר האמבטיה. גישה זו, גם אם היא תמנע טעויות עיצוביות היא לא בהכרח תתרום מבחינה עיצובית. כלומר שהאריחים לא יהיו חלק פעיל בעיצוב אלא סוג של קנבס ערום. כמובן שניתן להשלים את העיצוב בדרכים אחרות, בעזרת ארון אמבטיה מסוגנן, עציצים ועוד פרטי נוי שונים. אריחים לחיפוי בדרך כלל יהיו קטנים יותר מאלה של הרצפה אך קיימת אפשרות מעניינת של שימוש באריחים מדוקקים לחיפוי שהם אריחים גדולים מאוד, עד כדי כך שרק אריח אחד יכסה את כל הקיר (אלא אם מדובר בחדר אמבטיה ענק) ללא תפרים. 

איך יוצרים שילוב נכון של אריחים בחדר אמבטיה 

שילוב נכון, של אריחים או כל דבר אחר מבחינה עיצובית הוא עניין של מידה נכונה. כלומר שהשילוב צריך באמת להשתלב אחד עם השני וגם עם כל שאר הפריטים בחדר האמבטיה. 
  • ניתן למשל לבחור מקולקציה אחת שמוצאת חן בעיניכם ולבחור בשני גוונים או מרקמים שונים אך משלימים של אריחים לרצפה ולקירות מתוך אותה הקולקציה. 
  • ניתן להשתמש באריחי פסיפס לתיחום מקלחון גדול כך שנוצרת נקודת עניין. 
  • ניתן לבחור בגוון אריחים שונה עבור קיר אחד של חדר האמבטיה, למשל קיר בו מותקן ארון וכיור אמבטיה, ליצירת קיר כוח. 
  • ניתן לבחור בצורת הנחה שונה ברצפה, למשל הנחה באלכסון. 
  • ניתן לבחור באריחים דומים מבחינת גוון אך שונים מבחינת צורה בין רצפה לקירות האמבטיה. למשל אריחים בצורת משושה לרצפה יחד עם אריחים בצורה מלבן לקירות. 
  • ניתן לבחור באריחים בצבע ומרקם בולטים לרצפה, למשל אריחים בצבע בטון מונחים באלכסון יחד עם אריחים לבנים בקירות. ניתן גם להפוך את בחירה, קירות בולטים יותר ורצפה רגועה יותר. 
מומלץ מאוד להיעזר במעצבת פנים שתספק לכם פריסות להנחת האריחים השונים כך שתבינו כיצד הם אמורים להיראות בפועל. כמו כן במידה ואתם מעוניינים לפעול בעצמכם, אפשר לקבל השראה רבה מתמונות ברשת ולהגיע לאולם התצוגה כשאתם מגובשים על רעיון.
קיימות אפשרויות אינסופיות באמת של שילובים. תוכלו להתייעץ עם צוות המומחים של משיח קרמיקה שישמחו לסייע לכם בבחירת השילובים הנכונים בהתאם לעיצוב הרצוי ולתקציב שלכם.

 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!