אריחים למטבח

אריחים למטבח הם חלק חשוב לא פחות משאר חלקי המטבח - הם מגנים על מבנה הבית וכן על ארונות המטבח מפני רטיבות וכתמים תוך כדי הוספת אלמנט עיצובי מרכזי שמשלים את כל התמונה העיצובית של המטבח (ולעיתים גם של הבית במקרים של מטבחים פתוחים). אם אתם מתכננים שיפוץ או בניה, חשוב להכיר את העולם של אריחים למטבח כדי שתוכלו ליהנות גם מאסתטיקה וגם ממטבח שיאריך שנים רבות.

האם חייבים להתקין אריחים במטבח

אריחים מהווים פתרון שימושי והגנתי במטבח מזה שנים רבות. למעשה, היה כבר שימוש באריחים במטבחים תעשייתיים (וגם במעבדות) ככל שעלה הצורך בשמירה על היגיינה במהלך המאה ה-20. אריחים כיום מספקים פתרון זמין, לא יקר ויפהיפה לעיצוב המטבח תוך מתן פתרון לשמירה על ניקיון והיגיינה לאורך שנים רבות, זאת ללא צורך בתחזוקה כלשהי, מלבד ניקוי קל. לשאלה האם חייבים להתקין אריחים במטבח, אין תשובה חד משמעית מאחר וקיימים כיום פתרונות נוספים כגון משטחים סינטטיים או משטחי זכוכית וכדומה שיכולים להוות חלופה לאריחים ויש גם כאלה שבוחרים להשאיר את הקיר צבוע בצבע שניתן לניקוי. אך האריחים הם עדיין הפתרון הזמין, הפרקטי, העמיד והכדאי ביותר שניתן לרכוש כיום, לכן ההמלצה תהיה לבחור באריחים. תעשיית ייצור האריחים התקדמה רבות וניתן לבחור גם באריחים דמוי אבן או שיש, דמויי עץ ועוד, אשר יספקו את העיצוב הרצוי יחד עם העמידות וקלות השימוש הנחוצה בסביבת המטבח. 

איפה במטבח צריך להתקין אריחים

ניתן להתקין אריחים במקומות שונים במטבח:
  • רצפה: ניתן להמשיך עם אותם האריחים בכל הבית, כולל המטבח או לבחור בדגם אריח שונה למטבח אם מעוניינים לתחום את האזור ויזואלית.
  • משטח עבודה: ניתן ליצור משטח עבודה מאריחים, דבר שניתן לראות פעמים רבות במטבחים בסגנון כפרי יותר. כדאי לבחור באריחי גרניט פורצלן שהם חזקים ועמידים אף יותר. הדבר פחות מקובל בעיקר בגלל הלכלוך שיכול להיווצר בין האריחים מה שלאורך זמן ייצור מראה פחות נעים.
  • חיפוי קיר: ניתן לחפות את קירות המטבח, מעל עמדת הבישול ומעל משטח העבודה. הדבר מקל על ניקוי המטבח והגנה מפני התזות ולכלוך.

ממה עשויים אריחים למטבח 

אריחים מיוצרים מתרכובות חרס שעוברות דחיסה מכאנית (מאות טונות) ליצירות אריח בגודל הרצוי. לאחר מכן האריחים עוברים ליטוש, זיגוג (צבע וגמר) וייבוש ולבסוף חימום בתנור בחום של 1000 מעלות לחיזוק האריחים. תהליך ייצור האריחים המודרני מאפשר ליצור מוצרים עמידים וחזקים ביותר בשלל צבעים, גדלים, צורות, הדפסים ואף לדמות חומרים רבים אחרים בצורה מושלמת (בטון, עץ וכו').

האם צריך להתאים בין האריחים במטבח לריצוף

זה מאוד תלוי בתוצאה העיצובית הרצויה. ניתן לבחור בדגם אריחים שונה לחיפוי למשל, ליצירת אפקט עיצובי והבלטה. החיפוי יכול להיות בצבע דומה לזה של הארונות או שונה בתכלית. לרוב יעשה שימוש באריחים בגודל קטן לחיפוי קיר המטבח אך ניתן גם לבחור באריחים מדוקקים שיכולים לחפות את כל הקיר ביחידת אריח אחת בלבד, ללא חיבורים, דבר המקל על ניקוי הקיר המחופה. חשוב לבחור באיכות אריח הטובה ביותר, רק סוג א', גם לחיפוי קיר המטבח. 

מהו גודל האריחים המומלץ למטבח

מאחר וברוב המקרים, קירות המטבח לחיפוי אינם גדולים במיוחד, על מנת לאפשר תוצאה שנראית טובה יותר, לרוב משתמשים באריחים קטנים בגודל 10X10 ס"מ כך שיהיו מעט חיתוכים ותתקבל תוצאה שנראית טבעית יותר לעין. יחד עם זאת, הכל תלוי בעיצוב וברצון שלכם, אפשר בהחלט לבחור בגדלים אחרים (קטנים או גדולים יותר) אך חשוב לקחת בחשבון איך התוצאה תראה. למראה מושלם וללא חיבורים, שקלו אריחים מדוקקים.

איפה קונים אריחים למטבח

משיח קרמיקה מייבאת באופן ישיר קולקציות עדכניות ואיכותיות ביותר (רק סוג א') של אריחים למטבח (וגם לחלקים אחרים בבית כמו חדרי הרחצה). משיח קרמיקה, בעלת שם ומוניטין של מעל 60 שנה בישראל, מציעה מגוון רחב ביותר של אריחים למטבח לכל תקציב (שווה גם לבדוק את המבצעים). אצל משיח קרמיקה תוכלו לקבל את האריחים למטבח במועד מאוחר יותר, גם לאחר מספר חודשים, ובמידה והזמנתם כמות גדולה מדי, תוכלו להחזיר את העודפים (באריזתם המקורית והסגורה) ולקבל החזר כספי מלא. בנוסף, משיח קרמיקה מעמידה צוות של יועצים מקצועיים שמסייעים ללקוחות בכל הנוגע לבחירת אריחים למטבח הנכונים והמתאימים לטעם ולתקציב. 

 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!