מחירים של קרמיקה וטיפים חשובים למשפצים ומשווים מחירי קרמיקה

קרמיקה – טווחי מחיר למטר

מחירי אריחי קרמיקה נמדדים לפי מטר ריבועי של קרמיקה (ללא קשר בגודל האריחים). המחירים מתחילים סביב ה-40 ש"ח למטר עבור אריחי קרמיקה קטנים, פשוטים ופחות איכותיים, ועד למאות שקלים למטר עבור אריחים איכותיים, בגדלים לא סטנדרטיים ובעלי עיצובים מיוחדים. לאריחי קרמיקה טווחי מחירים רחבים אשר תלויים במספר פרמטרים:
 • גודל: גודל האריח משפיע ישירות על המחיר שלו מאחר וככל שהאריח גדול יותר כך קשה יותר לייצר אותו ללא פגמים. מכאן שהאריח הקרמי הקטן בדרך כלל יהיה גם הזול יותר.
 • צורה: גם הצורה משפיע על המחיר, צורות סטנדרטיות מרובעות בד"כ זולות יותר מצורות אחרות, מלבניות וצורת גאומטריות אחרות.
 • רמת שחיקה: קרמיקה מיוצרת ברמות שחיקה שונות (עמידות מפני שחיקה) המתאימות לשימושים שונים כגון קירות (רמת שחיקה נמוכה), רצפה בבית, חדרי אמבטיה ומטבח ואף לשימוש במעברים ציבוריים (רמת שחיקה הגבוהה ביותר). ככל שרמת השחיקה גבוהה יותר כך גם המחיר עולה.
 • טווח סטייה במידת האריח: עד כמה גודל כל אריח הוא תואם את גודלו המוצהר. כחלק מתהליך הייצור, יכולות להיות סטיות במידות של האריחים. אריחים בעלי רמת סטייה גבוהה הם בד"כ זולים יותר מאחר וכוללים גם אריחים שאינם בדיוק על פי המידה המוצהרת.
 • סוג: סוג א' משמע אריחים בהם אין אריחים בעלי פגמים בציפוי או צבע והם יותר יקרים מאלה הנחשבים לסוג ב' הכוללים גם אריחים עם פגמים שונים.
 • רגיל או גרניט פורצלן: האריח הקרמי הרגיל בדרך כלל זול יותר מהגרניט פורצלן מאחר והגרניט פורצלן מיוצר ברמה גבוהה יותר ובעל תכונות חוזק גבוהות יותר.
 • עיצוב: אריח קרמיקה בצבעים ייחודיים, טקסטורות מיוחדות או ציורים, יהיה יקר יותר מאריח קרמיקה בעל צבע אחיד וסטנדרטי. 
 • אופנה: כמו בבגדים, אריחים קרמיים מקולקציות עכשוויות יהיו יקרים יותר מאלה של קולקציות ישנות שכבר אינם שיא האופנה. כמו כן, ישנם גם אריחים שעוצבו על ידי מעצבים בעלי שם או בחברה הממותגת ברמה גבוהה, ולכן גם שם המעצב או המותג יתרמו למחיר הגבוה.

השפעת איכות הקרמיקה על המחיר

איכות הקרמיקה נמדדת על פי מדדים שונים ורבים כפי שראינו לעיל. ככל שהאיכות גבוהה יותר כך המחיר עולה. קרמיקה אשר מיוצרת במפעל איכותי, בתהליך ייצור קפדני ומחומרים איכותיים, אשר עברה תהליך בדיקה ומיון מחמיר על מנת להבטיח אחידות ושלמות, כמובן תעלה יותר מאריח קרמי אשר יוצר במפעל עלום שם המשתמש בחומרי גלם נחותים, בתהליכי ייצור רשלניים וללא מיון הולם.
חשוב לוודא כי אתם רוכשים קרמיקה סוג א' ולא להתפשר על האיכות. איכות ירודה יכולה בסופו של דבר גם לעלות ביוקר עם פחת גדול בזמן הריצוף, אריח קרמי שישבר, ייסדק, יאבד את ברקו ויצריך תיקונים והחלפות יקרות.
דבר נוסף שחשוב לקחת בחשבון הוא כאשר אתם רוכשים קרמיקה מעודפים או מקולקציות שכבר לא מיוצרות, במידה ותצטרכו לרכוש השלמות לתיקונים והחלפות בהמשך, אתם עלולים להימצא במצב בו לא ניתן להשיג יותר את האריח, דבר שעשוי לגרום להחלפת כל הקרמיקה או לשימוש באריחים לא תואמים.

קרמיקה – איך לחשב את המחיר

מחיר הקרמיקה הוא פועל יוצא של מספר פרמטרים:
 • ריצוף: מחשבים את השטח שיש לרצף. לשם דוגמה חדר שאורכו 4 מטר ורוחבו שלוש מטר, שטחו הוא: 4*3= 12 מטר רבוע. מעבר לשטח הרצפה יש לחשב את כמות הפנלים הדרושה. למשל אם לחדר ארבע קירות החישוב 3 מטר רוחב כפול שתיים (שתי קירות) פלוס 4 מטר כפול שתיים = 14 מטר רץ. גובה סטנדרטי של פנל הוא 7 ס"מ. 14 מטר כפול 0.07 מטר = 0.98 מטר רבוע נוספים. 
 • חיפוי קיר: בחיפוי קיר מכפילים את גובה הקיר או הגובה שאנחנו רוצים לחפות בקרמיקה באורך. למשל בקיר שאורכו 4 מטר אותו רוצים לחפות בגובה 2 מטר החישוב יהיה 4*2 = 8 מטר רבוע.
 • במידה ומעוניינים לצור אפקטים מיוחדים כגון פסיפסים וצורות גאומטריות אחרות, הכמות הדרושה של קרמיקה תהיה גבוהה בהרבה מאחר ותהליך החיתוך ייצור הרבה יותר פחת (חלקים שלא ניתן לעשות בהם שימוש).
חשוב גם לבדוק את גודל הקרמיקה, מאחר וגדלים שונים עלולים להשפיע על הכמות שאתם צריכים להזמין הלכה למעשה. כמו כן נהוג תמיד להזמין לפחות עוד 10% יותר מהכמות המחושבת על מנת לכסות שברים וחתכים במהלך עבודת הריצוף. 
בנוסף לעלות של הקרמיקה יש לקחת בחשבון את עלות עבודת הרצף, חומרים נוספים כגון רובה ועבודת הנחת רובה לקבלת העלות הסופית.

איך להזמין כמות נכונה של קרמיקה

כפי שראינו מעלה, חשוב לחשב באופן מדויק את הגדלים של החללים וקירות על מנת להגיע לכמות הקרמיקה להזמנה. הדבר נשמע פשוט לכאורה אך קל לעשות טעות ולהזמין כמות קטנה מדי ולהימצא בבעיה של חוסר בזמן ביצוע העבודה, דבר שיעכב את הביצוע ויעלה לכם יותר בכסף וזמן. אצל משיח קרמיקה תוכלו לקבל סיוע וייעוץ מומחים אשר יעזרו לכם ויחשבו עבורכם את הכמות הדרושה לביצוע העבודה, הכל לפי סוג הקרמיקה, גודל האריחים, האפקטים המיוחדים הדרושים ועוד. אתם יכולים להיות שקטים שאתם בידיים מקצועיות שיחסכו לכם הרבה כאב ראש ועגמת נפש.  

האם ניתן להחזיר עודפי קרמיקה

ברוב המקרים לא ניתן להחזיר עודפי קרמיקה שהוזמנה ונשארה לאחר סיום הריצוף. טוב שנשארת כמות קטנה של אריחים אצלכם כך שאם בעתיד תצטרכו להחליף אריח מכל סיבה שהיא, יהיה לכם אותו זמין.
הבעיה היא כאשר נשארת לכם כמות גדולה של עודפים אשר אינה רצויה. מה עושים? אצל משיח קרמיקה פתרו את הבעיה בכך שניתן להחזיר את כל העודפים שלא השתמשתם בהם ולא נפתחו באריזתם המקורית ולקבל החזר כספי מיידי. כך שעדיף לכם להזמין כמות יתרה שלא ייוצרו חוסרים בזמן הריצוף ובמידה ויישארו עודפים תוכלו להחזירם למשיח קרמיקה ולקבל החזר כספי.

קרמיקה – כמה עולה לרצף

גם כאן העליות משתנות לפי פרמטרים שונים:
 • הרצף: עד כמה הרצף מיומן ומבוקש? רצף מיומן, בעל ניסיון רב אשר יספק עבודה מושלמת תמיד יבקש מחיר יותר גבוה מרצף אשר מיומנותו ירודה ומספק עבודה פחות טובה. 
 • איכות המשטח לריצוף או חיפוי: אם השטח חלק, ישר ומאוזן אז עבודת הריצוף או חיפוי תהיה קלה יותר וכך גם בדרך כלל זולה יותר. אם הרצפה אינה ישרה, הקיר לחיפוי עקום, על מנת לקבל תוצאה מושלמת, הרצף יצטרך לעבוד הרבה יותר קשה וכך גם עלות העבודה תעלה בהתאם.
 • הדבקה או ריצוף על טיט: ריצוף בהדבקה זולה יותר מאחר והעבודה עצמה קלה ומהירה יותר (למשל הדבקה קרמיקה חדשה על גבי רצפה קיימת ללא פירוקה). ריצוף על טיט מערב יותר עבודה וזמן בהכנת השטח להנחת הריצוף, יישור הטיט, ייבושו, חומרים נוספים וכו' לפני ריצוף באריחי קרמיקה. 
 • פרוק רצפה או חיפוי קיים לפני ריצוף או חיפוי בקרמיקה. במידה וקיים ריצוף ישן או חיפוי קיר ישן אשר חייבים לפרק ולהסיר לפני הנחת הקרמיקה החדשה, יווצרו עלויות נוספות עבור עבודת הפרוק והפינוי.
 • עיצובים מיוחדים: באם אתם חפצים בעיצובים מיוחדים בריצוף המצריכים עבודה נוספת ודורשת מיומנות גבוהה, הרצף יבקש תוספת מחיר על העבודות המיוחדות. למשל ריצוף קרמיקה באלכסון עולה יקר יותר מריצוף קרמיקה במקביל לקו הקיר. יצירת צורת גאומטריות בריצוף גם לעלה את עלות הריצוף. אפילו אריחים אשר כוללים עיצובים מיוחדים המצריכים התאמה מושלמת בין האריחים תעלה יקר יותר מהנחת קרמיקה בצבע אחיד אשר אינו דורש התאמות מיוחדות.
 • תקלות לא צפויות: בשיפוצים העלויות יכולות לגדול במהירות כאשר קורות תקלות לא צפויות. למשל אם במהלך העבודה מתגלה חוסר בקרמיקה, כלאמור לא הזמנתם כמות מספקת, הרצף יצטרך להפסיק את עבודתו ולחזור לסיים את העבודה לאחר שתשיגו את הקרמיקה החסרה. על הדיחוי בעבודה המשבש את מהלך עבודתו התקין של הרצף (הוא הקציב ימים מספר לעבודה אצלכם ועליו לעבוד במקומות אחרים לאחר מכן) ותצריך את חזרתו להשלמת העבודה בזמן שהוא היה אמור להיות במקום אחר, על כך עלול לגבות הרצף תוספת עלות. מאחר ומשיח קרמיקה מאפשר לכם להזמין כמות גדולה יותר של קרמיקה ולהחזיר את העודפים ולקבל החזר כספי, אין סיבה להסתכן בסיכון של מחסור קרמיקה במהלך העבודה ושל ספיגת עלויות נוספו בלתי צפויות.

קרמיקה במבצע

מפעם לפעם ניתן למצוא פרסומים על מבצעים עבור רכישת קרמיקה. חשוב לבדוק היטב את איכות הקרמיקה המוצעת במבצע. האם מדובר בקרמיקה שהפסיקו את ייצורה? האם מדובר בקרמיקה באיכות סוג ב'? האם הקרמיקה המוצעת מיוצרת לפי תקני איכות הולמים?
משיח קרמיקה מציעים מבצעים משתלמים ביותר על קרמיקה סוג א' בלבד (משיח קרמיקה מספק רק קרמיקה באיכות סוג א'), יחד עם ייעוץ מקצועי והבטחת קבלת עודפים חזרה עם החזר כספי עליהם, ולכן כדאי ליצור קשר ולהגיע לראות את המבחר.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!