ריצוף דמוי בטון או בטון מוחלק

מראה הבטון החשוף שהיה בעבר מסמלי העיצוב המודרני, משתלב בשנים האחרונות גם בבתים ובבתי עסק, כחלק מעיצוב החלל. בטון בריצוף מקנה עיצוב תעשייתי מצד אחד, אך כזה שיש בו הרבה שיק מודרני. כיום קיימת גם חלופה של ממש לבטון מוחלק והיא אריחים דמוי בטון - יציקת בטון שעברה החלקה וליטוש או גרניט פורצלן במראה בטון.
רוצים לדעת מה הם ההבדלים? המשיכו לקרוא.

מראה ריצוף דמוי בטון מול בטון מוחלק

כאמור המראה שרצפת בטון מספק הוא יוקרתי (כמובן במידה והוא מיושם בצורה נכונה). בטון מוחלק הוא בעל מראה יחסית אחיד, אין בו חיבורים כמעט בכלל והוא מיושם כיחידה אחת על כל הרצפה. יחד עם זאת, ניתן גם לחרוץ בו צורות ופסים, לתת לו מרקם ולצבוע או לגוון אותו, כיד הדמיון ויכולות בעל המקצוע. אלו נותנים לבטון מראה ייחודי בכל עבודה.
ריצוף דמוי בטון לעומת זאת מגיע כבר בגוון הרצוי, במרקם ובצבע הרצוי והוא יודע לדמות בצורה מושלמת את המראה של רצפת בטון מוחלק. ריצוף דמוי בטון מסופק בגדלים, אורכים ורוחבים שונים המאפשרים ליצור אפקטים נוספים עם אופן הנחת האריחים. ההבדל המשמעותי הוא שהאריחים דורשים חיבורים ביניהם מה שנותן להם יותר מראה של רצפת אריחים ופחות רצפה אחידה של בטון מוחלק.
מראה הבטון יכול להשתלב בחללים מודרניים, אקלקטיים, תעשייתיים, ואפילו בעיצובים כפריים כיוון שהוא נראה טוב עם מגוון חומרים רבים מכל קשת סגנונות העיצוב.

תחזוקה של ריצוף דמוי בטון לעומת רצפת בטון מוחלק

ריצוף דמוי בטון לא מצריכה כל תחזוקה מיוחדת מלבד ניקיון רגיל ופשוט. אריחים דמויי בטון הם חזקים במיוחד, לא סופגים כתמים הם עמידים לאורך שנים רבות מאוד, בעיקר בגלל אופן העיבוד שלהם, בין אם מדובר בגרניט פורצלן או בבטון אמיתי שעבר חיזוק ותוספת חומרים המונעים חדירת נוזלים. לעומת זאת, בטון מוחלק, מצריך תחזוקה מיוחדת, ביצוע איטום עם סילר מעת לעת (בטון כחומר הוא סופח נוזלים ולכן מחייב איטום). מלבד איטום, בטון מוחלק  מצריך רק ניקיון רגיל באופן שוטף.

יתרונות ריצוף דמוי בטון מול בטון מוחלק

לריצוף דמוי בטון יש כמה יתרונות לעומת הבטון המוחלק:
  • אינו סופח מים וכתמים ואינו מצריך תחזוקה מעבר לניקיון כללי רגיל, לעומת הבטון המוחלק המצריך יישום סילר באופן מקצועי אחת לתקופה כיוון שהוא סופח נוזלים וכתמים שונים שיכולים לפגוע במראה לו.
  • ריצוף דמוי בטון לא ייסדק, לעומת בטון מוחלק שעלול להיסדק. אם נוצר סדק, הוא לרוב ימשיך ויתפשט ולכן צריך לאהוב את המראה הזה ולהיות מוכנים לכך שהדבר יכול לקרות.
  • תקלות - אריחים דמויי בטון ניתנים להרמה במקרה של תקלת אינסטלציה ואז להחזרה לדוגמה, לעומת בטון מוחלק שעל מנת לתקן משהו מתחתיו, יש לשבור או לנסר אותו ואז לא ניתן להחזירו, אלא יש לבצע יציקה מחדש. לרוב הדבר יראה כמו טלאי מאוד לא אסתטי.
  • יישום והרכב - קבלן שיפוצים ידאג בקלות להנחת האריחים, בעוד שעבור יישום בטון מוחלק יש להזמין איש מקצוע מיוחד המתמחה בעבודות אלו. 
  • מחיר - כאשר מסתכלים על המחיר הכולל של המוצר והיישום, בטון מוחלק יהיה בדרך כלל יקר יותר, כאשר מדובר בבניה פרטית. כיוון שעבור הנחת אריחים אין צורך להביא בעל מקצוע נפרד, העבודה של יישום בטון מוחלק תהיה יקרה יותר.
כאשר אתם בוחרים ריצוף לבית שלכם, רצוי לחשוב על השימושיות בעיקר. כיוון שניתן להגיע לתוצאות אסתטיות דומות עם אריחים דמוי בטון במקום בטון מוחלק, יכול להיות שתעדיפו את היתרונות שלהם לעומת משטח הבטון. 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!