חיפוי קיר כח

אם אתם מתכננים שיפוץ, בונים בית או רוצים לשדרג את מראה הבית, הכירו את אחד הטריקים של מעצבי הפנים, חיפוי קיר כח. קיר כח אינו דורש הוצאה כספית גבוהה ויכול לשדרג את עיצוב הבית בצורה מאוד משמעותית, לכן זו אפשרות שכדאי מאוד להכיר.

מה זה קיר כח

קיר כוח הוא למעשה קיר אחד בחדר או חלל (בו יש 2-4 קירות בד"כ), אותו מחפים על מנת ליצור אפקט מעניין, להוסיף צבע לחלל, מרקם שונה ועוד. זהו פתרון קל ומהיר לשדרוג כל חלל בבית או במשרד. קיימים כינויים נוספים לקיר כח, כגון קיר עניין, קיר דגש, אך המשמעות זהה לגמרי.
כמו עם כל דבר אחר בעיצוב, טעם טוב ומידה נכונה הם המפתח להצלחה. כלומר, אין צורך בקיר כח בכל חדר וחדר, אלא רק במקומות שם הוא באמת יועיל לתמונה העיצובית הרחבה. קיר כוח מוסיף יותר עניין ועומק ואף יכול לספר סיפור על יושבי הבית. השקעה בפרטים ובעיצובים הנכונים בהחלט מעידה על טעמם של בעלי הבית והשקעתם בנכס. מבחינת הגוונים, בדרך כלל קיר הכח יהיה בצבע ניגודי לשאר הקירות, כלומר אם הקירות לבנים, אז גוון כהה לקיר הכח ישיג את האפקט הטוב ביותר. יחד עם זאת, חשוב לבחור גוון שישתלב גם בעיצוב הכללי של הבית. אפשר לקבל השראה מגוון הרהיטים, מתמונות על הקיר, ולבחור גוון תואם אך כהה יותר. 
קיר הכח יכול להיות חד גוני, בעל מרקם חלק וגם בעל גוונים רבים, צורות ומרקמים שונים. אפשר להיות נועזים אך מומלץ להיעזר במעצב פנים אם אינכם לגמרי בטוחים. קיר כח יכול גם להשתלט על הבית בצורה לא טובה אם הוא אינו נכון עיצובית.

איך בוחרים קיר כח

קודם כל, בוחרים בקיר שהוא יחסית פנוי ולא עמוס רהיטים שיסתירו אותו בצורה משמעותית. האפקט, העניין שקיר כח יוצר, צריך להיות גלוי למדי. מומלץ לבחור בקיר שהוא פנוי מפתחים, חלונות, דלתות ומעברים. קיר הכוח לא צריך ליצור עומס, אלא הדגשה בצורה מאוזנת. 
קירות בעלי נוכחות שנראים היטב מכוונים שונים בבית, הם המועמדים הטובים ביותר לקיר כח.
לדוגמה, קיר הטלוויזיה, הקיר שמאחורי הספה, קיר של אח או קמין, גב המיטה ועוד, יכולים לשמש כקיר כח בצורה טובה. חשוב שקיר הכוח לא יסיט את הפוקוס ממקומות חשובים אחרים בחדר, אלא שיהפוך לפוקוס העיקרי. 

חיפוי קיר כח בחדר אמבטיה - רעיונות

חיפוי קיר כח בחדר אמבטיה יכול להקפיץ את עיצוב החדר בצורה משמעותית ביותר. כמובן שכדי שקיר כח יהיה אפקטיבי, יהיה צורך בקיר שלא עמוס בפריטים רבים מדי:
  • הקיר מאחורי האמבטיה - אפשרי גם עם אמבטיה רגילה וגם עם אמבטיה פרי סטנדינג
  • הקיר האחורי במקלחון - רוונטי בעיקר למקלחונים בנויים עם דלת זכוכית או ללא דלת, כך שהקיר יראה תמיד
  • קיר עליו נמצאים הכיור והמראה, עם כיור מרחף, מדפים מרחפים.
  • ניתן לבחור חיפוי קיר זהה לשאר חדר האמבטיה רק בגוון שונה וניגודי, או לבחור חיפויים באותו הצבע, אך עם מרקם ייחודי או תלת מימדי.   

קיר כח בחלל המשותף - חיפוי או צבע

בחללים משותפים נהוג לרוב להשתמש בצבע, אך בשנים האחרונות רואים המון חיפויי קיר גם בסלון או בפינת האוכל. 
לצבע יש יתרון של מחיר נמוך יותר, קל יותר לשנות ולצבוע לגוון אחר אם מחליטים על כך, אך הוא גם פחות עמיד. במיוחד בחללים משותפים שם יש מעבר רב של אנשים, מגע רב של ידיים, פגיעה של חפצים שונים מסלי קניות ועד אופניים ועגלות תינוקות. צבע יכול להיות פתרון נהדר אם רוצים להכניס קיר כוח לחדר הילדים.
חיפוי קיר כח נראה יותר איכותי, עשיר יותר, מושקע יותר והוא עמיד מאוד. הוא ימשיך להיראות במיטבו גם לאחר שנים רבות. הוא אמנם יקר יותר מעלות של צביעה אבל אם לוקחים בחשבון את העמידות, קלות התחזוקה והאפקט העיצובי, הוא בסופו של דבר ישתלם מאוד.
ניתן לבחור בקיר אחד בחלל הכניסה לבית כקיר כח לחיפוי כנקודת עניין מרכזית לכל באי הבית למשל ולשדרוג תחושת איכות הבית.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!