חיפוי קרמיקה לאמבטיה

חיפוי קרמיקה לאמבטיה הוא חלק בלתי נפרד של כל תכנון, בניה או שיפוץ. למרות שהרוב עושים את זה, האם זה באמת הכרחי? מה כדאי לדעת לפני שבוחרים חיפוי קרמיקה לאמבטיה? האם אפשר גם ליצור עיצובים מעניינים בעזרת חיפוי קרמיקה באמבטיה? האם חיפוי קרמיקה באמבטיה זה יקר? כל אלה ועוד הן שאלות שכל אחד ישאל את עצמו לפני שהוא רוכש. המשיכו לקרוא וקבלו תשובות לשאלות.

האם חייבים להתקין חיפוי קיר באמבטיה

אין חובה ממשית להתקנת חיפוי קיר לאמבטיה, אבל ישנן סיבות רבות למה כן לחפות את קירות האלו:
 • חיפוי קיר (בהנחה שהוא מותקן באופן איכותי עם חומרים נכונים) אוטם את הקיר ולא מאפשר ללחות, מים, נתזים ועוד לחדור לקירות הבית מתוך החדרים הרטובים. חדירת מים לקירות יכולה להיות צרה צרורה - לא מדובר רק ברטיבות בקירות אלא הדבר יכול גם להידרדר עד כדי הרס מבני. 
 • חיפוי קיר יפחית את הסיכוי ואת מהירות התרבות העובש. עובש מאוד אוהב מקומות חשוכים, מים ולחות אך קשה לו להיאחז בחיפוי קיר איכותי. כמו כן קל יותר לנקות אותו אם כבר התחיל להתפתח מאחר והוא לא יכול לחדור לתוך החיפוי (אם מדובר בחיפוי קרמיקה איכותי למשל). 
 • קל לנקות כאשר קיים חיפוי קיר: פשוט מנגבים. אפשר להשתמש גם בחומרי ניקוי, שוטפים במים ומייבשים וזהו. קירות חשופים (עם גמר צבע נושם למשל) יהיה הרבה יותר קשה לנקות ואף תצטרכו לאחר תקופה לצבוע מחדש.
 • אריכות ימים: חיפוי קיר קרמיקה יחזיק שנים רבות מאוד וימשיך להיות יפה ונקי כמו ביום הראשון.
 • איפה כדאי לחפות ועד איזה גובה: מומלץ לחפות את כל הקירות של האמבטיה ולא רק את אזור המקלחת או אמבט, כך תבטיחו שהחדר לא ינזק עם הזמן. כמו כן מומלץ לחפות עד התקרה כך שתהיה הגנה מקסימלית וכן יתן תחושת גודל וגובה לחדר, אבל זאת בהתאם לפרופורציות וגודל החדר. יכול להיות שתרצו לשקול חיפוי עד גובה 210 ס"מ (או גובה הדלת) במקרה והחדר קטן מאוד או במקרה והתקרה מעט עקומה (במבנים ישנים זה עלול להתגלות בעת השיפוץ).

המלצות לעיצוב חיפוי הקרמיקה בחדר האמבטיה

כיום, שלא כמו בעבר, קיים היצע רב ביותר של סוגי קרמיקה לחיפוי בחדר האמבטיה. גדלים שונים, צורות שונות, פסיפסים, חיפויים עם הדפסים מעניינים ועוד כיד הדמיון. ניתן בעזרתם ליצור שלל עיצובים ואפקטים מרהיבים אך יש להיזהר מטעויות עיצוביות.  להלן מספר טיפים:
 • גודל אריחי חיפוי קרמיקה: ככל שחדר האמבטיה קטן יותר כך עדיף לבחור באריחים בעלי גודל קטן יותר, זה פשוט נותן אשליה של חדר גדול יותר. אפשר גם לבחור באריחים מדוקקים שיכולים לחפות את כל הקיר (תלוי במידות הקיר) עם יחידה אחת של אריח בלבד, ללא תפרים וחיבורים.
 • צבע האריחים: לכל אחד יש טעם אישי אך באופן כללי מומלץ לבחור בצבעים בהירים ורעננים לחדר האמבטיה. אם אתם מתכננים למכור את הנכס בעתיד הנראה לעין, כדי להימנע מצבעים פחות קונבנציונליים שיכולים להרתיע קונים. 
 • הדפסים: ניתן לשלב מספר אריחים עם הדפסים או ציורים בחיפוי אך כדאי לשמור על איזון ולא להכביד ביותר מדי אריחים מיוחדים שכאלה. אם מדובר במספר אריחים היוצרים יחד מעין תמונה גדולה, רצוי לבצע זאת על קיר אחד בלבד - קיר כוח - על מנת לשמור על היחודיות ועל האיזון.
 • פסיפסים: אלה פופולריים מאוד אך יכולים להיות קשים יותר לניקוי בגלל ריבוי החיבורים ביניהם. כמו כן, התקנת פסיפסים מחייבת בעל מקצוע מומחה לכך, כי לא כל אחד יכול לבצע זאת בצורה טובה. 
 • צורת האריחים: ישנם אריחים בצורות שונות ומגוונות, ואלו יכולים לתת תחושה אחרת לגמרי מהאריחים המרובעים או המלבניים. לדוגמה, אריחים אלכסוניים נותנים תחושה של זרימה ותנועה.
 • לפעמים פחות זה יותר: בהרבה מקרים מייחסים חשיבות רבה מדי לעיצוב הקרמיקה בחדר האמבטיה ושוכחים שנכנסים אלמנטים רבים נוספים בעלי עיצוב פרטני גם. כדאי לחשוב על החדר על כל מרכיביו, לא רק על החיפוי. מה טוב יהיה חיפוי מיוחד ויקר אם הוא יוסתר לאחר מכן על ידי אלמנטים שונים בחדר? אפשר בהחלט לבחור בגישה של חיפוי כקנבס על גביו יתווספו פריטי עיצוב שונים בהמשך כדי ליצור תמונה עיצובית מושלמת.

מה המחירים של חיפוי קרמיקה לאמבטיה

מחיר של חיפוי קיר לאמבטיה נחלק בין מחיר חומרי הגלם ומחיר עבודת הנחת החיפוי עצמו:
אריחי קרמיקה לחיפוי יכולים להיות זולים מאוד, גם כאשר הם באיכות סוג א' (אגב לא מומלץ להתפשר על איכות הקרמיקה). מאחר וקרמיקה לחיפוי אינה סובלת משחיקה כמו אריח קרמיקה לרצפה, עלות הייצור שלהם קטנה יותר וכך מקבלים מחיר לצרכן נמוך יותר. יחד עם זאת, המחיר יכול להשתנות מאוד, תלוי בגודל, צורה, צבע, הדפסים ועוד. 
עלות העבודה: ככלל, ככל שהעבודה קלה ומהירה יותר ודורשת פחות מיומנות (כגון הרכבה מיוחדת של פסיפס), כך עלות העבודה תקטן. ככל שאופן הנחת החיפוי מצריך יותר זמן עבודה, יותר חיתוכים ויותר תשומת לב, כך עלות העבודה תגדל. 
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!