סוגי ארונות אמבטיה

ארון אמבטיה הוא ללא כל ספק רהיט בעל חשיבות גבוהה בחדר האמבטיה. מעבר לאסתטיקה שלו כחלק מעיצוב החדר, הוא ממלא פונקציה חשובה לאחסון וסידור כל הדברים והאביזרים הנחוצים לנו בזמן השהות בחדר הרחצה כגון: מגבות, מוצרי טיפוח ויופי, מברשות למיניהם ועוד.
ההיצע של ארונות אמבטיה הוא רב: גדלים, צורות, צבעים, חומרים, שילובי תאי אחסון ומגירות, הן אם ארונות מוכנים במידות סטנדרטיות והן אם בהזמנת ארון מיוצר לפי מידה.
במאמר זה נסקור את הסוגים העיקרים וכן מספר היבטים שחשוב לדעת לפני שקונים ארון אמבטיה. 

חומרים מהם עשויים ארונות אמבטיה

בתעשיית ייצור ארונות אמבטיה עושים שימוש בחומרים שונים, כאשר הבחירה ביניהם היא פונקציה של עלות החומר, קלות העיבוד והייצור ועמידות החומר בתנאים המיוחדים של חדר אמבטיה כגון לחות, רטיבות, הפרשי טמפרטורה גבוהים וכדומה. 
  • פלסטיק: ניתן למצוא ארונות כאלה מחברות שונות, כאלה שעומדים או מחוברים לקיר, במידות שונות. היתרון של הפלסטיק הוא עלות נמוכה יחסית ועמידות גבוהה בחדר אמבטיה. יחד עם זאת ארונות הפלסטיק משרים תחושה של איכות נמוכה וכן של רהיט זמני. למי שמחפש פתרון אחסון בחדר אמבטיה שהוא לא יקר, פלסטיק מהווה פתרון זמין ונגיש. קחו בחשבון שזהו מוצר מדף ואין בו אפשרויות התאמה לצרכים שלכם.
  • מתכת: ארונות אמבטיה ממתכת היו יותר נפוצים בעבר, עשויים ממתכת דקה וקלה בגימור של צבע. החיסרון העיקרי של מתכת הוא חלודה שיכולה להיווצר עקב הלחות הגבוהה בחדר אמבטיה. יש שיבחרו דווקא בחומר שכזה מטעמים עיצוביים לקבלת מראה תעשייתי או עתיק, ולכן יש לוודא שהמתכת היא כזו העמידה בפני נזקי לחות, או לחילופין עברה טיפול מתאים להגנה עליה.
  • סיבית או MDF: חומר זה מיוצר מסיבי עץ הדחוסים לפלטה בעזרת דבקים. חומר זה אינו חזק במיוחד, אך הוא זול וקל לעיבוד. למרות הקידמה הטכנולוגית בתחום ושיפור החומר, הוא לרוב פחות מומלץ כארון אמבטיה מאחר והוא נוטה לספוח נוזלים ולהתנפח. ארון אמבטיה מסיבית, במידה ובכל זאת תחליטו לבחור בו מטעמי תקציב, חייב שכל חלקי הסיבית יהיה מצופי בצורה אטומה, עם פורמייקה איכותית, או צבע אפוקסי עמיד כדי להגן על הסיבית מפני חדירת רטיבות. 
  • שבבית: גם לוח זה הוא תעשייתי ומורכב משבבי עץ גדולים יותר הדחוסים יחד עם דבקים שונים. ישנם כמה סוגי שבבית שחלקת איכותיים יותר וחלקם פחות, אך כיום בהחלט ניתן לייצר ארונות אמבטיה מחומר זה, שכמובן יצופה בפורמייקה או כל חומר אטום אחר לשמירה עליו מבני הרטיבות.
  • סנדוויץ': סנדוויץ' הוא חומר מתועש עשוי מגליונות דקים של עץ שהודבקו בלחץ לפלטה אחידה. השכבות השונות מודבקות כל אחת בכיוון ניצב לשכבה הקודמת כך שהפלטה עמידה ביותר בפני עיוותים. קיים גם סוג של סנדוויץ בדירוג ימי שהוא עמיד במיוחד מפני רטיבות, שהוא יקר יותר אך יהיה עמיד הרבה יותר מהסנדוויץ' הרגיל. סנדוויץ יכול להיות מצופה בפורניר (גליון עץ דקורטיבי), פורמייקה, אריחים ועוד. חומר זה עמיד מאוד יחסית מפני לחות, אבל גם הוא חייב להיות מחופה היטב על מנת להגן עליו. הסנדוויץ' הוא מאוד פופולרי בארץ בכל הקשור לארונות אמבטיה ומטבחים.
  • עץ מלא: עץ מלא הוא החומר היקר ביותר ממנו ניתן לייצר ארון אמבטיה. עץ הוא חומר נפלא ובעל מראה יופי ייחודיים. עבור חדר אמבטיה הוא פחות מומלץ מאחר ועץ מלא הוא רגיש ללחות ועשוי להתעוות ולהיסדק עם הזמן. ישנן טכניקות שונות שנגרים יכולים להשתמש בהן על מנת לייצר ארון אמבטיה מעץ מלא שיהיה גם חזק ועמיד יותר בפני לחות אך עץ הוא חומר נושם לכן אם בחרתם בעץ מלא, חשוב להיות מוכנים לכך שהעץ יתעוות עם הזמן, דבר שחלק מאנשים דווקא מעוניינים בו לקבלת מראה רהיט בעל מראה ישן יותר. כמו כן, כאשר עץ נמצא בחדר רטוב, כדאי לדעת שהוא ידרוש פעולות תחזוקה לעיתים קרובות יחסית על מנת לשמור עליו מהתפתחות עובש וחדירת לחות מסיבית.

ארון אמבטיה תלוי

ארון אמבטיה תלוי אינו עומד על הרצפה של החדר. הוא מקנה מראה מרחף וקליל המאפשר ניקוי מתחת לארון בקלות. בצד שני ארון כזה לעומת ארון מונח מציע מקום אחסון קטן יותר. קיימים ארונות אמבטיה תלויים בגדלים, חומרים, צבעים וגימורים שונים והם מחוברים ישירות לקיר, בתליה עליו. ארונות אמבטיה תלויים מוצעים בתצורות שונות, פתוח עם תאי אחסון פתוחים ללא דלתות, עם מגירות, עם דלתות או שילובים ביניהם. במידה ומותקן כיור על גבי ארון אמבטיה תלוי, זה מחייב ניקוז מתאים לכך (ניקוז בתוך הקיר ולא ברצפה). ארון אמבטיה תלוי הוא מאוד פופולרי בשנים האחרונות.

ארון אמבטיה מונח

ארון אמבטיה מונח עומד ישירות על רצפת חדר האמבטיה ומספק מקום אחסון אופטימלי. במידה ומותקן כיור על ארון אמבטיה תלוי, התא שמתחת לכיור יאפשר את הסתרת הצנרת וגישה לתיקונים. קיימים ארונות אמבטיה עומדים בגדלים, חומרים, צבעים וגימורים שונים ובתצורות שונות, עם תאי אחסון פתוחים, עם מגירות, עם דלתות או שילובים ביניהם. ארון אמבטיה מונח הוא הבחירה הטובה ביותר עבור האוכלוסייה המבוגרת אגב כיוון שהוא היציב ביותר.
כמו כן, בארון מסוג זה, יש לוודא שהצוקל הוא איכותי, כיוון שמדובר בחדר אמבטיה בו לעיתים יש מים על הרצפה שיכולים לפגוע בתחתית הארון.

שילוב מגירות ודלתות בארון אמבטיה

ברוב ארונות אמבטיה יהיה שילוב של מגירות ודלתות לפי הצרכים של הלקוח (בהתאם לגודל הארון). מגירות מהוות פתרון מצויין לאחסון חפצים קטנים עם גישה קלה ונגישה. דלתות מאפשרות גישה לתאי אחסון גדולים יותר, למשל עבור מגבות או חומרי ניקוי. בתאי אחסון עם דלתות מומלץ להתקין פרזולים שונים על מנת למקסם את כמות החפצים שניתן לאחסן בהם ולסייע בסידור שלהם ובנגישות אליהם. לדוגמה מגירות נשלפות בתוך תא אחסון עם דלתות.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!