סוגי קרמיקה למטבח

כאשר מתכננים מטבח, ישנם מספר דברים שצריך לתת עליהם את הדעת: גוף המטבח, משטח העבודה, חיפוי קיר המטבח, רצפת המטבח, פרזולים ועוד. התכנון צריך להתאים בעיקר מבחינה פרקטית למי שעושה שימוש במטבח, אבל מכיוון שכיום רוב המטבחים הם פתוחים ומהווים חלק בלתי נפרד מהאזור הציבורי בבית, גם העיצוב צריך להתאים לחלל. 

באילו אזורים במטבח צריך קרמיקה

תפקיד הקרמיקה במטבח הוא להגן ממים, לחות ולכלוך. ברוב הגדול של המטבחים ישנו תיחום עם קיר אחד לפחות שיכול לשמש כקיר ארונות, כבסיס לתליית ארונות עליונים או קלאפות וכדומה. במשטחי העבודה הצמודים לקירות יכולים להיות מותקנים הכיריים והכיור. משמע, אם לא נגן על הקירות הללו, הם עלולים להתלכלך או להירטב והטיפול בקיר כזה הוא בעייתי. לכן, הקירות החשופים צריכים להיות מחופים בקרמיקה ורצוי כזו שתהיה עמידה וללא אפשרות ספיגה. כמו כן, כדאי שהקרמיקה תהיה חלקה וללא טקסטורה, שכן קשה מאוד לנקות לכלוך והתזות שמן ממשטח שאינו חלק, ולאורך שנים גם אם חשבתם שהצלחתם לנקות - סבירות גבוהה שתהיה הצטברות של שאריות שמן ולכלוך. אגב, אם יש קיר נוסף במטבח שאינו באיזור העלול להתלכלך (כגון פינת אוכל קטנה וכדומה) ניתן לשלב גם קרמיקה בעלת טקסטורה שתשתלב בעיצוב המטבח הכולל.
אחרי שטיפלנו בקירות המטבח, יש גם לתת את הדעת על אריחי הריצוף. גם כאן, מומלץ לבחור בקרמיקה איכותית. חומרים אחרים כגון פרקט עץ, עלולים להיפגע בעיקר מנוזלים שנשפכים לפעמים באזור המטבח או מהתזות שמן וכדומה. גם אם הפרקט מוגן ומטופל היטב בחומרים איכותיים, עדיין הוא רגיש יותר משמעותית מאריחי קרמיקה.

אלו סוגי קרמיקה קיימים המתאימים למטבח

אריחי הקרמיקה הנפוצים ביותר כיום הם מסוג גרניט פורצלן שהוא למעשה קרמיקה אך חזקה ועמידה יותר באופן משמעותי. אריחי גרניט פורצלן מגיעים במגוון אדיר של טקסטורות וצורות, כולל חיקוי של מרקמים כגון עץ, שיש ועוד. גם בתוך עולם אריחי הגרניט פורצלן ישנם סוגים שונים (מלוטש, מזוגג, מט \ מבריק) שלכל אחד יתרונות וחסרונות, ועל כך תוכלו לקבל מידע מורחב באולם התצוגה או שתוכלו להיוועץ עם מעצבת פנים. 

תכנון קרמיקה למטבח

כאשר מתכננים את המטבח וכן את הריצוף ואת חיפויי הקיר, כדאי להסתכל על האזור כחלק בלתי נפרד מחלל המגורים הכללי, אך גם לקחת בחשבון את העיצוב של המטבח עצמו. כלומר, סביר להניח שהריצוף יהיה אותו הריצוף של שאר חלל המגורים, וזאת על מנת לתת תחושה של גודל והמשכיות. לעומת זאת, חיפוי הקיר בין משטח העבודה לארונות העליונים או הקלאפה, יותאם יותר למטבח עצמו ולחלוקה הפנימית.
לדוגמה - בכל מטבח נוצר גריד בגלל חלוקת הארונות, המגירות ושאר מרכיבי גוף המטבח. יכול להיות שתרצו לבחור באריחים שיתאימו לחלוקה הזו. לחילופין, ניתן לבחור באריחים בעלי צורה אחרת לגמרי ש"ישברו" את הגריד שנוצר וזאת על מנת להכניס עניין כלשהו.
כמו כן, יש להתייחס לצבעוניות של המטבח ולבחור אריחים שיתאימו לה. אם בחרתם מטבח בצבע פחות שגרתי, תוכלו לבחור באריחים בצבע "רגוע" יותר שיאזנו את מראה המטבח ויחברו אותו עם שאר חלל המגורים, או באריחים צבעוניים גם הם שישלימו את מראה המטבח. שימו לב שהמטבח לא הופך להיות מדי עמוס בצבעים ודוגמאות, וכן מומלץ לבקש ממעצבת הפנים או מעצבת המטבחים הדמיה של המטבח עם כמה רעיונות לשילובים אפשריים, כך שתוכלו לקבל תחושה כללית של מראה המטבח.

האם אפשר לשלב כמה סוגי קרמיקה למטבח

פעם היה נהוג לשלב אריח מצויירים דקורטיביים בין אריחים חלקים, וכיום אפשר עדיין לראות מקומות בהם עושים זאת. בדרך כלל זה מתאים יותר למטבחים בסגנון כפרי.
אבל, גם בסגנון יותר מודרני, אפשר לחשוב על שילוב של כמה גווני אריחים, כמובן כל עוד הדבר מעשיר את העיצוב הכללי ויש לו הצדקה.
בין אם אתם נעזרים במעצבת פנים ובין אם לא, כדאי לבוא לאולם התצוגה עם הדמיה של המטבח אותו רכשתם, או המטבח הקיים בו אתם מחליפים את הקרמיקה. כך תוכלו לתכנן טוב יותר את הרכישה.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!