עיצוב חדרי אמבטיה קטנים

חדר אמבטיה הוא אחד החדרים החשובים בכל בית, נעשה בו שימוש תדיר, מספר פעמים ביום ועל ידי מספר נפשות לרוב. מעבר לכל חשיבה עיצובית, על החדר להיות פונקציונלי ככל הניתן, כלומר שאפשר יהיה להשתמש בצורה נוחה בחדר ובמתקנים בו. עיצוב של חדר אמבטיה יכול גם להשפיע על האווירה בחדר וכן גם על תחושת גודל החדר. במאמר זה נבחן את נושא חדרי אמבטיה קטנים ואיך לעצב אותם בצורה אופטימלית.

מה נחשב לחדר אמבטיה קטן

תקנות הבניה קובעות גדלים מינימליים עבור חדרי אמבטיה: שטח מינימלי של 2.5 מ"ר עם רוחב מינימלי (בין הקירות) של 1.45 מטר. 
לעומת זאת, חדר רחצה יהיה בעל ממדים מינימליים של 1.8 מ"ר שטח ורוחב של 0.9 מטר. 
הגדלים הנ"ל הם כאמור מינימליים וכמובן נחשבים לקטנים. 

מה חייב להיות בחדר אמבטיה

מה שחייב להיות בחדר אמבטיה על מנת שייחשב לכזה הם אמבטיה (או מקלחון בחדר רחצה), אסלה וכיור.
כמובן שיש גם צורך בריצוף,  צנרת, חשמל, תאורה, ברזים וכיו"ב, על מנת שהחדר יהיה תפקודי. מעבר לחובה גם כדאי שיהיו פרזולים שונים, מתלי מגבות, ארון וכל פריט אחר שימושי או עיצובי לפי הצרכים. 

האם כדאי להחליף את האמבטיה במקלחון בחדר אמבטיה קטן

מבחינת תקן חשוב להבין כי אם אתם מחליפים אמבטיה במקלחון בחדר אמבטיה קטן, למעשה תהפכו אותו לחדר רחצה. אם מדובר בחדר אמבטיה יחיד בבית, חשוב לשקול את ההחלפה היטב. יתכן כי דווקא יהיה צורך עתידי באמבטיה שלא חשבתם עליו בשלב זה, למשל אם אתם מתכננים ילדים או אם אתם מתכננים למכור או להשכיר את הנכס. לקוחות פוטנציאליים עלולים להירתע אם לא קיימת אמבטיה בנכס בכלל. אם יש לכם עוד חדר אמבטיה או הסיבות הנ"ל פחות חשובות לכם, ואז החלפת אמבטיה במקלחון יכולה לפנות שטח יקר בחדר הקטן ולאפשר תחושת גודל וריווח טובים יותר ובכך להשתמש במקום שהתפנה להנחת ארון או כל פריט אחר רצוי, ואפשר פשוט ליהנות מהחלל שנוצר. זכרו: ניתן להתקלח באמבטיה (עם מוט מקלחת) אך לא ניתן לעשות אמבטיה במקלחת.  

ארון אמבטיה מרחף או עומד בחדר אמבטיה קטן

בחדר אמבטיה קטן, עדיף יהיה לבחור בארון אמבטיה מרחף. ארון אמבטיה מרחף בעצם לא עומד על הרצפה אלא תלוי על הקיר כך שהחלק התחתון פנוי. היתרון הוא כפול: תחושת מרחב טובה יותר, דבר שהוא חשוב ביותר בחדר אמבטיה קטן, ואפשרות לנקות בקלות מתחת לארון. החיסרון הוא בכך שיהיה לארון מרחף פחות אחסון מאשר בארון אמבטיה עומד. בחדר אמבטיה קטן, מבחינה עיצובית, כדאי לבחור בגישה היפנית, מינימליזם. כמה שפחות דברים בחדר, כך החדר יראה מרווח יותר. אם תעמיסו יותר מדי, החדר שממילא קטן ממדים, יראה עוד יותר קטן. 

צבעוניות מומלצת לחדר אמבטיה קטן

בחדר אמבטיה קטן, מומלץ לבחור בצבעים בהירים מאחר ותבעים כהים אינם מחזירים אור (אלא בולעים את האור) והשימוש בצבעים כהים בחדר אמבטיה קטן יגרמו לו להיראות עוד יותר קטן. לבן הוא הצבע שיספק תחושת המרחב הטובה ביותר, אך אפשר גם לבחור בכל צבע אחר כל עוד הוא בגוון בהיר. אפשר גם לשלב צבעים שונים בחדר ולשבור את אחידות הצבע (לבן למשל) בעזרת פריט נוי כמו עציץ ירוק עז ועוד. 

טיפים להגדלת חדר אמבטיה קטן

הנה כמה טיפים להגדלת מראה חדר האמבטיה הקטן: 
  • בחרו במראה גדולה - השיקוף במראה גדולה גורם לחדר להיראות גדול הרבה יותר.
  • בחרו בצבעים בהירים
  • בחרו בחיפוי עד קו החזה - ניתן לבחור בחיפוי (קרמיקה) בצבע בגוון קרמי למשל ומעל קו החיפוי, צביעת קיר ותקרה בלבן בוהק. הדבר יוצר תחושה של גודל לחדר. 
  • גודל קרמיקה: אם ניתן בחרו בקרמיקה מדוקקת שהיא יכולה לכסות את כל הקיר ביחידה אחת, דבר שיטשטש את גודל החדר. לחלופין בחרו בקרמיקה בגול קטן, אפילו פסיפסים, דבר שיתן אשליה של חדר גדול יותר. 
  • אם אין מספיק מקום לארון בחדר או שהארון לא מספיק לאחסון, אפשר להוסיף מדף, כל עוד כמובן שהוא לא מפריע למעבר. 
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!