שיפוץ שירותי אורחים

עם סיום תקופת החורף, עונת השיפוצים בישראל מתחילה וזה הזמן לחשוב גם על שיפוץ שירותי אורחים. במאמר זה נענה על כמה מהשאלות המרכזיות שעולות בנוגע לשיפוץ שירותי אורחים כגון הכדאיות, עלויות והפריטים המומלצים לבחירה עבור השיפוץ. 

האם כדאי לשפץ את שירותי האורחים

שירותי אורחים בבתים גדולים משמשים לרוב רק את אורחי הבית, כיוון שלדיירי הבית יש חדרי שירותים אחרים ואישיים. במצבים אלה, שירותי האורחים נמצאים לרוב באזור הכניסה לבית, ומעוצבים לטעם בעלי הבית. אם השירותים אינם תפקודיים או מעוצבים בצורה נכונה ונעימה, כדאי לחשוב על שיפוץ שלהם. 
בבתים או בדירות מגורים קטנים יותר, הרבה פעמים חדר הרחצה המרכזי משמש גם כשירותים לאורחים ואין חדר שירותים נוסף מיוחד לאורחים. כמו כן, בכל מקרה בו אתם מתכננים לבצע שיפוץ של חדר אמבטיה, כדאי מאוד לשקול להכיל גם את שיפוץ חדרי השירותים כולל שירותי אורחים בבית ולשפץ את הכל במקביל. מבחינה תקציבית זה משתלם, וכן ההפרעה בבית תהיה מרוכזת וחד פעמית ותוכלו גם להתאים את העיצוב, את הקרמיקה, הכיורים והברזים, את האסלות ועוד. הדבר נכון גם אם עושים שיפוץ חלקי בבית - הוספת שירותי האורחים לשיפוץ היא כדאית מאוד כיוון שתוכלו להשיג מחיר טוב יותר לקרמיקה, לאסלה ולכיור כי הם נרכשים כבר במסגרת חבילה גדולה יותר.

כמה להשקיע בשיפוץ שירותי אורחים

אין ממש תשובה לשאלה זו מאחר והעלויות תלויות במחירי המוצרים שתבחרו. הנקודה החשובה ביותר שיש לזכור היא שאסור להתפשר על איכות החומרים. שירותי אורחים ברוב המקרים אמנם חווים שימוש פחות תדיר לאורך היום אבל עדיין לא כדאי לבחור בחומרים מאיכויות נחותות מטעמי עלות. אין זה אומר שצריך לוותר על השיפוץ, פשוט צריך לבחור נכון ולבחור את האיכות הטובה ביותר במסגרת התקציב שלכם. באולם התצוגה של משיח קרמיקה תוכלו לבחור את כל המוצרים והחומרים הנחוצים לשירותי אורחים מתוך ידיעה שהחברה משווקת אך ורק את האיכויות הטובות ביותר, סוג א' בלבד. כך תדעו שהשיפוץ שלכם יספק לכם ולאורחיכם הנאה ושימוש לאורך שנים רבות. 

כיור לשירותי אורחים

בחירת כיור עבור שירותי אורחים הוא פועל יוצא של גודל חדר השירותים. כלומר, בחדר שירותי אורחים קטן (הרוחב המינימלי הוא 80 ס"מ והגודל המינימלי הוא 1.1 מ"ר) לרוב תבחרו בכיור קטן, שלא יהווה הפרעה לפתיחת הדלת והמעבר בחדר. יחד עם זאת, כדאי להימנע במצב זה מכיורים עמוקים פחות מ-20 ס"מ כדי למנוע השפרצת מים לרצפה. במידה ואתם רוצים כיור גדול יותר ומבנה הבית מאפשר זאת (ישנה נישה מתאימה לכך שנותנת תחושה שאזור הכיור הוא חלק מחדר השירותים), ניתן להציב את הכיור מחוץ לחדר השירותים. בשירותי אורחים גדולים יותר, אפשר לבחור כבר בכיורים מעט גדולים יותר, כל עוד הם לא מפריעים לתנועה. 
קיימים סוגים רבים של כיורים, בהנחות שונות, מחומרים שונים, בגימורים וצבעים רבים כך שקל למצוא ולהתאים בדיוק את הכיור הנכון בהתאם לצורך ולעיצוב הרצוי. סוגי כיורים נפוצים:
כיור מחובר לקיר/תלוי, עם או בלי רגל: נפוץ לכיורי שירותי אורחים, אינו תופס הרבה מקום.
כיור מותקן בגובה המשטח: במידה וקיים משטח (שיש, קרמיקה, עץ או כל חומר אחר), ניתן לבחור בכיור שכזה, ללא שפות העולות מעל המשטח, דבר המקל על הניקוי. 
כיור בהתקנה עליונה \ מונח: מצריך ארון אמבטיה או רהיט או משטח להנחה (ניתן גם להתקין ללא משטח). 
כיור אינטגרלי: מגיע כיחידה אחת עם המשטח ללא נקודות חיבור. רוב הכיורים מיוצרים מחרס וקוריאן. 
הבחירה בין כל הסוגים כאמור היא קודם כל עניין של שטח פנוי והתאמה לצרכים הפונקציונליים לפני כל מחשבה עיצובית. 

אסלה לשירותי אורחים

גם כאן חשוב לבדוק ולהתחשב קודם בגודל החדר, מיקום ומפתח הדלת כדי לוודא שגודל האסלה מתאים לחדר ויאפשר שימוש פונקציונלי ונוח. עבור חדרים קטנים מאוד, קיימות גם אסלות צרות יותר בעומק סביב 50 ס"מ, לעומת אסלה רגילה שעומקה כ-60 ס"מ. כמה אפשרויות של בחירת סוג אסלה לשירותי אורחים:
  • אסלה P: האסלה הסטנדרטית, יושבת ישירות על הרצפה בשילוב עם מיכל הדחה פלסטי גבוה. בחדר קטן, מיקום מיכל ההדחה בגובה יכול לסייע במיקסום השטח הפנוי. 
  • אסלה מונובלוק: אסלה משולבת מיכל הדחה מחרס כיחידה אחת. אסלה בעלת מראה יותר עדכני אבל עם עומק רב יותר.
  • אסלה תלויה: אסלה ללא רגל, מחוברת לקיר, מפנה שטח רצפה ומקל על הניקוי.  מיכל ההדחה עבור סוג אסלה זה יהיה לרוב סמוי בקיר כפול מאחורי האסלה או גלוי כמו באסלת מונובלוק. 

ארונית לשירותי אורחים

במידה וקיים מספיק מקום, מומלץ לשלב ארון אמבטיה בשירותי אורחים על מנת לאחסן נייר טואלט, מגבות ועוד וכדי לשמור על מראה נקי ומסודר בחדר. בכל מקרה חשוב להתאים את גודל הארון לחדר כדי שלא תהיה בו הפרעה תפקודית, וכן במידה וישולב בו כיור, גם מיקום הצנרת הקיימת. לרוב, ארון קטן יספיק לשירותי אורחים מאחר ולא יהיה צורך באחסון של פריטים רבים בו. ניתן לבחור בארון עם מדפים פתוחים, עם דלתות, עם מגירות וכל שילוב ביניהם. קיים מבחר רב של גדלים, חומרים, ציפויים, צבעים של ארונות המתאימים לשימוש בשירותי אורחים וכמובן גם ניתן במידת הצורך לבחור בהזמנת ארון בהתאמה אישית. 
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!