ריצוף גינה עם קרמיקה

בחירת ריצוף גינה תלויה בכמה דברים, בין אם מדובר בבית פרטי, בניין מגורים או גינת נוי אחרת. הקריטריונים העיקריים הם השטחים שיש לרצף (מבחינה פונקציונלית), עיצוב הגינה והשטחים המרוצפים וכדומה. במאמר זה נתמקד בריצוף גינה ביתית עם קרמיקה.

אילו שטחים יש לרצף בגינה

ישנם מספר שטחים בכל גינה שרצוי לרצף:
  • שטח היציאה לגינה: זהו השטח הראשון שצריך לקחת בחשבון, כיוון שסביר להניח שלא תרצו לצאת לגינה ישר ולדרוך ישר על הדשא. שטח זה לרוב משמש גם לריהוט גינה ולאירוח.
  • שביל גישה: הכניסה לבתים פרטיים בישראל בדרך כלל מרוחקת מהמדרכה מספר מטרים ולכן יש צורך בשביל גישה מסודר על מנת שתוכלו להגיע בבטחה אל הדלת הראשית. אמנם לשביל גישה אין רוחב תקני מחייב, אך כיוון שהוא צריך להיות מזמין ונוח להליכה, ההמלצה היא כ-140-150 ס"מ לפחות. מומלץ גם שהשביל יהיה מונגש.
  • שביל היקפי: שביל זה אינו הכרחי ותלוי גם במבנה הבית. אם מדובר בבית טורי לדוגמה – אין מקום לשביל המקיף את הבית, אך אם מדובר בבית דו-משפחתי או בבית יחיד על מגרש, ישנה אפשרות להוסיף שביל היקפי שיקשר בין הכניסה לבית לאחוריו או מצדי הבית לאחוריו – בהתאם לצורך הדיירים. שביל זה יכול להיות צר יותר משביל הגישה.
  • רחבת כניסה לבית: אין חובה ליצור רחבת כניסה ויכול להיות ששביל הגישה אל הדלת מספיק רחב ונוח. חשבו לדוגמה על הגעה הביתה עם שקיות מקניות והצורך להניח אותן על מנת שיהיה לכם נוח לפתוח את הדלת – אם שביל הגישה צר, לא יהיה לכם היכן להניח את השקיות, ואז כדאי לחשוב על יצירת רחבת כניסה. הרחבה לא צריכה להיות גדולה מאוד אלא כזו שתענה לכם על הצרכים.
  • שטחים מרוצפים נוספים: אם הגינה שלכם ממש גדולה וישנם עצי נוי מפוזרים, בריכה  או אזורים אחרים שניתן ליצור בהם פינות מעניינות, אפשר בהחלט להוסיף עוד שטחים מרוצפים כגון אזור לשיזוף, אזור מרוצף סביב הבריכה, פינות ישיבה ומנוחה וכדומה.

תכנון ועיצוב ריצוף גינה

אם עיצוב ותכנון הגינה הם חלק משיפוץ כללי של הבית, כדאי מאוד להכניס גם אותם כסעיף בעלויות השונות. לא תרצו להגיע לסיום השיפוץ ואז להבין שהבית נראה מצוין אך הגינה נשכחה מאחור ואתם לא ממש יכולים ליהנות ממנה.
אם שכרתם שירות עיצוב פנים, כדאי שגם הגינה תטופל, כך שהתכנון והעיצוב שלה יהיו חלק בלתי נפרד מהבית, והדבר מתבטא בבחירת רהיטי הגינה, בחירת אריחי ריצוף (שמומלץ שיהיה המשכי לריצוף הבית ועל כך בהמשך), בחירת פרגולה, תאורה, צמחיה וכדומה.

איזו קרמיקה מומלצת לריצוף גינה

הדבר הראשון שצריך לקחת בחשבון בבחירת הקרמיקה לריצוף הגינה הוא הפרקטיות. קרמיקה שנועדה לשימוש מחוץ לבית חייבת להיות בתקן נגד החלקה. כיוון שהקרמיקה בחוץ חשופה ללחות, גשם וטל, מי שהולך עליה עלול להחליק חלילה אם היא איננה עומדת בתקן. אחד היתרונות של הקרמיקה בתחום הפרקטיות הוא שהיא איננה משתנה כמו אבן או עץ, אינה סופגת מים והיא עמידה מאוד בפני תנאי מזג אוויר שונים.
הדבר הבא הוא העניין העיצובי. כפי שצוין מעלה, כדאי להתאים את הקרמיקה לעיצוב בשאר הבית. לדוגמה, כיום תוכלו למצוא את האריחים אותם בחרתם לריצוף הבית גם בתקן נגד החלקה, ואז לרצף איתם את הרחבה ביציאה לגינה ואת שביל הגישה ורחבת הכניסה, כך שנוצרת המשכיות. כמו כן, רצוי שכל האזורים המרוצפים יהיו מאותם האריחים על מנת שתהיה אחידות והרמוניה. 
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!