שיפוץ דירה להשקעה

רכשתם או ירשתם דירה ואתם רוצים להשכיר אותה? אם הדירה ישנה ודורשת שיפוץ, דעו שניתן לשפץ אותה ולהשביח את ערכה גם בעלויות סבירות בהחלט. מה כדאי לשפץ? כמה להשקיע? מה נדרש לשיפוץ? על זאת ועוד במאמר זה.

האם כדאי להשקיע בדירה שלא נגור בה

אם אתם מעוניינים שהדירה תניב כמה שיותר מבחינת שכירות חודשית, כדאי שהיא תהיה ראויה למגורים, ולא רק ברמה הבסיסית ביותר. נכון שיש גם דברים נוספים המשפיעים על גובה השכירות שתוכלו לגבות, כגון מעלית, חניה, סביבת מגורים וכדומה, אבל מבחינת הדירה עצמה - הנראות והנוחות שלה חשובות לא פחות. ברור שניתן להשכיר היום דירה גם אם היא ישנה, אבל קחו בחשבון שבדירה כזו סבירות גבוהה שיהיו בעיות חשמל, צנרת, עובש וכדומה, בעיקר אם היא מעולם לא שופצה או טופלה היטב, מה שיביא להוצאות לא קטנות, התעסקות עם בעלי מקצוע רבים, תיאומים ועוד. ברגע שהחלטתם לשפץ, אפשר לעשות זאת במחירים טובים והגונים, כך שתוכלו ליהנות מקבלת שכר דירה נאה, ולהיות שקטים יותר בכל הקשור לתיקונים שנובעים מבלאי.

מה נדרש לשיפוץ דירה להשקעה

אם מבנה הדירה הוא טוב, כלומר הסלון ושאר החדרים בגודל סביר ותקין, יש מספיק אור טבעי מהחלונות הקיימים, המעברים בין החללים השונים בבית רחבים ונוחים וכדומה, אז תוכלו לוותר על שבירת קירות ושינויים מהותיים במבנה עצמו. 
כן תצטרכו לתת את הדעת לגבי החלפת צנרת, מערכת חשמל והתקנת מזגנים, בהתאם למצב בדירה. לדוגמה, יכול להיות שאמנם הדירה ישנה אבל הצנרת כבר הוחלפה בה והיא במצב תקין. יש לוודא את הנושאים הללו עם הבעלים הקודמים.
מעבר למבנה עצמו, יש את העניין העיצובי. אם הדירה צריכה לעבור שינויים קוסמטיים עיצוביים, תוכלו למצוא חבילות משתלמות לעיצוב הבית במחירים מצוינים, או שתוכלו לבחור הכל בעצמכם לפי ראות עיניכם. עבור שיפוץ שהוא עיצובי בלבד, תצטרכו לבחור: ריצוף לבית ולחדרים השונים (לרוב זהו אותו הריצוף, ובחדר הרחצה יש לבחור ריצוף נגד החלקה), חיפויי קיר למטבח ולחדר הרחצה וכלים סניטריים (אמבטיה או מקלחון, אסלה, כיורים, ברזים וכו').

עלות שיפוץ דירה להשקעה

עלויות השיפוץ מורכבות מכמה דברים עיקריים, ובשורה התחתונה מומלץ לקחת הצעות מחיר מכמה ספקים בתחומים השונים כדלקמן:
  • עיצוב פנים: רבים מעדיפים לשכור שירות עיצוב פנים עבור שיפוץ דירה, במיוחד כאשר מדובר בדירה שלמה או בדירה שדורשת תכנון מחדש מלא או חלקי. שירות עיצוב פנים לרוב עולה כמה אלפי שקלים והדבר תלוי בגודל הדירה, היקף השירות (האם כולל פיקוח, האם כולל תכנון או גם הלבשת הבית וכדומה).
  • קבלן שיפוצים: גם כאן המחיר תלוי בהיקף השיפוץ – האם כולל החלפת תשתיות, האם כולל שבירה ובנייה של קירות, וכדומה.
  • מוצרים לשיפוץ: כאן מדובר על הקרמיקה לריצוף ולחיפוי, כלים סניטריים, אביזרים וארונות לחדר האמבטיה, מקלחונים ועוד. בתחום זה ניתן למצוא מגוון רחב מאוד של מוצרים, דגמים, קולקציות, איכויות וכו'. חשוב מאוד לרכוש מוצרים באיכות סוג א' ומספק אמין שידוע גם באיכות השירות. לאולם התצוגה מומלץ להגיע עם כתב כמויות מסודר על מנת שתוכלו לקבל הצעת מחיר. ככל שתרכזו את הרכישה שלכם במקום אחד, כך תוכלו לקבל מחיר טוב יותר. כמו כן, ישנם מוצרים הדומים מבחינת מראה, אך המחירים שונים – בקשו שיסבירו לכם על ההבדלים – יש סיכוי גבוה שתוכלו לקבל מראה דומה במחיר נמוך יותר (לפעמים זה עניין של יצרן או קולקציה ישנה מול חדשה).
  • מטבח: במידה ואתם צריכים להחליף גם מטבח, בקשו הצעות מחיר גם מנגר פרטי וגם מחברת מטבחים. שימו לב למערכות ולחומרים איתן הם עובדים על מנת שתוכלו להשוות בין ההצעות.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!