גובה התקנות כלים סניטריים בחדר אמבטיה

כאשר מבצעים שיפוץ או בניה של חדר אמבטיה הכולל החלפת כלים סניטרים, אחד הדברים החשובים ביותר הוא גובה ההתקנות. ומדוע? כיוון שאם האסלה וארון האמבטיה שעליו הכיור אינם מותקנים בגובה נכון, אתם תסבלו מאוד בעת השימוש בהם. האם יש סטנדרטים מסוימים? האם כדאי להתאים את הגבהים לגובה דיירי הבית? האם יש יוצאים מהכלל? על זאת ועוד – במאמר זה.

גובה התקנת ארון אמבטיה עם כיור שטוח או כיור אינטגרלי

אם בחרתם בארון אמבטיה עליו מותקן כיור בהתקנה שטוחה, או שהכיור הוא אינטגרלי כחלק בלתי נפרד מהמשטח, גובה המשטח צריך להיות כ-85-90 ס"מ מהרצפה. 
במידה ודיירי הבית גבוהים או נמוכים בצורה יוצאת דופן, ניתן לבצע את ההתקנה מעט גבוה או מעט נמוך יותר בהתאמה. אם מדובר על חדר רחצה נפרד לילדים קטנים, כדאי לשמור על מינימום הגובה הסטנדרטי, מכיוון שהילדים גדלים יחסית מהר, וניתן פשוט להוסיף מדרגה על מנת שיגיעו לכיור, עד שיגדלו ויגיעו בעצמם.

גובה התקנת ארון אמבטיה עם כיור מונח

כאשר מעוניינים להתקין ארון אמבטיה עם כיור מונח, יש לזכור ששפת הכיור היא זו שאמורה להיות בגובה הסטנדרטי. כלומר, אם בחרתם בכיור שגובהו 15 ס"מ, שפת המשטח שעל גבי ארון האמבטיה, תותקן בגובה של 70-75 ס"מ. גם כאן – במידה ודיירי הבית גבוהים מאוד או נמוכים מאוד – נתאים את הגובה לגובהם.

גובה התקנת אסלה

גם להתקנת אסלה ישנם סטנדרטים מסוימים שמומלץ לשמור עליהם. המידה המקובלת לגובה שפת האסלה (ללא המכסה) היא 40 ס"מ.
פעם, כאשר רוב האסלות היו אסלות מונובלוק המותקנות על גבי הרצפה, לא הייתה בעיה, כיוון שהגובה היה כבר נתון. כיום, כאשר מאוד מקובל להתקין אסלות תלויות, לא תמיד יודעים כיצד להתקין אותן נכון, ונוצר מצב בו האסלה מותקנת גבוה מדי או נמוך מדי, מה שיכול לגרום לעוגמת נפש גדולה ולבעיות תפעול בכל הקשור לשימוש בה.
גם עבור הילדים (במידה ויש להם שירותים משלהם) יש להתקין אסלה בגודל סטנדרטי בגובה הסטנדרטי, כי כפי שצוין קודם – הילדים גדלים מהר, והתקופה בה הם צריכים התאמה היא קצרה מאוד, ועבור תקופה זו קיימים התקנים ניידים פשוטים שנותנים פתרון מצוין.

למה לא כדאי להתקין כיור ואסלה מיוחדים לילדים

מעבר לעובדה הברורה שהילדים גדלים מהר, ישנן שתי סיבות נוספות מדוע כדאי להתקין כיור ואסלה בגובה סטנדרטי:
פעמים רבות (בעיקר בדירות לא גדולות) חדר הרחצה הוא משותף להוריד ולילדים, ואז ברור שיש עדיפות לכך שההתקנה תהיה בגובה רגיל. 
כאשר אין חדר שירותים לאורחים, חדר הרחצה של הילדים, משמש גם אורחים המגיעים לבית, ומומלץ שהם יוכלו להשתמש באסלה ובכיור בנוחות רבה.

מה קורה אם התקנות הכיור והאסלה שגויות?

ובכן, במקרים אלו, נוחות השימוש בכיור ובאסלה לא תהיה טובה ויכול להיות מצב של בעיות פיזיות כמו כאבי גב בגלל שצריך להתכופף נמוך מדי לכיור או לשבת נמוך מדי על האסלה. בהחלט מצב לא נעים.
חדר האמבטיה אמור להיות מקום נעים ואסתטי שכיף להעביר בו את הזמן, ולא כדאי שבכל פעם שתצטרכו לבצע את הפעולות היום-יומיות שחוזרות על עצמן גם כמה פעמים ביום, אתם תסבלו.
לכן, חשוב לבחור בקבלן שיפוצים מיומן המכיר את הסטנדרטים מצד אחד, אך שיכול גם להביא לתשומת לבכם את המקרים היוצאים מהכלל (כמו צורך בהתקנה גבוהה או נמוכה יותר במקרים קיצוניים או כאשר בוחרים בכיור מונח לדוגמה). אם מעורבת מעצבת פנים בתהליך השיפוץ, כדאי לוודא שהיא מציינת את גבהי ההתקנה – זהו לא דבר מובן מאליו).
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!