האם כדאי לשלב רצפת עץ בחדר אמבטיה?

בעבר העץ היה בשימוש נרחב בבתים רבים ברחבי העולם, חלקם אפילו נבנו כולם מעץ. עץ היה חומר זמין, זול ויחסית קל לעיבוד מול חלופות אחרות כמו אבן טבעית. עם התפתחות החומרים המתועשים נכנסו לשימוש חומרים חדשים. למשל חיפוי ויניל בשנות ה-60 היה מאוד פופולארי. עם השנים העץ הפך להיות חלופה יקרה יותר מחומרים אחרים, לאחר שנים רבות של כריתת יתר של עצים ויערות, ולכן הוא הפך לנדיר יותר. אי לכך, שילוב עץ מוסיף תמיד אלמנט של יוקרה לכל עיצוב. אבל מעבר להיבטים כלכליים נשאלת השאלה האם כדאי בכלל לשלב רצפת עץ בחדר אמבטיה. רוצים לדעת את התשובה? המשיכו לקרוא.

יתרונות וחסרונות של רצפת עץ בחדר האמבטיה 

חדר אמבטיה הוא מקום בו קיימות רטיבות ולחות לאורך רוב היום, וכן הפרשי טמפרטורה גבוהים. לתנאים אלה יש השפעה ישירה על כל הנמצא בחדר, כולל הרצפה כמובן. 
יתרונות של רצפת עץ בחדר אמבטיה:
  • יופי טבעי 
  • מראה יוקרתי
  • תחושת חמימות במגע
  • חסרונות של רצפת עץ בחדר אמבטיה:
  • יקר לעומת חלופות כגון אריחי קרמיקה ואפילו אריחים דמויי עץ
  • עץ אינו אוהב לחות: למרות שניתן להגן על השכבה העליונה של העץ בעזרת ציפוי לכה או שמנים שונים, לעומקו, העץ אינו מוגן מפני לחות. אפילו סדק קטן ביותר ולא נראה בעין גלויה יכול לגרום לחלחול של רטיבות לתוך העץ ולגרום לעיוותים וריקבון בהמשך. עובדה זו בעצם גם מעידה על הצורך בתחזוקה שוטפת של רצפת העץ.
  • עץ אינו אוהב שינוי טמפרטורה: עץ מעדיף טמפרטורה קבועה ללא טווח שינוי גדול. שינויי טמפרטורה גורמים לעץ להתעוות ולהיסדק. עץ הוא חומר נושם. אפשר להשתמש בסוגי עץ שיותר עמידים לתנאים של חדר אמבטיה, עם תג מחיר שעולה בהתאם. 
  • התקנת רצפת עץ בחדר אמבטיה דורשת מיומנות רבה. בעלי מקצוע מתאימים הם פחות זמינים וגובים שכר עבודה גבוה יותר.
  • עץ מצריך תחזוקה: מעבר לעניין הרטיבות והלחות שצוין מעלה, בכל תקופה, צריך לטפל בעץ מבחינת אימפרגנציה, גיוון, לאכה ועוד, על מנת שהוא ישמור על מראהו ואיכותו ולא יתבלה. התחזוקה יקרה ויכולה להשבית את החדר לכמה ימים. 
  • עץ יכול להיות קשה לניקוי במיוחד כאשר יש בו חריצים טבעיים.

מה מומלץ לשלב ברצפת חדר האמבטיה

בגלל התנאים הקיצוניים המתרחשים בחדר אמבטיה (יחסית לשאר חלקי הבית), כפי שראינו קודם, מומלץ לבחור בחומרים בעלי עמידות מוכחת לאותם התנאים. כיום החומר המומלץ ביותר הוא קרמיקה או גרניט פורצלן מאחר והוא מציע שילוב של איכות, עמידות, אריכות ימים גבוהה ביותר, יחד עם עלות נמוכה יחסית לעץ. חשוב לציין כי אם אתם בוחרים בקרמיקה או גרניט פורצלן לחדר האמבטיה, וודאו שהם מתאימים לשימוש בחדרים רטובים בהתאם לתקן הישראלי מבחינת מקדם החלקה. אין להשתמש באריחים שלא יועדו לשימוש בחדרים רטובים, כיוון שניתן להחליק עליהם והם חייבים להיות עמידים מספיק לתנאים של חדר אמבטיה. אל תחשבו שבחירה באריחי קרמיקה מהווה פשרה או בחירה "זולה". כיום אפשר למצוא קרמיקה בכל הגדלים, הצבעים, הסגנונות, עם או בלי הדפסים, לפסיפסים, ואפילו כזו שמדמה מראה של עץ. קרמיקה לא דורשת כל תחזוקה מעבר לשטיפה קלה. הקרמיקה תשמור על המראה שלה בכל תנאי, כל עוד כמובן בחרתם בקרמיקה איכותית, רק מסוג א'. 

אלטרנטיבה לרצפת עץ בחדר האמבטיה

אם מראה של עץ הוא החשוב בעיניכם מבחינה עיצובית, אבל אתם לא מעוניינים בבעיות הפוטנציאליות הנלוות לרצפת עץ בחדר האמבטיה, קיים פתרון מצויין עבורכם: קרמיקה דמויית עץ. אם בעבר קרמיקה דמויית עץ לא הצליחה לדמות את מראה העץ בצורה טובה, תתפלאו לדעת שכיום קיימת אפשרות כזו כך שרק אתם תדעו שלא מדובר בעץ אמיתי. המראה, המרקם, הורידים, העיניים, כל אלה נראים טבעיים לחלוטין. אריחי קרמיקה דמוי עץ הפכו לחלופה כדאית ביותר עד כדי כך שגם חנויות שמתמחות בעץ טבעי מציעות אותם. קרמיקה דמוי עץ, דמוי פרקט, מוצעת במגוון גדלים, וגם כאלה שמדמים לוחות עץ להשלמת המראה. קרמיקה דמוי עץ מציעה בדיוק את אותן היתרונות של קרמיקה רגילה: עמידות, חוזק, קלות ניקוי ועוד יחד עם אותה התחושה שנותן העץ. בואו לבקר באולם התצוגה של משיח קרמיקה וגלו עולם חדש של קרמיקה דמוי פרקט איכותית, יפה ובעיצובים הכי עכשוויים.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!