איך בוחרים ברז לאמבטיה

כאשר בוחרים ברז לאמבטיה ישנם מספר דברים שצריך לדעת ולבדוק לפני שקונים. ההחלטה בסופו של דבר תהיה פועל יוצא של סוג הברז, עיצובו, השימושיות שלו וכמובן האיכות שלו. אז איך בוחרים נכון? המשיכו לקרוא ותוכלו להבין מה קיים, מה צריך לבדוק ואיך עושים את הבחירה המנצחת.

ברז מעוצב לאמבטיה

עיצוב הברז הוא בעיקר בחירה והעדפה אישית וחלק מבחירה עיצובית כללית של ביתכם ושל חדר הרחצה ושל האמבט בפרט. קיים היצע רב ומגוון של עיצובים שונים כך שתמיד יהיה אפשר למצוא את הברז המתאים לכם ביותר.
העיצובים השונים כוללים גם בחירה בסוג הגימור, צורת הברז והידיות, סגנון (מודרני, עתיק), בצבעים שונים. 
כל עוד אתם בוחרים בברז איכותי (על כך בהמשך) הרגישו חופשי לבחור בעיצוב שאתם אוהבים אך זכרו כי מעבר לעיצוב, הברז אמור למלא פונקציה חשובה - לספק מים, קרים וחמים, למלא את האמבטיה במהירות סבירה, לספק זרם מים סביר למקלחת ועוד. אם אתם צריכים לבחור בין עיצוב לפונקציונלית אז בחרו תמיד בשימושיות, אין טעם לברז יפה שאינו ממלא את הפונקציה שלו.

למה משמש הברז באמבטיה

כאמור לברז האמבטיה יש פונקציה, מעבר לעיצובו וליופיו, של אספקת מים לצרכים שונים:
 • מילוי האמבט: בחרו בברז בעל יכולת הזרמת מים המתאים לגודל האמבט. ברז קטן עבור אמבט גדול לא יספק חווית שימוש טובה מאחר ולא יאפשר את מילוי האמבט בזמן סביר.
 • אספקת מים בטמפרטורה נכונה: הברז צריך להיות מסוגל לספק ערבוב מים חמים וקרים כך שתוכלו לבחור ולקבל זרם מים בטמפרטורה המתאימה לכם.
 • אספקת מים לראש מקלחת: תוכלו לבחור בין ברז נפרד מברז מילוי האמבט או משולב. 

סוגי ברזים לאמבטיה

עומדים בפני עצמם: ברזים מסוג זה מתאימים לאמבט עומד שאין בו הכנות לברז. הצינורות יוצאים ישירות מהרצפה ומעוגנים לקיר או לאמבט.
 • בחיבור קיר: ברזים אלה מחוברים ישירות לקיר מעל האמבט ישירות לצנרת
 • בחיבור עליון באמבט: הברז מחובר לאמבט ישירות דרך חורים מובנים בשפה העליונה אופקית באמבט
 • בחיבור קיר האמבט: כאן הברז מחובר ישירות לאמבט דרך חורים מובנים בקיר הפנימי אנכי של האמבט
 • ברז עם פרחים: ברז זה מציע 2 פרחים עצמאיים לשליטה על מים קרים וחמים. מצריך פתיחת שני הפרחים וכוונון מדויק על מנת לקבל טמפרטורת מים רצויה. הפרחים יכולים להיות בצורת ידית ישרה, עם 2 עלים או יותר
 • ברז מיקסר (נקרא גם ברז ידית אחת): כאן במקום פרחים ישנה רק ידית אחת אשר מאפשרת שליטה גם על המים הקרים וגם על המים החמים בו זמנית וערבוב מדויק של טמפרטורת המים
 • ברז משולב עם יציאה לצינור או מוט מקלחת: ברז זה יכול להיות מסוג ברז פרח או מיקסר וכולל בנוסף בורר ליציאת המים אל צינור המקלחת או לברז האמבט
 • ברז בעל ידיות מנותקות: כאן הידיות (פרחים) אינם מקשה אחת עם הברז ומחוברים בנפרד
 • ברז גשר: במקרה זה, הצינור המחבר בין המים החמים לקרים נמצא גלוי מעל המשטח. הצורך בכך יכול להיות עיצובי או הכרחי אם לא קיים מקום מספיק מתחת למשטח
ברזים קיימים בגימורים שונים כגון נחושת, ניקל, כרום, נירוסטה, פלדת אל חלד, אבץ, פלסטיק. 

מוט פינוק

מוטות פינוק הן כפי שמם מציין תוספת מפנקת ביותר, במיוחד לאלו האוהבים מקלחות ארוכות. מדובר במתקן במקלחת המתחבר לקיר החל ממוט עם ראש מקלחת אליו מחובר צינור נוסף בעל ראש עם זרימת מים משתנה ועד למתקן הכולל מספר של יציאות מים היוצרות זרמים בחוזק הניתן לשליטה לקבלת עיסוי מים על כל הגוף או חלקו. המתקן בעיקרון אינו דורש תשתית מיוחדת וניתן להוספה לתוך מקלחת קיימת עם חיבור פשוט לברז קיים. קיימים סוגים רבים של מוטות פינוק, בגדלים שונים, כאלה שעוטפים את הגף בסילוני מים ממספר כיוונים ועוד. קיימים גם מקלחונים אשר מגיעים עם מוטות פינוק או סילוני מים בפיזור במקלחון באופן מובנה.

תו תקן ואחריות לברז באמבטיה

לתו תקן יש חשיבות רבה. מכון התקנים הישראלי עדכן בשנים האחרונות את התקנים על מנת להתקרב לרמת התקינה האירופאית. בדיקה לתקינה עבור ברז בוחנת מספר פרמטרים:
 • חומרים: האם נעשה שימוש בחומרים מותרים ללא מתכות רעילות או מסוכנות מכל סיבה
 • עמידות המוצר - האם המוצר עמיד עבור השימוש לו הוא מיועד
 • מנגנונים: איכות המנגנונים
 • בטיחות: לבדוק שהמוצר בטיחותי לשימוש ביתי
 • תאימות לתקנים משיקים: האם הברז מתאים לתקנים משיקים כגון חיבור לצנרת ועוד
כאשר אתם עומדים לרכוש ברז, וודאו כי הוא נושא תו תקן, כי הרי מדובר במוצר חשוב עם שימוש מרובה וכדאי שנהיה שקטים לגביו. משיח קרמיקה מספק ברזים מכל הסוגים, כולם בעלי תקן.
גם לתעודת האחריות חשיבות לא קטנה. כמובן חשוב שתהיה אחריות ועדיף מחברה ידועה עם שירות בישראל. כמו כן חשוב לוודא מה כוללת האחריות, האם היא כללית או חלה רק על חלק ממרכיבי הברז ולכמה זמן ניתנת האחריות. תקופת אחריות יכולה לנוע ביו שנה ל-5-6 שנים. 
אם אתם מעוניינים בשקט נפשי בידיעה כי קניתם ברז במחיר מצוין, בעל תקן ואחריות כנדרש וגם לקבל ייעוץ בתחום על מנת לסייע לכם בבחירת הברז הנכון עבורכם, במשיח קרמיקה יישמחו לעזור לכם.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!