תחזוקה נכונה של ברז המטבח וברז חדר האמבט

הברזים שלנו הם אביזר שהוא גם יפה וגם ממלא תפקיד חשוב של הזרמת מים, בדיוק בכמות הרצויה, בטמפרטורה הנכונה. אנו מפעילים את הברזים ברחבי הבית עשרות פעמים ביום ומצפים ממנו להמשיך למלא את תפקידו בנאמנות לאורך שנים רבות וגם לשמור על האסתטיות.
אם כן ברזי המטבח וחדרי האמבטיה והשירותים, מצריכים תחזוקה לא מסובכת, אך הכרחית על מנת שלא יתקלקלו ושהמראה שלהם לא יפגע. מדריך זה יספק לכם את הטיפים והידע הנחוץ לתחזוקה הנכונה שלהם. 

אילו ברזים למטבח ולחדר האמבט דורשים פחות תחזוקה?

באופן כללי, ברז איכותי שיוצר מחומרים איכותיים, ברז מבית טוב, יחזיק מעמד הרבה יותר זמן ויצריך פחות מאמץ בתחזוקה וגם פחות עדינות. כמו כן, ברזים איכותיים למטבח ולחדר אמבטיה מצופים ניקל איכותי יותר עמידים יותר מאשר ברזים מפלסטיק.
ברזים פשוטים או כאלו המיוצרים מחומרים נחותים ובתהליכי תכנון, ייצור ובקרה פחות טובים, גם אם נראים טוב באולם התצוגה, סביר יותר כי יחזיקו מעמד לזמן קצר יותר ולא יתפקדו בצורה אופטימלית. על מנת להבטיח כי הברזים שלכם יהיו עמידים וידרשו פחות תחזוקה לאורך זמן, בחרו בברזים איכותיים. הם צריכים לשרת אתכם שנים רבות ושווים את ההשקעה. ברזים אלו גם יסופקו עם אחריות שאפשר לסמוך עליה.

הסרת אבנית מברזי המטבח והאמבט

המים בישראל הם מים קשים (מים המכילים יותר חלקיקי סידן ומגנזיום, העלולים לגרום למשקעים ולאבנית), ואלא אם אתם מצוידים במתקן המרכך את המים בבית, האבנית תופיע על גבי הברזים במהרה, במיוחד אם אתם שוכחים לנגב את הברז אחרי כל שימוש (מים קשים שיתייבשו על גבי הברז ישאירו אבנית שתצטבר עם הזמן).
על מנת להסיר את האבנית מהברזים, ניתן להשתמש בחומרים להסרת אבנית הנמכרים בכל סופרמרקט. שימו לב, שחומרים אלה יכולים להכיל גם חומצות שונות שיכולות לפגוע בציפוי הברז אם לא משתמשים בהם נכונה או אם הציפוי לא איכותי. במקום חומרים אלה, ישנה גם אפשרות טבעית יותר - אפשר פשוט להשתמש במיץ לימון טרי או חומץ. עבור פעולת הניקוי, מומלץ להשתמש במברשת רכה או מטלית רכה ולשפשף בעדינות. מברשות קשות או מטליות גסות (שלא לדבר על סקוטש וצמר פלדה) ישרטו את הברז (ולא משנה איכות הציפוי או החומר). אחרי הניקוי חושב לשטוף עם מים פושרים, לנגב אותם ולייבש בעזרת מטלית יבשה. 

הברקת ברזי המטבח והאמבט

להברקת הברז, אפשר להשתמש במים עם סבון וקצת מיץ לימון על מטלית לחה. לאחר מכן שוטפים עם מים חמים ומייבשים עם מטלית יבשה (רצוי מטלית העשוייה מיקרופייבר). עבור ברז עם גימור פלסטי, ניתן להשתמש בתערובת של סודה לשתיה וחומץ. מורחים על הברז וממתינים כשעה ובסופה מסירים את התערובת שעל הברז בעזרת מטלית רכה לחה ושוטפים במים חמים. מייבשים בעזרת מטלית מיקרופייבר יבשה.

תחזוקת המזלפים של ברזי המטבח והאמבט

המזלפים של הברזים כוללים סנן אבנית ולכלוך גס היכולים לעבור דרך צינורות המים. פעם בחודשיים, מומלץ לפרק המזלף מהברז, להפריד את הסנן ולשטוף ממנו את הלכלוך הגס במים. לאחר מכן מטבילים את הסנן ל-30 דקות בתוך חומץ, ולבסוף שוטפים שוב במים חמים. במידה וכמות האבנית היא גדולה מדי והסנן סתום חלקית, רצוי להחליפו בחדש.

תחזוקה יומית פשוטה לברזים

על מנת להימנע מהצטברות אבנית על גבי הברזים הפזורים בבית, אפשר לעבור בכל תחילת או סוף יום ולנגב את המים שהצטברו מהפעילויות השונות. לדוגמה, לאחר שכל בני הבית מסיימים את המקלחות, שטיפת הפנים, שימוש בברז המטבח וכדומה, אפשר לעבור בתוך כ-10 דקות עם מטלית יבשה ולספוג את המים שנותרו. הדבר יקל עליכם מאוד בניקיון השבועי.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!