שיפוץ חדר אמבטיה - מה זה כולל

שיפוץ חדר האמבטיה הוא הזדמנות נהדרת גם לשדרג את המראה של חדר האמבטיה ולהכניס אליו אווירה חדשה וגם לשפר את הארגונומיה שלו. לא פעם התכנון על הנייר נראה מתאים ולאחר הבניה מתגלות בעיות תפקודיות עם שימושיות חדר האמבטיה.
כאשר אתם מחליטים לשפץ את חדר האמבטיה אתם כבר למודי ניסיון חיים ומבינים היטב איך אתם רוצים להשתמש בחדר, מה חשוב יותר ומה חשוב פחות, כך שעם עזרת יועץ באולם התצוגה תוכלו לבחור את מה שדרוש לכם לשיפוץ החדר, שיהיה גם יפה וגם יעיל. כיום חדר האמבטיה מהווה מקום רב תכליתי: כמובן משמש להיגיינה אישית אך גם לאיפור, למרגוע ורענון. חשוב שתבחרו בחומרים איכותיים שלא רק נראים טוב אלא גם מרגישים מצויין ויספקו לכם חווית שימוש מעולה לאורך שנים ארוכות ללא תקלות והפתעות לא צפויות.
כמו כן, חשוב לבחור בקבלן שיפוצים בעל ניסיון רב ומומלץ גם להתייעץ עם בעל מקצוע מתחום עיצוב הפנים. חדר האמבטיה הוא מורכב יותר לשיפוץ בעיקר בגלל האינסטלציה, ולכן דל מנת שלא יהיו בעיות בעתיד, העבודה חייבת להתבצע במקצועיות.

קרמיקה בחדר האמבטיה

לקרמיקה בחדר האמבטיה יש מספר תפקידים:
  • איטום החדר מפני רטיבות, לחות ושינויי טמפרטורה גדולים ותכופים
  • הקניית אפשרות של שמירה קלה על ניקיון החדר ומניעת התפתחות של פטריות ועובש וכמובן
  • עיצוב החדר
קרמיקה היא המרכיב הבולט ביותר בחדר האמבטיה והיא מכסה את הרצפה והקירות כך שהיא תספק במידה רבה את הרוב העיצובי של החדר. את הקרמיקה לחדר האמבטיה בוחרים בהתאם לשלבי מיון הבאים:
  • בחירת איכות הקרמיקה: כאן אין מקום לטעויות, אך ורק איכות סוג א'. לא שווה בחדר אמבטיה לבחור באיכויות נמוכות יותר שעשויות לעלות לכם ביוקר בהמשך עם פגמים ואורך חיים קצר יותר. 
  • קרמיקה מסוג המתאים לשימוש בחדרים רטובים ועם מקדם נגד החלקה גבוה. קרמיקה שלא מיועדת לשימוש בחדר אמבטיה תתבלה במהרה ויכולה אף להיות מסוכנת עבורכם בגלל ההחלקה.
  • גודל אריחים: באופן כללי, ככל שהחדר קטן יותר, עדיף יהיה לבחור בגודל אריחים קטן יותר על מנת לתת אילוזיה של חדר גדול יותר. הדבר עובד גם הפוך: בחדר אמבטיה גדול כדאי לבחור בגודל אריחים גדול יותר על מנת דווקא להקטין את תחושת הגודל של החדר לממדים יותר נוחים. 
  • צבע / גימור / טקסטורה של האריחים: אם פעם אריחי אמבטיה היו לרוב לבנים, כיום ניתן לתת ביטוי לדמיון העיצובי שלכם ולבחור ממגוון צבעים, גימורים (מבריק, מט, מחוספס ועוד),הדפסים מיוחדים, אריחים דמוי עץ או אבן, אריחים בצורות שונות או עם טקסטורות מעניינות. 

כלים סניטריים בחדר האמבטיה

כלים סניטריים קודם כל ממלאים פונקציה מאוד ברורה של היגיינה. לעיתים ניתן לראות כלים סניטריים במחירים מאוד נמוכים ואתם חייבים לתהות האם האיכות מספיק טובה. באסלות למשל הזוויות יכולות להשפיע לטובה או לרעה על סילוק אופטימלי של תוכן האסלה. כלומר אסלה שלא יוצרה בצורה נכונה פשוט לא תתפקד טוב, תהיה נטיה לסתימות ויהיה קשה לשמור על ניקיונה. אותו עיקרון גם נכון לגבי כיורים. אם תיצמדו לחברות ייצרניות גדולות ומוכרות הסיכוי לבעיות כאלה יהיה נמוך יותר. קיימים כלים סניטריים לבנים וגם בצבעים אחרים להתאמה עיצובית מתקדמת יותר. אסלות קיימות בתצורות שונות, עומדות, תלויות, עם מיכל הדחה גלוי או סמוי ועוד. כיורים קיימים בגדלים שונים וחומרים רבים כולל קרמיקה, זכוכית, עץ, אבן, מתכת, שיש, קוריאן ועוד.

אמבטיה או מקלחון בחדר אמבטיה

יתכן כי בחדר הרחצה יהיה מקום גם לאמבטיה וגם למקלחון, אך הדבר תלוי בגודל חדר האמבטיה (בדירות סטנדרטיות לרוב זה לא יהיה המצב). לכל אחד מהם יש יתרונות שונים. במקלחון אפשר רק להתקלח ויש כאלה עם מושב, עם מוט פינוק, תאורת פוטוכרומטית, מערכת שמע, טלוויזיה ועוד מיני פינוקים. מקלחון הוא נוח ומאפשר רחצה מהירה לכל בני הבית. אמבטיה מאפשרת צלילה עמוקה לתוך מים להרגעה והנאה, לילדים כמו מבוגרים, בעיקר בעונת החורף כאשר בחוץ קר, אין כמו טבילה באמבטיה חמה. אמבטיה פחות מתאימה עבור אנשים מבוגרים או בעלי מגבלות פיזיות בגלל קשיי גישה וסכנת החלקה. כאשר אין מגבלות, מומלץ בכל מקרה שתהיה אמבטיה אחת לפחות בבית. קיימות אמבטיות מסוגים רבים, שקועות, עומדות על רגליים, אמבטיות קטנות וגדולות, מלבניות, עגולות, פינתיות ועוד - הכל בהתאם למקום הפנוי בחדר ורצונכם. קיימות גם אמבטיות עם מתקן ג'קוזי למי שחפץ במסאג' מרגיע ומרענן. ניתן לבחור בצבעים רבים של אמבטיות וכן בחומרים שונים. 

ארונות אמבטיה

לארונות אמבטיה יש תפקיד של אחסון כל הדברים הנחוצים בחדר ממגבות עד תמרוקים וגם משלימים את עיצוב החדר. חשוב לוודא כי ארונות האמבטיה מיוצרות מחומרים עמידים לשימוש בחדרים רטובים. חומרים פשוטים יותר כמו MDF פחות מומלצים אלא אם החומר מכוסה ואטום לחלוטין. קיימים ארונות אמבטיה בגדלים רבים, עיצובים וצבעים שונים, עם דלתות או בלי, כאלה שמתאחדים עם הכיור ועוד, הכל בהתאם לצרכים ולעיצוב הרצוי. 

ברזים לחדר האמבטיה

לברזים יש תפקיד פשוט לכאורה - להזרים מים, חמים וקרים לכיורים, במקלחון ובאמבטיה. מגוון הברזים הוא רב, חומרים, גדלים, צורות וצבעים שונים, כאלה עם פקדים מיוחדים להפעלה ללא מגע ועוד. לא משנה באיזה ברז אתם חפצים, חשוב לוודא כי איכותו גבוהה. ברז הוא אמצעי בו עושים שימוש רב מאוד כך שלא כדאי להתפתות בבחירת ברז מאיכות שהיא לא הטובה ביותר. ברז לא איכותי עשוי לנזול ולא לתפקד כראוי וכמובן עשוי להתבלות במהרה. איכות וסוג הגימור חשובים מאוד, שיהיה קל לניקוי, לא עדין מדי, שלא יישרט ושמראהו יישמר במשך שנים רבות. 

אביזרים לחדר האמבטיה

האביזרים בחדר האמבטיה לעיתים נשכחים ולא נלקחים מספיק בחשבון. האביזרים משלימים את השימושיות של חדר האמבטיה ומאפשרים להפיק את המירב ממנו. בין האביזרים השונים נמצא סבוניות, מתלים, מוטות פינוק, מחממי מגבות, תעלות ניקוז ועוד. גם כאן כדאי להשקיע במוצרים איכותיים. מוצרים פחות איכותיים מיוצרים מחומרים זולים ועם גימור זול שלא תמיד רואים בעין מיד. למשל ציפוי ניקל שהוא דק מדי לא יחזיק מעמד זמן רב בחדר אמבטיה, במהרה חלודה תתחיל להופיע, ועם כל ניקוי הוא יתבלה יותר ויותר. 
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!