מה כולל שיפוץ דירה קומפלט?

שיפוץ דירה קומפלט הוא תהליך שלם בו מוחלפות כל או רוב מערכות הדירה לחדשות. לרוב התהליך מבוצע יחד עם איש מקצוע מתחומי האדריכלות או עיצוב הפנים עבור התכנון וקבלן שיפוצים עבור הביצוע. מעבר לבעלי המקצוע הנחוצים, ישנם הרבה מאוד חומרים ומוצרים בעלויות שונות ולא מעט אפשרויות לטעויות. המשיכו לקרוא ונגלה לכם כמה טיפים שיחסכו מכם דאגות מיותרות ואף יחסכו לכם כסף.

שיפוץ דירה קומפלט

ישנן סיבות רבות טובות לביצוע שיפוץ קומפלט של דירה, אם לשדרוג תנאי המחיה או העיצוב ואם לשדרוג שווי הנכס. שיפוץ דירה קומפלט לעומת שיפוץ חלקי, כולל החלפה ושדרוג כל הדירה מהיסוד. זו הזדמנות גם לבדוק את מצב תשתיות החשמל והמים ולשקול להחליף גם אותן. הרבה יותר קל להחליף צנרת במסגרת שיפוץ קומפלט מאשר לבצע זאת במהלך שיפוץ חלקי מסיבות ברורות: הכל גלוי וחשוף בשיפוץ קומפלט. זאת יכולה להיות גם הזדמנות לשדרג את מערכת החשמל לבית חכם, להוסיף ולשנות מיקום נקודות חשמל ותאורה, ואף להעביר מיקום של חדר אמבטיה או מטבח (במידה ומתאפשר מבחינה מבנית של נקודות המים של הבניין, חלונות ועוד). שיפוץ דירה קומפלט מצריך תכנון מקדים מקיף, בחירת בעלי מקצוע מתאימים, קביעת תקציב לשיפוץ ותכנון מנגנונים לשמירה על התקציב ועוד. ככל שהתכנון יהיה ממצה יותר, כך יוקל עליכם במהלך השיפוץ וכך תצמצמו בעיות עתידיות אפשריות. 

החלפת ריצוף בשיפוץ קומפלט לדירה

אחד המהלכים המרכזיים בשיפוץ דירה קומפלט הוא בדרך כלל החלפת ריצוף קיים. אלא אם הריצוף בדירה במצב מעולה ומתאים לעיצוב החדש של הדירה, לרוב יוחלף כל ריצוף הדירה:
בהדבקה על הקיים: במידה והריצוף הקיים יציב וחזק, קיימת אפשרות של הדבקת ריצוף קרמיקה ישירות על הקיים. היתרון הוא בביצוע מהיר יותר וללא צורך בפירוק ריצוף קיים (זמן ועלויות נוספות). מצד שני, הדבקה על ריצוף קיים מונע מכם לבדוק את מצב תשתית המים העוברת מתחת לרצפה. הדבקה בדרך כלל מומלצת יותר בשיפוץ חלקי של דירה, למשל רק ריצוף מחדש כך שהביצוע מהיר קל ופחות מלכלך. הדבקה על הריצוף הקיים מתאפשרת רק אם הריצוף הקיים הוא המקורי או כזה שהוחלף. במידה והריצוף הקיים הוא כזה שהודבק, אז אין אפשרות להדביק שכבה נוספת.
פירוק והחלפה לריצוף חדש: במקרה של שיפוץ קומפלט בדרך כלל עדיף לפרק את הריצוף הקיים ולהחליפו בחדש. פירוק והחלפת ריצוף יאפשרו גם לשמור על גובה הרצפה הקיים כך שלא יהיה צורך בחיתוך דלתות ומשקופים. כמו כן, קיים היצע רב יותר של סוגים וסגנונות ריצוף שלא להדבקה ובדרך כלל האריחים גם פחות יקרים. 
מבחינת עלויות יש לקחת בחשבון הן את עלות העבודה והן את עלות האריחים. המחירים משתנים בהתאם לסוג, איכות, גודל, גימור, עובי ועוד אך בהחלט קיים היצע לכל תקציב. חשוב לציין כאן, כי לא מומלץ להתפתות ברכישת ריצוף סוג ב' (עלויות פחת, עלויות עבודה גבוהות יותר ועמידות ירודה לאורך שנים), אלא לבחור רק ריצוף סוג א' - האיכות הגבוהה ביותר. הפרשי המחירים אינם כלל מצדיקים את הסיכון. 

החלפת קרמיקה בכל הדירה

שיפוץ קרמיקה קומפלט לדירה כולל את כל הקרמיקה בכל הדירה, ריצוף, חיפויי קיר, חדרי אמבטיה, שירותים, מרפסת, מטבח ועוד. פעם היו בוחרים בדרך כלל בקרמיקות תואמות בכל הדירה - ריצוף אחיד בכל הדירה וחיפויי קיר אחידים בחדרי הרחצה ובמטבח. כיום מתייחסים לכל חלל בפני עצמו, והריצוף בדרך כלל שונה בין האזור הציבורי לחדרים, וחיפויי הקיר מותאמים בנפרד לכל חדר רטוב ולמטבח. בגדול, הסגנון יהיה אותו הסגנון, אבל האריחים עצמם יהיו מותאמים לכל חלל. בנוסף, אם יש לכם מרפסת בדירה, כדאי לשקול קרמיקה המשכית לזו שבתוך הדירה (כמובן כזו שמתאימה לריצוף חיצוני) כדי ליצור המשכיות של הפנים אל החוץ ולהיפך. הדבר יצור תחושה של הגדלה של הדירה כאשר המרפסת תורגש כחלק אחיד ולא נפרד מהדירה. חשוב לשים לב לסוגי הקרמיקה השונים עבור אזורים שונים בדירה, למשל בחדרים רטובים קיימים תקנים שונים של קרמיקה, קרמיקה נוגדת החלקה למשל. הקרמיקה של הסלון מבחינת תקן לא מתאימה לשימוש בחדר רטוב. כן ניתן לרכוש קרמיקה הן לסלון והן לחדרים רטובים שהם דומים מבחינת צבע ועיצוב כך שלא ייווצר שוני מהותי ביניהם. קרמיקה איכותית, סוג א' תספק לכם שנים רבות של הנאה וגאווה. כיום אפשר אפילו לרכוש קרמיקה דמוי פרקט שמספקת את הטוב מכל העולמות, חוזק וקלות תחזוקה של קרמיקה יחד עם מראה חם של עץ טבעי. 

שיפוץ חדר אמבטיה קומפלט לדירה

במהלך שיפוץ דירה קומפלט גם מבצעים שיפוץ קומפלט של חדר האמבטיה. השיפוץ כולל החלפת כל הקיים - הריצוף, החיפויים, האמבט או המקלחון, הכיורים, הארונות, הברזים, הפרזולים ועוד. זו הזדמנות להשתדרג גם לא רק עיצובית אלא גם טכנולוגית, עם שילוב הפיתוחים האחרונים דוגמת מקלחון עם מוט פינוק, ראשי מקלחת מחליפי צבעים, אמבט ג'קוזי, ברזים אלקטרוניים ועוד. זאת גם הזדמנות לשקול מחדש את סידור החלל מבחינת מיקום האלמנטים, על מנת לוודא שהשימושיות וההנאה מהחדר יהיו מקסימליים. שוב כאן ההמלצה היא לבחור אך ורק במוצרים מסוג א' ומיצרנים מובילים. חדר אמבטיה הוא חדר בו משתמשים בצורה אינטנסיבית יום יום וכל החלקים בו חייבים לתפקד בצורה אופטימלית. כל פגם יהפוך את השימוש לפחות יעיל ואף מעצבן שלא לדבר על עלויות תיקון והחלפה נוספים בהמשך. 
החלפת אסלות, כיורים, ברזים ופרזולים
במסגרת שיפוץ דירה קומפלט, לרוב מחליפים גם את כל הברזים, הכיורים, האסלות והפרזולים בדירה, בכל החדרים כולל חדרים רטובים, שירותים, מטבח, מרפסת ועוד. מוצרים אלא הם מוצרים שצריכים לשרת אתכם נאמנה לאורך שנים רבות ללא תקלה. היופי והעיצוב כמובן חשובים, אך לא על חשבון האיכות. כלומר תמיד תבחרו באיכות הגבוהה ביותר גם אם זה אומר להתפשר מעט על העיצוב. לדוגמה אסלה יפה מחברה עלומת שם, יתכן כי איכות החומרים ירודה ואפילו שזוויות פינוי הפסולת אינן אופטימליות, דבר שיהפוך במהרה למטרד. לכן כדאי להיצמד ליצרנים מובילים להם הניסיון רב השנים בייצור מוצרים איכותיים.

שיפוץ דירה הכל כלול  - האם כדאי?

כאשר מעוניינים לבצע שיפוץ דירה קומפלט, ניתן למצוא בקלות הצעות שונות באינטרנט לשיפוץ הכל כלול (כולל עבודה, חומרים ומוצרים). אם הדבר נשמע מפתה - כיוון שלכאורה יודעים מיד מהו התקציב הדרוש ואפשר להיות סמוכים שלא יעלה יותר - חשוב לקרוא את האותיות הקטנות. כלומר מה באמת כלול במחיר הכל כלול. האם כל המוצרים והחומרים הם מסוג א'? האם מוצע מבחר רחב מספיק של אפשרויות לבחירה, למשל סוגי קרמיקה וגוונים? בסופו של דבר אין מתנות, אם המחיר זול ומפתה מדי, חשבו מה באמת אתם מקבלים. יתכן גם כי מחיר ה"הכל כלול" ישתנה במהרה למעלה עם כל שינוי קטן שתבקשו לבצע במפרט. אין זה אומר שבכל מקרה שיפוץ דירה הכל כלול אינו נכון, רק שצריך לבחון לעומק את כל מה שכלול וכל מה שלא כלול, ולשאול את כל השאלות בעניין המפרט. במקרים רבים כדאי יותר, אם כי זה דורש יותר זמן ומעורבות מצדכם, לרכוש את כל המוצרים והחומרים באופן עצמאי ללא תלות מהקבלן. כך אתם יכולים לשלוט גם על האיכות וגם על העלות ותוכלו להיות בטוחים שלא יהיו הפתעות. בכל מקרה לפני שאתם מחליטים, אתם חייבים לעשות שיעורי בית ולהשוות בין ספקים שונים. יתכן כי תוכלו לחסוך לא מעט כסף. 
לדוגמה אצל משיח קרמיקה, תוכלו לרכוש את כל הדרוש לשיפוץ, ריצוף, חיפויים, חדר אמבטיה, ברזים, פרזולים ועוד במחירים מעולים שרק יבואן ישיר יכול לספק. כל המוצרים במלאי ומקולקציות עכשוויות,  ניתן להזמין מראש אפילו מספר חודשים לפני השיפוץ ולקבל את כל הסחורה בעת הנכונה לכם לשיפוץ ללא עלות נוספת, וכן תוכלו להחזיר עודפי ריצוף שלא שומשו בגמר השיפוץ (באריזה מקורית שלא נפתחה) ולקבל החזר מלא עליהם, זאת על מוצרים שהם כולם מהאיכויות הטובות ביותר בשוק, סוג א'. משיח קרמיקה גם מציע מבצעים שונים לאורך השנה וכדאי לכם לבדוק אותם, זאת הזדמנות מעולה לשריין את כל הנחוץ לשיפוץ במחירים מאוד אטרקטיביים. 
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!