סוגי ברזים

הברז מהווה אביזר חשוב ביותר בביתנו, הוא מאפשר אספקת מים, קרים וחמים לתוך הבית, בכיורים, באמבטיה, במטבח ובמקלחת. כיום הברז לובש סגנונות רבים ושונים והפך לחלק בלתי נפרד מהעיצוב הכללי של הבית ושל האזורים הרטובים בפרט. אם כן, איך ובאיזה ברז בוחרים? המשיכו לקרוא ונפרוס לפניכם מידע שימושי שיסייע לכם בבחירה הנכונה.

מאילו חומרים עשויים ברזים?

באופן כללי חשוב להבחין בין המרכיבים הפנימיים, המכניים של הברז, לבין הגימור החיצוני שלו. החומרים הפנימיים בשימוש בייצור ברזים כוללים, פליז,מתכות אחרות ופלסטיק לגוף הברז. הגימור החיצוני יכול להיות מחומרים שונים, ציפוי ניקל, פלסטיק, צבע, ציפויי מתכות שונות, שמטרתם לספק גימור יפה וגם להגן על הברז מקורוזיה. 

סוגי התקנה של ברזים

קיימים ברזים עם אופן התקנה שונה שיכולים לתת מענה לצרכים שונים:
  • ברז קיר: הברז מותקן ומחובר לצנרת ישירות בקיר שמעל כיור. מיקום הכיור חייב תכנון מדויק כדי שהברז יעמוד בדיוק מעליו וקו האמצע שלו. לברז מסוג זה יש יתרון אחד בולט, הוא אינו נוטה לצבור לכלוך ואבנית בבסיסו. מצד שני הוא יכול להיות פחות פרקטי לשימוש עבור ילדים מאחר והוא ממקום רחוק יותר (קרוב לקיר). 
  • ברז בהתקנה על משטח או כיור: כולל ברז רגיל וגם ברז נשלף. ברז זה מותקן ישירות על גבי הכיור או לידו על גבי משטח הכיור. ברז נשלף מאוד פופולרי במטבחים (פעם היה מוכר רק במטבחים תעשייתיים) מאחר והוא מאפשר שליטה מדויקת יותר על זרימת המים. ברז זה מתאים לשימוש עם כיורים גדולים ועמוקים. 

טכנולוגיות של ברזים

ההתקדמות הטכנולוגית לא חלפה על תחום הברזים וכיום ניתן לבחור בברזים מתוחכמים הכוללים אלקטרוניקה מתקדמת. למשל ברז המופעל בנגיעה קלה עליו או עם מעבר יד תחתיו. ברזים מתקדמים כמובן יקרים יותר מברזים בעלי מנגנון הפעלה סטנדרטי ויכולים להיות יקרים גם לתיקון או החלפה. מבחינת מנגנוני הפעלה, מעבר למנגנונים אלקטרוניים, קיימים ברזים בעלי "פרחים" לפתיחת וסגירה, יחיד או כפול (אחד למים חמים ואחד למים קרים), ברזים מערבלים (משנים את היחס בין מים קרים לחמים בהזזת ידית). בנוסף קיימים ברזים בעלי פיה שונה המאפשרים הזרמת מים בזרם שטוח, עגול, מפוזר או הדוק. 

ברזים - תו תקן

כיום התקן הישראלי בנוגע לברזים (קיימים תקנים רבים בהתאם לסוג הברז), דומים מאוד לאלו הנהוגים באירופה. מכון התקנים מבצע בדיקות שונות לפני הנפקת תו התקן, הכוללות בדיקת החומרים מהם הברז מיוצר (בדיקה שלא נעשה שימוש בחומרים אסורים כגון מתכות רעילות), בדיקת עמידות בהתאם לשימוש המיועד, בדיקת מנגנון הפעלה, בדיקת בטיחות לשימוש ביתי, בדיקת תאימות לחיבור לצנרת מים וכדומה.  לפני שאתם רוכשים כל ברז, בקשו לראות את תו התקן כדי שתהיו סמוכים שהוא מיוצר בהתאם לתקן ובאיכות טובה. ברז צריך לשמש אתכם שנים רבות לכן אין להתפשר על האיכות. כמובן גם שחשוב לוודא שקיימת אחריות על המוצר.

איפה כדאי לקנות ברזים

ברוב המקרים לא קונים רק ברז (אלא אם מדובר ברכישה למטרת החלפת ברז קיים). יחד עם הברז לרוב גם רוכשים כיור, קרמיקה, אביזרי אמבטיה, כלים סניטרים ועוד, אך גם אם אתם מעוניינים לרכוש רק ברז אחד, עדיין כדאי לבקר באולם תצוגה של משיח קרמיקה. משיח קרמיקה מעמידים מזה 60 שנה לבחירתכם מבחר עצום של מוצרים ביבוא ישיר (ללא פערי תיווך), מהקולקציות החדשות ביותר, הכל רק מסוג א', כך שלכם תמיד יהיה ראש שקט. כל המוצרים המוצגים באולם התצוגה נמצאים במלאי וניתן להזמין ולקחת או לבקש אספקה בתאריך מאוחר יותר (בתאריך בו יהיה לכם צורך במוצר). יתרון נוסף שמשיח קרמיקה מציע הוא האפשרות להחזיר עודפים שנרכשו ולא שומשו ולקבל החזר מלא (כל עוד המוצרים עדיין באריזתם המקורית). משיח קרמיקה מעמיד לטובתכם צוות יועצים מקצועיים בעלי וותק של שנים רבות בתחום כך שגם אם אינכם מומחים, הם ישמחו לסייע לכם בבחירת המוצרים הנכונים ולמנוע מכם כמה שיותר טעויות. המחירים אצל משיח קרמיקה מאוד אטרקטיביים וגם מתקיימים מעת לעת מבצעים שווים ביותר, כך שגם אם אתם מתכננים רכישה בעוד כמה חודשים, יתכן כי יהיה לכם שווה ביותר לנצל את אחד המבצעים כיום ולבקש לקבל אספקה במועד הרצוי לכם. 

 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!