סוגי אמבטיות

האמבטיה של ימינו היא כבר לא הכלי הפשוט של פעם שתפקידו היחיד היה רחצה. כיום אמבטיות ממלאות צרכים ומספקות פינוקים, וכבר לא שוקעים באמבטיה רק לשם ניקיון אלא גם להרגעה, ריכוך העור, למנוחה אחרי יום עבודה ארוך, להרגעת השרירים אחרי פעילות ספורטיבית אינטנסיבית, למסאז' ועוד. נכון שאמבטיה בעיקרון צורכת יותר מים מאשר מקלחת (אלא אם המקלחת ארוכה) אבל מקלחת לא יכולה לספק את המרגוע שאמבטיה יכולה לספק. ולמי שיש ילדים, קשה להסתדר בלי אמבטיה לטבילה ורחצה. 

חומרים מהם עשויות אמבטיות

אם פעם האמבטיות היו מיוצרות מפח או פלדה מצופה אמייל, כיום ניתן לבחור בין סוגים רבים מאוד של חומרים מהם עשויה אמבטיה: פיברגלס, פלדה בציפוי חרס, חומרים אקריליים, פלדה יצוקה, שיש, אבן, אבן סינתטית, עץ, בנויה עם חיפוי קרמיקה, פלדה מצופה זהב ועוד. למעשה אין כמעט חומר כיום ממנו לא ניתן לייצר אמבטיה כל עוד ניתן לאטום אותו למים. 

גדלים של אמבטיות

אמבטיות בהזמנה אישית ניתן להזמין בכל מידה, אך לרוב אמבטיות מיוצרות במידות סטנדרטיות. באופן כללי המידה הנפוצה ביותר היא ברוחב של 70 ס"מ ובאורך 160 ס"מ אבל ניתן למצוא גם גדלים אחרים החל מ-120 ס"מ ועד 170 ס"מ. ישנן גם אמבטיות ישיבה (עם מושב מובנה בפנים) שמתאימות לחללים מאוד קטנים ואורכן כ-100 ס"מ. קיימות אמבטיות בצורה מלבנית, משולש (פינתית), מרובעת, מעוגלת ועוד. אמבטיות בנויות ניתן לבצע בכל גודל לפי דרישת הלקוח.

סוגי התקנה של אמבטיות

אמבטיות שונות מצריכות אופן התקנה שונה בהתאם לצורה ועיצוב האמבטיה.
להלן מספר סוגי אמבטיות והתקנות:
 • אמבטיות פרי סטנדינג: אמבטיות העומדות על רגליות או מונחות על הרצפה ישירות ובדרך כלל אינן מוצמדות לקירות, ואף מורחקות מהם על מנת שהאמבטיה תקבל את הפוקוס. אלו הן אמבטיות מאוד אופנתיות, מהוות הצהרה עיצובית של ממש ומתאימות לחללים גדולים. יש צורך בהכנת צנרת מתאימה מאחר והאמבטיה אינה מחוברת לקיר, ולרוב הברז הנלווה אליה יצא מהרצפה בצמידות לה.
 • אמבטיות שקועות: אלה הן אמבטיות המתוקנות בשיקוע בתוך הרצפה (או בתוך במה). נוח וקל להיכנס לתוכן (לא צריך להרים רגל) ומפלס המים בקו כמעט אפס עם הרצפה בדומה לבריכה. בדרך כלל אמבטיות מסוג זה יכללו גם ג'קוזי ומדרגות לכניסה ויציאה. 
 • אמבטיה בהרכבה תחתית: השפה של אמבטיה מחוברות בהדבקה למשטח מעליה, שיש, עץ קרמיקה וכדומה, בדיוק כמו כיור תחתי. היתרון של צורת התקנה זו היא היעדר שפתיים לאמבטיה כך שקל יותר לנקות ולנגב את המים לתוכה.
 • אמבטיה בנויה: אמבטיה בנויה מבלוקים המצופים חומרים שונים כמו שיש, קרמיקה ועוד. בניית האמבטיה נעשית לפי מידה רצויה ומותאמת לחדר. 
 • איפה כדאי לקנות אמבטיה
ניתן כמובן לרכוש דברים שונים אצל ספקים שונים, אמבטיה, כיורים, שירותים, אביזרים, ברזים, קרמיקה וכדומה וכך לפעמים ניתן לחסוך מעט כסף על כל פריט בנפרד. אך הטרחה, הזמן המבוזבז וכאב הראש של פניה לגופים רבים ושונים, ובמקרה של שינויים והשלמות הופך את האופציה לפחות כדאית, במיוחד כאשר מדובר ברכישה של כל הדרוש לשיפוץ חדר האמבטיה או הבית. הרבה יותר הגיוני לבחור ביבואן אמין ובעל מוניטין המציע מחירים מצויינים, אצלו תוכלו למצוא את כל מבוקשכם, כולל כמובן את האמבטיה המושלמת, עם היצע רחב וזמינות מיידית. חשוב לוודא כי לאמבטיה יש תו תקן ואתם מקבלים אחריות מלאה על המוצר. חשוב לבחור ביצרן המתמחה בתחום האמבטיה מזה שנים רבות. כאשר אתם מבצעים רכישה גדולה, למשל לשיפוץ חדר האמבטיה, תוכלו לרוב לקבל הנחות יפות או ליהנות ממבצעים שווים ביותר. 

סוגים של אמבטיות

האמבטיות הפשוטות של פעם עברו דרך כבירה והיום קיימים סוגים רבים, עשויים חומרים שונים אשר כולם באים לתת מענה ייחודי לצורך הבסיסי של אמבטיה.
 • אמבטיות עומדות: למרות שמדובר בעצם בצורה העתיקה של אמבטיות, העומדות על רגליות או על הרצפה ישירות ובפני עצמן, אמבטיות מסוג זה חזרו בשנים האחרונות כאופציה עיצובית למי שמעוניין להבליט את האמבטיה ולהפוך אותה לפריט מרכזי של ממש בחלל חדר הרחצה. בדרך כלל אמבטיות מסוג זה יכללו צד אחד משופע וצד בזווית ישרה אבל הן קיימות גם בצורות נוספות כמו אמבטיות אובליות, אמבטיות עגולות ועוד. אמבטיות אלה ניתנות להנחה בכל מקום שנרצה בחדר האמבטיה (כמובן בכפוף למיקום הצנרת) ולרוב לא יהיו צמודות לקיר.
 • אמבטיות שקועות: אמבטיות אלה מותקנות בתוך הרצפה כך שנותנות הרגשה של בריכה.
 • אמבטיות ג'קוזי: אלה נחשבות שיא הקדמה והפינוק וכוללות מנוע ופתחי פליטת מים בלחץ הגורמים למים לבעבע ולהסתובב, דבר היוצר אפקט של מנוחה, ורגיעה ואפילו מסז'. 
 • אמבטיית נישה: אמבטיה מסוג זה מציעה פרקטיות רבה וחסכון בשטח חדר האמבטיה והיא בדרך כלל ממוקמת בין 3 קירות.
 • אמבטיה פינתית: סוג אמבטיה זה יושב בפינה בין 2 קירות המחוברים ביניהם ב-90 מעלות. אמבטיה כזו יכולה גם להגיע בצורת משולש, רבע עיגול, ריבוע או מלבן. אמבטיה זו מתאימה לחדרי אמבטיה גדולים יותר.
 • אמבטיה בהרכבה תחתית: השפה של אמבטיות אלה, מתחברת בצורה שטוחה למשטח מעליה כגון שיש עץ קרמיקה וכדומה, בדיוק כמו כיור תחתי.
 • אמבטיה בהרכבה עליונה: במקרה זה האמבטיה מתלבשת ויושבת על גבי משטח או קירות המסתירים את צדי האמבטיה.
 • אמבטיה בנויה: במקרה זה האמבטיה נבנית מבלוקים המצופים חומרים שונים כמו שיש, קרמיקה ועוד. בניית האמבטיה נעשית לפי מידה רצויה המותאמת לחדר ולרצון הלקוח. 
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!