איך בוחרים כיור לחדרי רחצה

כיום קיים מגוון רחב ביותר של כיורים, בסגנונות, גדלים, חומרים, צבעים שונים. הכיור הלבן הפשוט של פעם אם עדיין נמכר, הוא כבר מזמן לא האופציה המועדפת על הרוב. כיום, גם הכיור הוא חלק בלתי נפרד מההצהרה העיצובית של חדר הרחצה ועיצובו, צבעו, ממדיו חייבים להיות תואמים את העיצוב. יחד עם זאת, חשוב גם לקחת בחשבון ולא לשכוח שלכיור יש תפקיד ממשי מעבר ליופיו - הוא חייב להיות גם פרקטי ושימושי. המשיכו לקרוא ונגלה לכם איך לבחור כיור לחדר הרחצה שלכם. 

בחירת סוג הכיור לחדר רחצה

קיימים מספר סוגים עיקרים של כיורים לחדר הרחצה:
  • כיור על רגל: זהו כיור המחובר ישירות לקיר ומתחתיו רגל מאותו החומר (לרוב חומר קרמי) אשר תפקידו העיקרי הוא להסתיר את הצנרת מתחת לכיור. 
  • כיור בהתקנה עליונה: כיור שיושב על משטח, למשל של ארון האמבטיה. הכיור בולט מעל פני המשטח (שפת הכיור). זהו הכיור השכיח ביותר.
  • כיור מותקן בגובה המשטח: כאן הכיור אינו בולט מעל פני המשטח (שיש או אחר) וכך קל לגרוף מים לתוכו. 
  • כיור מותקן מתחת למשטח: כמו קודמו הוא אינו בולט מעל פני השטח אלא מותקן מתחתיו בצמוד אליו. 
  • כיור אינטגרלי: כיור זה הוא חלק בלתי נפרד מהמשטח ללא כל נקודת חיבור. לרוב כיורים אלא מיוצרים מחומרים מיוחדים כגון קוריאן או חרס. יתרון של כיור זה הוא שבזכות היעדר תפרים של חיבור בין הכיור למשטח, לכלוך לא יכול להצטבר וקל הרבה יותר לנקות אותו. 

סוגי חומרים לכיור לחדר רחצה

כיום יש מגוון רחב ביותר של חומרים מהם עשויים הכיורים. הבחירה ביניהם הוא עניין של עיצוב וכמובן תקציב. להלן מספר דוגמאות של חומרים:
  • ברזל: כיור מברזל יצוק המצופה אמייל. כיור פשוט ויחסית עמיד לאורך זמן. יכול להיסדק מנפילת חפצים עליו. 
  • נירוסטה: נירוסטה הוא חומר מועדף בתעשייה ותעשיית המזון בפרט בזכות עמידותו בפני חומרי ניקוי וכימיקלים. נוטה לצבור אבנית, יכול להישרט, ונוטה להיות רועש יותר מכיורים אחרים. יש להיזהר מכיורי נירוסטה בעובי של פחות מ-1.2 מ"מ שהם עדינים ופחות עמידים.
  • חרס: אחד הכיורים הוותיקים ביותר בזכות עמידותו וקלות הניקוי. עשוי להיסדק עם נפילת חפץ חד מאוד וכבד עליו. קיים כיום בשלל צורות וגוונים.
  • קוראין וחומרים מורכבים אחרים: אלא כיורים המיוצרים מתרכובות הכוללות תערבות חומרים שונים עם דבקים ליציקת כיורים בצורות שונות וגם לפי מידות. לרוב בוחרים בכיור קוריאן יחד עם משטח אינטגרלי. ניתן לתקן שברים בכיורים מקוריאן.
  • זכוכית: כיור מיוצר מזכוכית מחוסמת וקיים בשלל צבעים וסגנונות. מקנה קלילות עיצובית בזכות שקיפותו. יכול להתפוצץ עם נפילת חפץ כבד עליו.

גדלים של כיורים לחדר רחצה

קיימים כיום גדלים רבים של כיורים מעבר לגודל הסטנדרטי של 60X50 ס"מ. חשוב להתאים את גודל הכיור הנבחר לגודל החדר ולשימוש. למשל כיור לחדר שירותים לרוב יהיה קטן יותר מאחר וממדי החדר בדרך כלל קטנים יותר והשימוש העיקרי בו הוא לרחיצת ידיים בלבד. בחדר אמבטיה, במקרים אחדים נבחר בשני כיורים, למשל כאשר שני בני זוג או מספר ילדים צריכים להשתמש בכיור בו זמנית, במקרים אחרים נבחר בכיור בודד בהתאם לגודל החדר וגודל המשטח. ניתן גם לבחור בכיור אחד רחב ומעליו ברז אחד או שני ברזים מופרדים (במידה והכיור רחב מספיק). 

כיורים בהזמנה אישית לחדר הרחצה

כאשר מידות סטנדרטיות אינן מתאימות בגלל אילוצים שונים, כאשר רוצים כיור אינטגרלי או שפשוט מעוניינים בכיור במראה לא שגרתי ולא סטנדרטי, ניתן להזמין כיור בהתאמה אישית. עם כיורים כגון קוריאן, אפשר לצקת כל צורה, כל צבע, כל מראה וסגנון ולקבל כיור אינטגרלי למשטח, דבר שאין דומה לו מבחינת יופי. הכיור והמשטח מיוצרים בדיוק ובהתאם למידות והעיצוב הדרוש. כיורים בהזמנה אישית ניתן להזמין בכל צורה, צבע וסוג. 
מאחר ומדובר בייצור מיוחד רק עבורכם חשוב להיערך בעוד מועד ולהזמין מראש את הכיור על מנת להבטיח אספקה בזמן הנכון.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!