ארונות אמבטיה מעוצבים

כאשר מתכננים חדר אמבטיה, ארון אמבטיה הם כמובן הכרח ולעיתים אף מוסיפים מקומות אחסון נוספים במידה ויש מקום. זהו מתקן אחסון לכל דבר עבור כל הדברים הנחוצים לנו בחדר האמבטיה - מגבות, אביזרים שונים, תמרוקים ועוד. כלומר מדובר בפריט מאוד פונקציונלי. יחד עם זאת בשנים האחרונות, עיצוב חדרי האמבטיה מקבל גם התייחסות עיצובית כמו שאר הבית. מחדר שהיה פונקציה בלבד בה היו רק מתרחצים ולא היו מבלים בו זמן רב, כיום חדר האמבטיה צריך לספק חוויה לכל החושים והוא הפך למקום מפלט למנוחה ואגירת כוחות מחודשים. לכן, לעיצוב יש חשיבות גדולה ביותר כיום, מעבר לפונקציונליות שחדר האמבטיה חייב לספק, וארון האמבטיה הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב החדר ומהחוויה הכוללת שהחדר נותן.  

גדלים של ארונות אמבטיה

ארונות אמבטיה קיימים הן במידות סטנדרטיות והן בהזמנה לפי מידה המבוקשת על ידי הלקוח. חשוב בכל מקרה לבחור בגודל שלא רק מתאים לצרכים (כמות אחסון וכדומה) אבל גם לגודל החדר כך שהוא ישתלב בעיצוב בצורה אופטימלית ויהיה פרופורציונלי. כמו כן חשוב להתייחס למיקום הצנרת, הכיורים (אם משולבים בארון) והברזים. כאשר בוחנים את גודל החדר חשוב לחשוב גם על הזרימה בתוך החדר. מיקום ארון במקום שמפריע לתנועה, לפתיחת דלתות וחלונות, קרוב מדי לאמבטיה או מקלחון לדוגמא הן חלק מהטעויות שכדאי להימנע מהן.
מידות סטנדרטיות של ארונות אמבטיה:
עומק הארון נא בדרך כלל בין 40 ל-60 ס"מ
רוחב הארון בדרך כלל מתחיל מ-50 ס"מ ומעלה ולרוב ישנן קפיצות של 10 ס"מ עד הגודל הבא
ניתן גם לייצר ארונות אמבטיה בגדלים שאינם בסטנדרט ומחירם לרוב יהיה גבוה יותר.

ארון אמבטיה תלוי או עומד?

לארון אמבטיה תלוי יש יתרון בכך שהוא מקנה עיצוב ומראה אוורירי יותר והשטח מתחת לארון פנוי. כמו כן קל יותר לנקות מתחת לארון תלוי. מצד שני ארון תלוי מספק שטח אחסון מצומצם יותר. ארון תלוי מצריך גם הכנת צנרת מתאימה. הבחירה ביניהם לכן היא שילוב בין הצורך העיצובי והצורך הפונקציונלי. שיקול נוסף הוא בטיחות, ארון תלוי מציע יותר פינות חדות בהן ילדים יכולים להיתקל לעומת ארון עומד. 
יש לשים לב שארון תלוי אינו מתאים לחדרי אמבטיה המשמשים אנשים מבוגרים (כפי שלא מתקינים עבורם אסלה תלויה), כיוון שחייבת להיות יציבות טוטאלית כדי שיוכלו להישען בביטחון מלא על המשטח במידת הצורך. לכן, בחדרי אמבטיה כאלו מומלץ להתקין ארון אמבטיה עומד.

האם כדאי מגירות או דלתות בארון אמבטיה?

באופן כללי מומלץ על שילוב של מגירות וגם דלתות. ארון דלתות מאפשר ניצול מקסימלי לאחסון לתוכו לעומת מגירות. יחד עם זאת מגירות מאפשרות חלוקה קלה ופונקציונלית יותר של חפצים שונים בארון. לדוגמא, לאחסון מגבות עדיף דלתות (או מדפים ללא דלתות), לאחסון תמרוקים עדיף מגירות. אם יש מספר משתמשים בחדר האמבטיה, מספר ילדים או זוג הורים, ישנה גם אפשרות להקדיש מקום אחסון אישי לכל אחד עם חלוקה למגירות. לכל אחד יכולה להיות מגירה אישית לכל הדברים האישיים שלהם. ישנם גם ארונות שחייבים בהם דלתות מתחת לכיור בגלל האינסטלציה. ניתן גם לבחור בארון מסוג אחד, למשל באזור הכיור, ובארון מסוג אחר במקום נוסף בחדר, במידה ויש מספיק מרחב.

עיצוב ארון אמבטיה 

כפי שציינו בתחילת המאמר, ארון אמבטיה הוא לא רק פריט פונקציונלי. הוא חלק מהעיצוב הכללי של החדר כך שעיצובו חשוב ביותר להשלמת התמונה וליצירת האווירה הנכונה בחדר. ניתן לשחק עם ניגודיות של צבע בחדר, למשל הארון יכול להיות בצבע ניגודי, שונה מהצבע הכללי של החדר או כזריקת צבע מעניינת כאשר שאר החדר הוא לבן או אפור (או שילוב של שניהם). גם החומר ממנו עשוי הארון הוא חשוב מאוד, כיוון שמדובר בחדר רטוב בוא אחוזי הלחות עולים ויורדים בתדירות גבוהה מה שעלול לפגוע בחומרים מסוימים. אין גבול לשילובים ולעיצובים שניתן ליצור, חשוב אבל שכאשר אתם באים לבחור בארון האמבטיה שתקדישו מחשבה לארון ותבחרו בארון שירים את עיצוב החדר תוך כדי סיפוק הצרכים הפונקציונליים שלכם. 
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!