ריצוף סוג א'

סוגיית איכות הריצוף תמיד עולה כאשר בוחנים את האפשרויות בשוק בהתאם לתקציב. יש שיתפתו לרכוש ריצוף מאיכות פחות טובה כדי לחסוך בעלויות מבלי באמת להבין את המשמעויות והתוצאות שיכולות לנבוע מבחירה בריצוף באיכות ירודה. אם אתם עומדים לרכוש ריצוף קרמיקה, מתכננים שיפוץ או בניה, כדאי להכיר את נושא איכות הריצוף היטב לפני שאתם לוקחים החלטה שעשויה להיות מוטעית. במאמר זה נסקור את נושא איכות הריצוף כך שתוכלו לגשת לרכישת הריצוף עם כל המידע הרצוי. 

מה ההבדל בין ריצוף סוג א' לריצוף סוג ב'?

בישראל ריצוף מיובא, מיוצר ונמכר בהתאם להוראות התקן שמספרו 314. תקן זה מפרט בצורה ברורה ביותר את המדדים בהם נבחנים אריחי הריצוף על מנת לקבל את תו התקן. 
  • עמידות בשחיקה: מדד זה נקבע בין 0 ל-5 כאשר 0 היא רמת העמידות בשחיקה הנמוכה ביותר. למשל אריחים המיועדים לחיפוי קיר אינם מצריכים עמידות מיוחדת בשחיקה לכן המדד עבורם יכול להיות נמוך. לריצוף הבית הרמה המומלצת היא בין דרגה 3 ל-4. דרגה 5 מיועדת למקומות ציבוריים וכאלה החשופים לשחיקה גבוהה. 
  • התנגדות להחלקה: מדד זה חשוב ביותר עבור ריצוף חוץ וחדרים רטובים. המדד מסומן באות R כאשר R9 מסמלת רמה רגילה המתאימה לכל הבית (פנים). בחדרים רטובים וריצוף חיצוני (במיוחד אם מדובר בריצוף ליד בריכה או ג'קוזי שם יש מים רבים) יש לבחור ברמה של R10 ומעלה בלבד. 
  • סוג איכות: נמדד בין רמה א' לרמה ב'. מדד זה בוחן את כמות הפגמים הקיימים בריצוף, פגמים כגון שברים, סדקים, חוסר אחידות צבע ועוד. ריצוף סוג ב' והלאה, כולל אחוז פגמים גבוה יותר מזה של סוג א' שהוא בעל אחוז הפגמים הנמוך ביותר. 

למה כדאי לקנות ריצוף מסוג א'?

כפי שהסברנו בפסקה הקודמת, סוג א' מכיל בתוכו את האחוז הקטן ביותר של פגמים. למה זה חשוב?
  • פגמים רבים יכולים להגיע לרצפה שלכם, גם כאלה שלא ממש נראים לעין גלויה אבל שעלולים להתגלות עם הזמן, מה שידרוש תיקון והחלפה בעתיד. כלומר עלויות נוספות של חומרים ועבודה, שלא לדבר על עוגמת הנפש.
  • ככל שקיימים פגמים רבים יותר, הדבר יקשה על עבודת הרצף. הוא יצטרך להקדיש תשומת לב רבה ולבזבז זמן יקר במיון אריחים. כמובן שיש לזה עלות עבורכם - יותר זמן של הרצף, משמע עלות גבוהה יותר. 
  • כמות גבוהה של אריחים פגומים יכולה להביא את עבודת הריצוף להשבתה. אם הרצף יצטרך לשלול הרבה אריחים, יתכן כי הכמות הנותרת לא תספיק להשלמת הריצוף. תצטרכו אז לרכוש כמות נוספת, לחכות לאספקה לפני שהעבודה תוכל להמשיך. על הזמן המבוזבז תצטרכו לשלם לרצף גם.
  • שקט נפשי: בחירה בסוג א' מבטיח לכם שקט נפשי לשנים רבות בלי חשש של פגמים נסתרים בהמשך הדרך.

האם ריצוף מסוג א' יקר יותר?

אם אתם קונים במקום הנכון, עלות של ריצוף סוג א', לא חייבת להיות יקרה יותר או הרבה יותר יקרה מזו של סוג ב'. בכל מקרה ההפרש במחיר בין הסוגים לא מצדיק את הסיכון. בדקו מחירים, עשו השוואות וקנו בחכמה. גם אם מצאתם את ריצוף חלומותיכם ואתם יכולים לקנות אותו רק מסוג ב', עדיף לבחור בריצוף אחר מסוג א' שעומד בתקציב שלכם. זכרו, רכישת ריצוף מסוג ב' עשויה לעלות לכם ביוקר.

איפה קונים ריצוף מסוג א'?

ברוב החנויות שמוכרות ריצוף תוכלו למצוא מגוון איכויות של ריצוף, א', ב' וגם פחות מזה. אצל משיח קרמיקה אבל, מוצעים לכם אך ורק ריצופים מסוג א' כך שכל מה שאתם רואים, אפשר לרכוש בראש שקט. והמחירים מאוד אטרקטיביים - בידקו והיווכחו בכך בעצמכם. במשיח קרמיקה מתקיימים מבצעים רבים לאורך השנה, ואתם תופתעו מהמחירים בהם אתם יכולים לרכוש את כל הריצוף, שוב, רק מסוג א'. בנוסף, אצל משיח קרמיקה, תוכלו לרכוש את הריצוף בכמות עודפת ללא חשש שתשארו תקועים עם ריצוף ללא צורך בסוף העבודה (תמיד קונים כמות עודפת כדי לחפות על שברים וחיתוכים בזמן הריצוף). את הכמות העודפת תוכלו להחזיר, באריזה המקורית הסגורה, ולקבל החזר כספי מלא עליה.
 
משיח קרמיקה מייבאים קרמיקה כבר עשרות שנים לשוק הישראלי ומציעים מגוון רחב ביותר של ריצופים, קולקציות עדכניות, אופנתיות, במגוון גדלים, צבעים, גימורים ועוביים. כמובן, תוכלו גם ליהנות ממבחר מצויין של כלים סניטריים, מקלחונים, ארונות אמבטיה, חיפויים, ברזים, פרזולים ואביזרי אמבטיה. 
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!