חיפוי קרמיקה למטבח - רעיונות וטיפים

חיפוי קרמיקה במטבח התחיל בצורך בסיסי להגן על קירות המטבח מרטיבות ולכלוך הנוצרים תוך כדי בישול ושימושים שונים של המטבח, והתקדם להצהרה עיצובית של ממש בשנים האחרונות. אם פעם המטבחים היו נמצאים בחדר נפרד והשימוש בהם היה פרקטי לחלוטין (מה שהתבטא בעיצוב מאוד פשוט, אם בכלל), כיום המטבחים גלויים בכל תפארתם לעיני כל והם חלק בלתי נפרד מהחלל הציבורי בבית, ומעבר לתפקוד הפרקטי הוא גם תורם לתמונה העיצובית של הבית. חיפוי קירות מטבח הוא חלק חשוב בהשלמת התמונה העיצובית. מעוניינים לדעת יותר על חיפוי קרמיקה למטבח? המשיכו לקרוא.

באיזו קרמיקה משתמשים לחיפוי קירות המטבח

באופן כללי, חיפוי קירות המטבח יכול להיות מכל סוג קרמיקה. מאחר ולא מתהלכים על חיפוי קיר, הדרישה לעמידות נגד שחיקה היא נמוכה יותר. יחד עם זאת, במטבח ניתזים חומרים שונים, מים, רטבים, שומנים וכדומה, המצריכים ניקוי בעזרת כימיקלים, ולכן חשוב שהקרמיקה תהיה עמידה בפני חומרים אלו. כאשר שוקלים באיזו איכות קרמיקה לבחור, וותרו מראש על כל קרמיקה שאינה מסוג א'.
קודם כל קרמיקה מסוג א', אם יודעים איפה לקנות, אינה בהכרח יקרה יותר ואף לעיתים יכולה להיות זולה יותר (חפשו מבצעי קרמיקה למשל), אך בעיקר חשוב להבין שקרמיקה מסוג א' מבטיחה כמות פגמים נמוכה ביותר, דבר שמתורגם לעבודה קלה ומהירה יותר של הרצף. אם יהיה צורך בבזבוז זמן במיון של אריחים טובים או פגומים כי קניתם מסוג אחר, (סוג ב' או נמוך מזה), עבודת הרצף תתארך בהתאם ואתם תשלמו את החשבון… 

גדלים של קרמיקה מומלצים לחיפוי קירות המטבח

בחירת גודל הקרמיקה מאוד קשור הן לעיצוב הרצוי והן לגודל האזור לחיפוי. במטבחים קטנים, נהוג לבחור באריחים קטני מימדים המספקים תחושת חלל גדול יותר. עבור קיר גדול ורחב, אפשר בהחלט לבחור באריחים גדולים יותר. ניתן גם לבחור בקרמיקה מדוקקת לחיפוי קירות מטבח, מדובר בקרמיקה דקיקה ומאוד איכותית המגיעה בגודל שיכול לכסות קיר מטבח שלם אפילו במקשה אחד. היתרון בכך, מעבר ליופי הצרוף של קרמיקה מדוקקת הוא בכך שלא יהיו חיבורים בין אריחים כך שלכלוך ולחות לא יוכלו לחדור. בקיר לחיפוי שהוא לא גבוה, למשל בין משטח העבודה לבין הארונות העליונים מעליו, מומלץ להניח קרמיקה מלבנית במצב אופקי.

מה מומלץ, קרמיקה חלקה או עם טקסטורה לחיפוי קירות המטבח?

כמובן שזה מאוד תלוי בטעמכם. חשבו על חיפוי בקרמיקה דמוי אבן טבעית או לבנים, זה יכול להיות מאוד יפה אבל אלא אם אתם מבשלים במטבח הרבה (מה שאומר הרבה התזות), חיפוי מחוספס שכזה יהיה מאוד קשה לניקוי. ככל שהקרמיקה חלקה יותר, כך יהיה קל יותר לשמור עליה נקייה, כך ללכלוך יהיה קשה יותר להיתפס עליה.
בבחירת הקרמיקה לחיפוי למטבח, חשבו קודם על התפקוד - איך אתם משתמשים במטבח, ורק לאחר מכן בחרו בעיצוב קרמיקה המתאים לצרכים התפקודיים. יופי לא יכול לבוא על חשבון התפקוד, במיוחד במקרה כזה. אין זה אומר שתצטרכו להסתפק במבחר קרמיקה מועט, להיפך, קיים מבחר עצום של סוגים, גדלים, צבעים וסגנונות של קרמיקה לחיפוי ולבטח תמצאו את מבוקשכם. קרמיקה היא גם החומר המתאים ביותר למטבח, היא מאוד עמידה ואינה חדירה ולכן גם בוחרים בה למעבדות, מטבחים תעשייתים ועוד. 

צבעים וסגנונות מומלצים לחיפוי קירות המטבח

אפשר ללכת על בחירה בטוחה ולבחור בקרמיקה לבנה כמו פעם, אבל אם אתם מעוניינים במראה רענן ועכשווי יותר, אל תפחדו לבחור בגוונים יותר נועזים. שימו לב שמומלץ להימנע לדוגמה מצבע ירוק כיוון שהוא לא מחמיא לפנים ולאוכל. כבכל בחירה עיצובית, בדקו את צבע הארונות שלכם, בדקו את סגנון הבית הכללי, סגנון הריצוף בבית וכדומה, על מנת שתוכלו לעשות את הבחירה הנכונה והמדוייקת ביותר. אין זה אומר שאתם צריכים לבחור בקרמיקה תואמת מבחינת צבע וצורה, אבל בחרו בצבע משלים, צבע שמשתלב בתמונה העיצובית הכללית של הבית. לדוגמה, אם המטבח שלכם והבית הם בסגנון מודרני, לחפות את קיר המטבח בקרמיקה מיושנת עם פרחים יראה כטעות עיצובית, שלא במקום. כל שנה, כמו בכל אופנה, ישנם צבעים מובילים ומומלצים, חשבו על כך כהמלצה בלבד. אופנות חולפות, אבל המטבח שלכם יישאר לשנים רבות… 
דבר אחרון מבחינה עיצובית, אם אתם מתכננים בעתיד הקרוב למכור את הבית, בחרו בעיצובים שהם מיינסטרים, לא כאלה שהם מדי מיוחדים שיוכלו לא למצוא חן בעיני רוב הקונים הפוטנציאליים.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!