רעיונות לעיצוב ריצוף חוץ

לריצוף חוץ יש מספר מטרות: לספק הגנה לאלמנטים שונים מחוץ לבית, לשפר את המעבר בין אזורים שונים מחוץ לבית, לאפשר חניית רכב על משטח שיהיה קל לתחזק ולנקות תוך שמירה על הרכב עצמו, ליצור אזור שימושי מחוץ לבית כמו מרפסת או ורנדה, וכמובן גם להשלים את התמונה העיצובית של כל הבית.
יחד עם זאת, ריצוף המיועד לשימוש חיצוני חייב להיות בעל תכונות מיוחדות מבחינת חוזק, חדירות ועמידות בפני מפגעי מזג אוויר כך שהוא ישרת אתכם לאורך שנים רבות.
עניין נוסף הקשור באריחי קרמיקה לריצוף חוץ - בטיחות. מכיוון שהקרמיקה נמצאת בחוץ, היא יכולה להירטב מגשם, טל, מים ממטרות או בריכה, ולכן חשוב לבחור בקרמיקה עם תכונות אנטי סליפ למניעת החלקה.
אם אתם מעוניינים לקבל רעיונות לעיצוב ריצוף חוץ, מאמר זה בדיוק בשבילכם.

ריצוף מרפסת - ורנדה

המרפסת או הורנדה הם מקומות חשובים לא פחות מסלון הבית. בזכות מזג האוויר החם והשמשי במדינתנו, אנו נהנים לבלות שעות רבות במרפסת, שם אפשר לארח, לאכול, להשתזף, לנוח ועוד. מדובר במקום בילוי לכל דבר ולכן ישנה חשיבות רבה לריצוף שלו.
אחד הטרנדים היותר חזקים מבחינת עיצוב ריצוף חוץ בכלל או מרפסת בפרט, הוא טשטוש הגבולות בין פנים הבית לחוץ הבית. על ידי בחירת ריצוף דומה לזה של פנים הבית גם למרפסת תוכלו להשיג את האפקט הרצוי ובכך ליצור המשכיות ותחושה של מרחב מחיה גדול בהרבה. ניתן גם לתחום את היקף המרפסת עם פס ריצוף בצבע שונה. כמו כן, תוכלו גם ליצור פסיפס וצורות גיאומטריות שונות למשל במרכז המרפסת כנקודת עניין המושכת את העין.

ריצוף שבילים

לריצוף שבילים בגינה וסביב הבית יש חשיבות רבה מאחר והוא מאפשר גישה קלה ובטוחה לכל אורך השנה לכל חלקי החוץ מבלי לדרוך בבוץ, או להיתקל במכשולים למשל. אם אתם משתמשים באבנים משתלבות לרוב יהיה צורך רק בהידוק האדמה וחול לפני הנחת האבנים. אם אתם מעדיפים פתרון יציב יותר עם ריצוף קרמיקה למשל, יהיה צורך בהכנת רצפה תחתונה מבטון להנחת הקרמיקה כך שהיא תהיה יציבה לאורך שנים רבות.
מבחינה עיצובית אפשר לבחור בכל סוג ריצוף כל עוד הוא מתאים לשימוש חיצוני. יש לשים לב כי עם בחירה בריצוף מאבן טבעית, שהאבן עצמה יכולה להתבלות או להתפתח ולזוז עם הזמן. מים, לכלוך ולחות יכולים לחדור אליה והגוון של האבן ישתנה עם הזמן בעקבות החשיפה למזג האוויר, בגלל שהיא טבעית. אם אתם לא מעוניינים בכך אבל עדיין מעוניינים במראה של אבן, תוכלו לבחור בקרמיקה דמוי אבן שתספק את הטוב מכל העולמות. מצד אחד היא עמידה ביותר ולא תשנה את הגוון שלה וגם קל מאוד לנקות אותה מאחר ולכלוך ולחות לא חודרים לתוכה.

ריצוף דקורטיבי בגינה

ניתן להשתמש בריצוף דקורטיבי במקומות נוספים מחוץ לבית כמו בגינה לתוספת עניין בה. למשל ניתן לתחום סביב עציצים או עצים עם מעגל ריצוף, ליצור מרפסת נוספת תחת עץ גדול שם נעים לשבת. אפשר גם לרצף ספסלים ומעקות שונים ליצירת מתחמים שונים ומעניינים באזורים שונים בגינה. אפשר לרצף סביב הבריכה או הג'קוזי עם ריצוף קרמיקה דמוי פרקט ועוד. אם רק תדמיינו את מבוקשכם, זה בר ביצוע. אם יש לכם אזור עם מים כמו בריכת דגים בגינה, ניתן ליצור גשר הליכה מרוצף מעליו. ניתן גם לרצף סביב אזור המנגל כך שיהיה לכם מקום יציב לעמוד עליו וכן שיהיה קל לניקוי (במידה ואתם בוחרים בריצוף קרמיקה). 

ריצוף חניה

את החניה ניתן לרצף באופנים שונים על פי התקציב שלכם והעיצוב הרצוי. אפשר לבחור בבטון, בטון מוטבע, צבוע, באבנים משתלבות, באספלט וכן הלאה אבל אם אתם מעוניינים באזור חניה שקל לתחזק ולנקות וגם יישמר לשנים רבות, ניתן ורצוי לרצף את החניה בקרמיקה המיועדת לכך. הקרמיקה צריכה להיות מחוספסת על מנת למנוע החלקה ובעלת חוזק גבוה מספיק לחניית רכב מעליה. יהיה צורך במשטח בטון עליו מניחים את הקרמיקה כך שיהיה לה מצע חזק ויציב. אריחי קרמיקה גרניט פורצלן הם יהיו המתאימים ביותר לשימוש בחניה מאחר והם חזקים ועמידים במיוחד.
מבחינה עיצובית, אין גבול לדמיון שלכם, אפשר לבחור באריחים דמויי בטון, אבן, עץ, או בכל צבע, צורה וגוון רצוי על מנת ליצור התאמה עם שאר עיצוב הבית. למשל כדאי להשתמש באותו סוג אריח (גוון, וצבע) לזה שאתם משתמשים לשבילים ושאר האזורים מחוץ לבית. כך תצרו מראה אחיד והרבה יותר יפה מאשר חניה בצבע שונה ובולט יתר על המידה.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!