חיפויי קירות דקורטיביים

חיפויי קירות דקורטיביים חזרו לאופנה מזה זמן רב והם דרך קלה לשפר מראה קירות שלא נראים כל כך טוב, להקל על הניקיון של הקיר ולהוסיף טאץ' עיצובי מעניין בבית. ישנם גם מצבים בהם משתמשים בחיפוי קירות למטרת הגנה על הקיר כמו במטבח או חדר אמבטיה מצד אחד, ולדקורציה מצד שני.
עוד על חיפויי קירות דקורטיביים - במאמר זה.

חיפוי קירות עם קרמיקה רגילה

מאחר והחיפוי נמצא על הקירות ולא על הרצפה, ניתן להשתמש בכל סוג קרמיקה רגילה כל עוד העובי של הקרמיקה לא מהווה הפרעה או שיקטין חדר שהוא כבר קטן ממדים. מבחינת עיצוב הקרמיקה עצמה, הכל תלוי ברעין העיצובי שלכם. ניתן למשל לבחור קרמיקה תואמת לזו של הרצפה ליצירת מראה המשכי וטשטוש הגבולות בין הרצפה לקיר. לרוב אבל מעדיפים לבחור בקרמיקה בעלת עיצוב שונה ליצירת עניין על גבי הקיר. כמו שלעיתים צובעים קיר אחד בצבע שונה מהאחרים על מנת למשוך תשומת לב וליצור אזור תחום מבחינה ויזואלית, כך גם הדבר עם חיפוי קיר. אפשר לבחור בקרמיקה רגילה בעלת עיצובים רבים, כאלה המדמים חומרים אחרים כמו אבן או עץ ואפשר גם ליצור שילובים מעניינים בעזרת סוגים וגדלים שונים בחיפוי הקיר. ניתן ליצור כך אפקטים שונים, צורות גיאומטריות ואפילו פסיפסים. כמו כן קיימים אריחי קרמיקה לחיפוי קיר בעלי עיצובים מיוחדים המאפשרים יצירת אפקטים תלת ממדיים מעניינים. 

חיפוי קירות עם קרמיקה מדוקקת

קרמיקה מדוקקת היא פתרון מעולה לחיפוי קירות מאחר והיא אינה מוסיפה עובי רב לקיר (3-6 מ"מ בלבד) וניתן להשתמש באריחים מאוד גדולים שהם מהרצפה לתקרה בחתיכה אחת, כך שאפשר ליצור חיפוי קיר אחיד וחלק מאוד. לדוגמה חיפוי קיר על ידי קרמיקה מדוקקת דמויית בטון שהוא דבר מאוד אופנתי. יש לשים לב כי התקנת אריחים מדוקקים מצריכה מיומנות מיוחדת, כלומר לא כל רצף יודע ויכול לבצע את ההנחה. קרמיקה מדוקקת מוצעת בשלל עיצובים, צבעים וגדלים כך שתוכלו לתרגם את הדמיון שלכם למציאות בקלות. חיפוי קיר בקרמיקה מדוקקת מקנה מראה יוקרתי יותר ויכול לשדרג כל בית. 

איפה מומלץ בבית לחפות קירות

קודם כל, לא רק מומלץ, אלא חובה לחפות קירות שבאים במגע עם מים ולחות, כמו במטבח ובחדרי האמבטיה, מעל האמבט, בתוך המקלחון, מאחורי הכיורים ועוד. חיפוי הקיר יקנה הגנה מעולה לקירות וגם יאפשר ניקוי ותחזוקה שוטפת קלה ביותר. 
מעבר להכרח, גם מומלץ לשקול לחפות קירות במקומות אחרים בבית. למשל קיר אחד בסלון יכול לסייע לתחום את פינת הישיבה ולהעשיר את העיצוב שלה. על אותו המשקל, אם יש בביתכם פינת אוכל רחבת ידיים, ניתן לחפות את אחד הקירות בה ליצירת עניין נוסף. דוגמה נוספת היא חיפוי קיר סביב אח, זה גם מאוד יפה ומרשים וגם מגן על הקיר מחום האח והלכלוך שהוא עלול לייצר. אפשר גם לחפות קיר מאחורי המיטה בחדר השינה של ההורים כך שזה ייתן מראה של גב מיטה, ובעצם בכל מקום אחר בבית בו אתם מעוניינים להעמיק את העיצוב וליצור מראה ייחודי ומרשים.

חיפוי קירות, למה כדאי?

חיפוי קירות, כפי שראינו היא דרך מצוינת הן להגן על הקירות והן להוסיף אפקטים מרשימים ועשירים לכל קיר בבית. כל קיר עם חיפוי קרמיקה יהיה קל הרבה יותר לניקוי ולא יהיה צורך בצביעה כל כמה שנים. 
חיפוי קיר יכול גם לסייע בבידוד תרמי של קירות בטון מאחר והחיפוי יוצר שכבה מבודדת. עם חיפוי קיר, כאשר הוא מבוצע בצורה נכונה (מבחינת הנחתו ומבחינת בחירה נכונה של האריחים) מיד ישדרג את הבית ויתן לא מראה ייחודי ומרשים שלא רואים בכל בית. גם אם אתם השקעתם בדירה כדי להשכיר אותה או למכור אותה לאחר שיפוץ, שקלו חיפוי קירות כדרך קלה ומהירה להוסיף ערך רב לנכס והבדלה משאר הנכסים בשוק.
שימו לב שכאשר מדובר בחיפוי קיר דקורטיבי, מומלץ מאוד להגיע לחנות עם פריסה של אריחי הקרמיקה ועם כתב כמויות, וכמו כן ליידע את הקבלן המבצע בכך שמדובר בקיר דקורטיבי ובפריסה מיוחדת. לא תרצו להגיע למצב בו הקבלן לא מכיר את הפריסה והרצף פשוט מניח את האריחים כראות עיניו, בעוד שאתם ציפיתם לדוגמה מסויימת.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!