החלפת ריצוף בבית

הריצוף בבית הוא אחד האלמנטים הבולטים והחשובים ביותר. הריצוף בבית, מעבר לכך שהוא אמור להיות תקין ולאפשר תנועה רציפה בבית, הוא משמעותי מבחינת העיצוב שכן הוא נראה בכל מקום, והוא לא רכיב הניתן להחלפה לעיתים קרובות. לכן, חשוב לבחור נכון בהתאם לצרכים התפקודיים, לאזורים השונים בבית, לעיצוב הרצוי ולתקציב כמובן. ריצוף הבית לא חייב להיות אחיד בכל הבית אם כי קיימת נטייה כזו אצל רבים. כמו כן, קיים גם טרנד חדש מזה מספר שנים, אשר מטרתו לאחד בין הפנים לחוץ באמצעות ריצוף תואם לפנים הבית ולאזור המרפסת או הגינה, כך שהגבול ביניהם מיטשטש, דבר שנותן תחושת גודל לבית וגם מזמין את החוץ פנימה ולהיפך. החלפת ריצוף היא שונה מהנחת ריצוף בבית חדש בו לא היה קיים ריצוף, והשוני מתבטא בעיקר בטכניקה.
 

מתי צריך או רצוי להחליף ריצוף בבית

ריצוף ניתן להחליף מתי שרוצים אך צריך לקחת בחשבון את ההפרעה המשמעותית שתיווצר בחיי דיירי הבית כאשר מתבצעות העבודות לכן לרוב החלפת ריצוף תתבצע לפני שעוברים לדירה הבאה כך שהעבודה תוכל להתבצע ללא כל הפרעה הן לעובדים והן לכם ותוכלו להנות ממעבר חלק יותר לאחר סיום עבודת הריצוף והשיפוץ. כמו כן, ישנם מצבים בהם כן נחליף את הריצוף בבית בו גרים, אם למשל רוצים לחדש ולרענן את מראה הבית לאחר שנים רבות:
  • רענון הבית: שינוי הריצוף לסוג מרצפת חדיש יותר המתבטא הצבע, גודל, סגנון וכדומה
  • חידוש בעקבות בלאי: הריצוף הקיים עבר את זמנו וחייב החלפה בגלל שברים, סדקים, איכות ירודה של ריצוף וכדומה
צריך גם להבין כי החלפת הריצוף בבית יכולה אפילו לשדרג את הערך של הבית, למשל לפני מכירתו, כאשר עלות ההחלפה, עבודה וחומרים, מרצפות, אינה דבר כל כך יקר כיום. בהחלט ניתן למצוא קרמיקה איכותית, סוג א' במחירים מאוד אטרקטיביים שישדרגו את מראה הבית ללא היכר.

פירוק והחלפת קרמיקה או הדבקת ריצוף חדש על הקיים?

בשונה מריצוף בית חדש שלא היה מרוצף לפני, החלפת ריצוף קיים יכולה להתבצע בשתי שיטות:
  • פירוק והחלפת קרמיקה קיימת: מומלץ לבצע במקרים בהם הקרמיקה הקיימת אינה יציבה, אינה מפולסת בצורה טובה בכל הבית כך שהדבקת קרמיקה עלייה לא תניב תוצאה איכותית. כמו כן, פירוק והחלפת קרמיקה קיימת היא עבודה יותר ארוכה ומלכלכת (וגם יקרה יותר) - צריך לפרק או לשבור את הקרמיקה הקיימת, לפנות אותה, לפעמים להחליף את החול שמתחת, לפלס את כל הרצפה בבית מחדש ולאחר מכן להתחיל בהנחת הקרמיקה החדשה. יתרון נוסף של פירוק קרמיקה קיימת הוא שתוכלו לגלות, לתקן ואף להחליף צנרת ישנה שעבר זמנה באותה ההזדמנות. באופן כללי, אם אתם מתכננים שיפוץ של כל הבית, מומלץ יהיה לפרק את הריצוף על מנת להחליף צנרת ותשתיות אחרות כמו חשמל ותוכלו גם להתקין תשתיות נוספות כמו מערכת בית חכם עוד. 
  • הדבקת ריצוף חדש על הקיים: הדבקת קרמיקה היא דרך מהירה וקלה יותר להחליף את הקרמיקה בבית. הקרמיקה החדשה פשוט מודבקת על הקיימת כך שאין צורך בפירוק ופינוי או פילוס מחדש של הרצפה. יש לקחת בחשבון שהדבקת קרמיקה על קרמיקה קיימת מוסיפה מעט גובה לרצפה (חומרי הדבקה + הקרמיקה עצמה) כך שיתכן שיהיה צורך בביצוע התאמות שונות בבית כמו חיתוך דלתות וכדומה כדי שיתאימו לגובה החדש שנוצר. באופן כללי, הדבקת ריצוף היא פתרון מצויין כאשר הריצוף הקיים יציב וישר כך שניתן להדביק עליו. אחד היתרונות של הדבקה הוא שניתן להמשיך להתגורר בבית כי העבודה היא מהירה ונקיה יותר משמעותית. דבר חשוב בעניין זה - הדבקת ריצוף על ריצוף קיים יכולה להתבצע פעם אחת בלבד, כך שבפעם הבאה שתרצו להחליף ריצוץ תצטרכו לפרק את שתי השכבות.

איך בוחרים ריצוף לבית

קודם צריך להחליט על סוג הריצוף, אבן, פרקט, שיש או קרמיקה. לקרמיקה יש יתרונות בולטים מאחר וקל מאוד לנקות ולתחזק אותה. גם אם אתם חולמים על פרקט עץ או שיש או אבן, יצרני הקרמיקה בימינו יודעים כבר לדמות את כל החומרים האלה בצורה משכנעת ביותר וללא כל החסרונות הגלומים בחומרים הללו. כמו כן קיימים כיום גם אריחים מדוקקים להדבקה (או לריצוף רגיל) שהם פתרון מושלם ואלגנטי ביותר, שמאפשר ריצוף עם אריחים מאוד גדולים שיכולים לכסות שטח גדול ביותר עם מעט מאוד חיבורים. 
באשר לקרמיקה עצמה, קיימים באופן כללי שני סוגים, אריחי קרמיקה ואריחי קרמיקה גרניט פורצלן. יש מעט הבדלים ביניהם ברמות המחירים, אופן הייצור ועוד, אך שני הסוגים הם איכותיים מאוד ונותנים תוצאות נפלאות. 
אחת העצות הטובות ביותר שניתן לתת לכם באשר לבחירת הריצוף היא תמיד לבחור בריצוף האיכותי ביותר, כלומר סוג א', שהתקציב שלכם מאפשר. גם אם מצאתם ריצוף מדהים בתקציב שלכם אבל מסוג ב', עדיף שתבחרו בריצוף אחר דומה ככל הניתן אך מסוג א', כך שיהיה לכם שקט נפשי שבחרתם בריצוף שישרת אתכם לשנים רבות ללא כל תקלות. מעבר לכך חשוב לקח בחשבון את הצבע/גוון של הקרמיקה בהתאם לעיצוב החלל וגודלו (גדלים שונים של אריחים יכולים לספק תחושה של הגדלה או הקטנה של החלל). לבסוף בחרו במרקם הקרמיקה המתאים, חשוב להבין כי מרקם מחוספס עשוי לדרוש ניקוי לעיתים קרובות יותר מקרמיקה חלקה.

איפה קונים ריצוף איכותי לבית

אצל משיח קרמיקה תוכלו למצוא לאורך כל השנה את הריצופים והקרמיקה האיכותיים ביותר, הכל מסוג א', כולל קולקציות עכשוויות בעיצובים רבים ושונים המתאימים לכל טעם. למשיח קרמיקה שם ומוניטין של מעל 60 שנה בישראל ואנו מציעים מגוון נרחב ביותר של ריצופים לכל תקציב וכן מבצעים מעולים. בנוסף, במשיח קרמיקה אפשרות קבלת אספקה במועד מאוחר יותר, אפילו לאחר מספר חודשים, גם אם קניתם ממבצע, ובמידה והזמנתם כמות גדולה מדי, אפשר להחזיר את העודפים (באריזתם המקורית והסגורה) ולקבל החזר כספי מלא. חשוב לדעת כי אצלנו קיים צוות יועצים מקצועיים עם ידע רב, שתפקידם לעזור לכם לבחור נכון וחכם. 
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!