סוגי כיורים לאמבטיה ולמטבח

אם אתם מחפשים לקנות כיור לאמבטיה או למטבח, כיום קיים היצע נרחב ביותר, בגדלים שונים ומחומרים שונים. לפני שמחליטים, חשוב להתייחס כמובן ליעוד הכיור, לא רק אם למטבח או לאמבטיה, אלא תפקודו היום-יומי המיועד. למשל כיור קטן במטבח בו מבשלים הרבה, יקשה על מלאכת הבישול. בנוסף חשוב גם להתייחס למקום הפנוי לכיור (היכן שיותקן אותו) ולבסוף לתקציב העומד בפניכם.
במאמר זה נבחן את הסוגים השונים של כיורים לאמבטיה ולמטבח בהיבט של צורת התקנתם וכן את החומרים השונים מהם מיוצרים כיורים.

כיור בגובה השיש לאמבטיה ולמטבח

כיור בגובה השיש או המשטח באמבטיה או במטבח הוא פתרון פרקטי ביותר מאחר ומעצם היותו בגובה אפס למשטח, קל לנגב מים המתפזרים על המשטח אל תוך הכיור. החיסרון העיקרי הוא שהתקנתו מצריכה הכנת חור להשקעת הכיור בצורה מדויקת מאוד כך שהתפר / החיבור בין המשטח לכיור יהיה אחיד ואסתטי. כמו כן לעיתים קיימת נטייה ללכלוך להילכד בחיבור זה - בעל מקצוע מיומן ידע לדייק את העבודה כך שתקבלו תוצאה טובה עם מינימום בעיות. כיור בגובה המשטח יכול להיות עשוי מחומרים שונים או מאותו  החומר ממנו עשוי המשטח ליצירת מראה אחיד יותר. 

כיור בהתקנה עליונה \ מונח לאמבטיה ולמטבח

כיור מסוג זה בדרך כלל מותקן על גבי המשטח (או ללא משטח). כיורים אלא מגלים את יופיים במלוא הדרם מאחר והם לגמרי חשופים לעין. כאן, בעצם גם הצד החיצוני וגם הצד הפנימי של הכיור נראים לעין. כיורים מונחים פחות מתאימים למשטחים קטנים מאחר ולא ניתן להניח חפצים קרוב אליהם. אם בחרתם בכל זאת להציב כיור גלוי לדוגמה בשירותי אורחים, היכן שבדרך כלל אין הרבה מקום, דאגו להוספת מדף קטן.

כיור אינטגרלי לאמבטיה ולמטבח

כיור אינטגרלי מיוצר כמקשה אחד עם המשטח בלי חיבורים נראים. לרוב משתמשים בחומרים סינטטיים כגון קוריאן או קרמיקה מאחר והם מאפשרים לצקת את המשטח ואת הכיור כיחידה אחת בתבנית. כיורים אלא קלים ביותר לניקוי מאחר ולא קיימים מקומות בהם לכלוך יכול להיתפס. החיסרון העיקרי של כיורים מסוג זה הוא המחיר הגבוה יחסית לפתרונות אחרים.

מאילו חומרים עשויים כיורים לאמבטיה ולמטבח

אם פעם הכיורים היו מיוצרים ממתכת מצופה אמייל או מחרס, כיום מייצרים כיורים למטבח ולאמבטיה מחומרים רבים נוספים כגון:
  • כיור חרס: כיור מוכר ואמין, חזק ועמיד. קיים בצורות וגדלים שונים. אינו נשרט בקלות ושומר על הברק שלו. עשויים להישבר או להיסדק ממכות חזקות.
  • כיור נירוסטה: בעבר נפגשנו עם כיורים אלה יותר במטבחים מקצועיים ותעשייתים מאחר וקל לשמור על ניקיונם וקל לחטא אותם. כיום פוגשים כיורים כאלה גם בבית ובמיוחד כאשר מעוניינים במראה מקצועי / תעשייתי או כאשר שאר מכשירי החשמל במטבח הם בגימור נירוסטה ואז הכיור משלים את העיצוב. כיורים אלה בעלי אורך חיים ארוך ואינם פגיעים לכימיקלים. כיורים אלה חשופים מאוד לשריטות אך רוב הקונים מודעים לכך ואף חושבים שזה מוסיף למראה שלהם. 
  • כיור גרניט: חומר פופולרי מזה שנים רבות במטבחים הישראלים בזכות העמידות המיוחדת שלו. הוא אינו פגיע לחום גבוה, אינו נשרט בקלות ולכלוך אינו חודר את החומר שלו (מונע היווצרות כתמים) כך שקל מאוד לנקות אותו. כיורים אלה כבדים יותר מכיורים אחרים ומצריכים משטח חזק יציב להתקנתם. 
  • כיור זכוכית: כיורים אלא מיוצרים מזכוכית מחוסמת על מנת לספק חוזק. לרוב כיורים אלא יהיו בהתקנה עליונה מאחר והם שקופים וקיימים במגוון גדלים, צבעים וצורות. כיורים אלא עמידים מפני שריטות ושומרים על הברק שלהם. מכות חזקות עשויות לנפץ אותם.
  • כיור קוריאן: זהו חומר סינטטי בעל פטנט ייחודי המורכב מחומרים שונים. החומר נזיל במקורו כך שניתן ליצור משטחים וכיורים אינטגרלים ומאפשרים לדמות סוגי אבן שונים וכן ניתן לגיוון בכל צבע רצוי. קוריאן עמיד לכימיקלים וניתן לתיקון בקלות במידה ונשבר או נסדק. 
בשוק הישראלי קיים היצע רב אך לא תמיד קל להבין אם הכיורים הם איכותיים. כמו עם כל דבר אחר בחיים, אם המחיר זול מדי, סביר כי תהיה פשרה העשויה להיות כואבת בהמשך. לדוגמא, כיור נירוסטה שהוא לא באמת נירוסטה או מיוצר מנירוסטה דקה מדי. כיור הוא מוצר שצריך לשרת אותנו נאמנה לאורך שנים רבות (בדרך כלל מחליפים אותם כאשר מחליפים את המטבח או משפצים את חדר האמבטיה) כך שחשוב לוודא שאתם קונים כיור איכותי מבית טוב. משיח קרמיקה מציע מגוון רחב ביותר של כיורים, מחומרים, גדלים, עיצובים שונים, כולם סוג א' במחירים תחרותיים ביותר. מומלץ לבקר באולם התצוגה שלנו, בו תוכלו להתרשם מהיצע הרב והאיכותי וכן לקבל ייעוץ מקצועי במקום. 
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!