מה כדאי - אמבטיה או מקלחון?

כאשר מתכננים חדר אמבטיה, אחת השאלות שתמיד עולות היא האם לבחור באמבטיה או במקלחון? הדעות מאוד חלוקות בעניין, יש שמעדיפים מקלחון ואחרים שנהנים יותר מהשימוש באמבטיה. אז מה באמת כדאי ואיך לבחור נכון? המשיכו לקרוא.

בחירה בין מקלחון ואמבטיה על פי גודל החדר

אם חדר האמבטיה שלכם גדול מאוד, אז אין בעיה לבחור באמבטיה או במקלחון ואפילו בשניהם. אבל ברוב המקרים, חדרי הרחצה אינם מאוד גדולים כך שצריכים לבחור ביניהם. בחלק מהמקרים אף לא תהיה אפשרות פיזית להכניס אמבטיה בגודל מלא בחדר וניתן לבחור באמבטיה קטנה יותר, אך חשוב להבין כי היא תהיה הרבה פחות נוחה לשימוש. מקלחון סטנדרטי לוקח הרבה פחות מקום על הרצפה מאמבטיה כך שהבחירה בו עבור חדרים קטנים יותר היא הגיונית יותר. יש גם מקלחונים כפולים ורחבים שתופסים שטח של אמבטיה על הרצפה שהם מאוד באופנה בשנים האחרונות. המרחב הקיים בהם הוא מאוד נוח ומשרה תחושת יוקרה כמו בבית מלון. רצפת האמבטיה איננה ישרה ועשוייה להיות לא בטיחותית כך שמקלחת בתוכה מצריכה משנה זהירות. כאשר אתם בוחנים את האפשרויות השונות, חשבו על גודל החדר וכמה מגודלו ייגזל על ידי אמבטיה או מקלחון. אם החדר קטן, חשוב גם להשאיר מקום לארונות ואחסון בחדר וכמובן שישאר מעבר חופשי ובטוח בו.

מקלחון  או אמבטיה? חשבו על הצרכים של המשתמשים

מקלחון ואמבטיה עונים שניהם על הצורך של ניקיון אך בצורה שונה. באמבטיה טובלים בשכיבה ובמקלחת מתרחצים בעמידה. בדרך כלל, בבית בו יש ילדים קטנים או מתכננים ילדים בעתיד, רצוי תמיד שתהיה אמבטיה באחד מהחדרים הרטובים כי זה כביכול יותר נוח. הסיבה היא שילדים ובמיוחד תינוקות, קל הרבה יותר לרחוץ באמבטיה. לעומת זאת, בגיל מבוגר, בדרך כלל מומלץ להשתמש במקלחון (אפילו עם הכנסת כיסא לתוכו) על מנת להימנע מסכנות ההחלקה שיכולות לקרות בקלות באמבטיה, עם הכניסה והיציאה ממנה וגם בתוכה. מעבר לכך, לרוב הבחירה בין אמבטיה או מקלחון תהיה על פי העדפה אישית. יש יתרונות וחסרונות לכל אחד מהם. אם מספר אנשים צריכים להשתמש באותו החדר, למשל בבוקר, מקלחון יאפשר סבבים מהירים הרבה יותר. אמבטיה לוקחת לא מעט זמן (עד שהיא מתמלאת + הזמן שטובלים לתוכה). 

החלטה בין מקלחון לאמבטיה על פי עיצוב החדר

יתכן כי החדר הוא בעל עיצוב מיוחד, למשל, אמבטיה עומדת בסגנון עתיק תהיה נקודת הפוקוס של החדר. יתכן כי דווקא סגנון יותר מודרני עם מקלחון לכל רוחב החדר יהיה זה שישלים את התמונה העיצובית. כלומר, כאשר אתם מתכננים את עיצוב החדר, חשוב לקחת בחשבון את כל הפרטים, האם אמבטיה תשתלב טוב יותר בעיצוב, ואיזה סוג מקלחון יהיה יותר מתאים. אמבטיה או מקלחון נחשבים כפריט שימושי ופרקטי, אך הם חלק בלתי נפרד מעיצוב החדר. את המקלחון קל הרבה יותר לשלב ולעצב - ניתן לבנות אותו בכל גודל רצוי, לרצף ולחפות את הקירות שלו, לבחור בסוגים ועיצובים של דלתות וניתן להתאים אותו בקלות לעיצוב החדר. 

אילו פינוקים אתם אוהבים? כך תחליטו בין אמבטיה לבין מקלחון

הזמנים בהם מקלחון היה צינור מים עם ראש פשוט המספק זרם מים אחיד למשתמש, והאמבטיה הייתה כלי קיבול פשוט מאמייל או פח - חלפו מהעולם. כיום מקלחונים ואמבטיות מספקים פינוקים רבים שהדורות הקודמים לא הכירו. תרצו להתקלח במקלחון עם זרמי מים משתנים מכיוונים שונים שמעסים את הגוף, יחד עם תאורה בצבע משתנה לפי מצב הרוח שלכם? זה אפשרי וקיים. מעדיפים לשכב באמבטיית ג'קוזי לנוח זמן רב בתוך המים? אוהבים למהול כל מיני תכשירים ומלחים לטיפול בעור שלכם באמבטיה? רוצים לראות טלוויזיה או לשמוע מוזיקה בזמן השהייה באמבטיה? אין בעיה - היום הכל אפשרי.  
לרוב אמבטיה נחשבת למפנקת יותר מאחר וניתן לשכב ולנוח בה, לעומת מקלחון שהוא יותר פונקציונלי לכאורה, למרות האפשרות להוסיף לו זרמי מים מכל מיני כיוונים שיפנקו לא פחות. 

דבר אחרון שיש לקחת בחשבון הוא נושא צריכת מים - אמבטיה צורכת הרבה יותר מים ממקלחת. אגב, בשנים האחרונות, ניתן לראות בניינים חדשים שאף שהם מיועדים למשפחות צעירות, הם אינם כוללים אמבטיות, כאשר החשיבה היא שהילדים גדלים יחסית מהר וניתן להסתדר גם עם מקלחון בלבד.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!