טיפים לשיפוץ חדר אמבטיה

הגיע הזמן לשפץ ולשדרג את חדר האמבטיה? איזה כיף! חדר האמבטיה ברוב הבתים הפך מזמן למקום בו מבלים לא מעט שעות כל יום, עד כדי הפיכתו למקדש של רוגע ושלווה אליו נכנסים עם תחילת היום כדי להתמלא באנרגיות חיוביות ובסוף היום כדי להירגע ולהתכונן למנוחה או ליציאת ערב. שיפוץ חדר אמבטיה יכול לשפר את איכות החיים שלנו מאוד אם נדע איך לתכנן את המרחב נכון, לבחור בעיצוב מתאים ובחומרים איכותיים. אז איך עושים את זה? הנה לכם מספר טיפים שיסייעו לכם.

חישוב וקביעת תקציב לשיפוץ חדר אמבטיה

יש לכם רעיון אבל אתם לא יודעים איך לתמחר ולהחליט על תקציב לשיפוץ חדר האמבטיה? אתם לא לבד. שיפוץ הוא תהליך הכולל הרבה מאוד פרטים, פריטים, חומרים, שעות עבודה של בעלי מקצוע, יועצים ועוד. תמחור והבנה של שיפוץ מהווים אתגר לא פשוט. ניתן כמובן לנסות לבדוק באתרי אינטרנט כאלה ואחרים אשר מספקים אומדנים של עלויות עבור מרכיבים שונים אבל במהרה אפשר להבין כי המחירים הם מאוד כלליים ולא בהכרח מתייחסים במדויק למה שאתם רוצים ומחפשים. לכן מומלץ להתייעץ עם אדריכל או מעצב פנים שיוכלו לסייע לכם בהרכבת תמונה ברורה יותר לגבי התקציב הנחוץ לשיפוץ על פי הדרישות שלכם. כמובן שהאדריכל או המעצב יוכלו גם לסייע לכם בחירת החומרים הנכונים, האיכותיים ולסייע בהרכבת עיצוב על פי טעמכם האישי. בזכות הידע והניסיון שלהם תוכלו גם להימנע מטעויות, דבר שיכול לחסוך בסופו של דבר לא מעט כסף וגם למנוע מפח נפש.
חשוב להבין כי ניתן לשפץ חדר אמבטיה בכמה אלפי שקלים עבור שיפוץ בסיסי אבל אין ממש גבול - הכל תלוי במה תבחרו מבחינת החומרים, הקרמיקה, הכלים הסניטרים, הברזים, הפרזול ועוד. מומלץ בכל אופן להתייחס לתקציב בהתאם לשווי הנכס - כלומר להשקיע יותר מדי בשיפוץ לא בהכרח יניב תשואה מקבילה עם השבחת הנכס בזכות השיפוץ. בכל שיפוץ יש חלק של רצון ויש חלק של כדאיות כלכלית, והחכמה היא לאזן בין שני החלקים כך שתקבלו תוצאה משביעת רצון וגם תשביחו את שווי הנכס שלכם. דבר אחרון שצריך לקחת בחשבון הוא שבהרבה מקרים, ובמיוחד במקרים בהם לא הוכן תקציב בצורה נכונה ומדויקת, אפשר להגיע למצב בו עוברים את מסגרת התקציב, כלומר שבסופו של דבר השיפוץ יעלה יותר ממה שתכננתם. לכן, גם אם תמחרתם בצורה מציאותית והגיונית את כל השיפוץ כדאי להגדיל את התקציב בכ- 10%-20% כדי שתוכלו לכסות הוצאות לא מתוכננות או גדולות מהמתוכנן. 

האם כדאי לתכנן את השיפוץ לבד?

כפי שנכתב לעיל, אלא אם אתם אדריכל או מעצב פנים בעצמכם ויודעים להתמודד עם הרכבת תקציב שיפוץ בצורה נכונה, מומלץ לפנות ולקבל סיוע מאנשי מקצוע - אדריכל או מעצב. להם יש את הניסיון והידע לחשב את העלויות בצורה מהירה ומדויקת ויכולים לסייע גם בהחלטה על שינויים מומלצים על מנת לשמור על המסגרת התקציבית שלכם. כלומר הם יוכלו להגיד לכם אם התקציב עליו חשבתם הוא ריאלי עבור סוג השיפוץ שאתם מעוניינים בו. חשוב לבחור בבעלי מקצוע איתם אתם מרגישים שהשיחה זורמת ושהם מבינים את הטעם שלכם ומסוגלים להרכיב עיצוב על בסיסו. אל תהססו לבקש לראות עבודות קודמות שלהם כדי להתרשם. במהלך התכנון חשוב לתת מענה הן לצורך הפונקציונלי קודם כל (איך אתם רוצים להשתמש בחדר ואם קיימים צרכים מיוחדים למשל) ולאחר מכן להתייחס ללאסתטיקה. יתכן כי חלק מהדברים שאתם רוצים לא יהיו ברי ביצוע בחדר אבל אדריכל או מעצב טובים ידעו למצוא את הפתרון הטוב ביותר על מנת לתת מענה לדרישות שלכם. 
כמו כן, אדריכל או מעצב יוכלו לתת לכם כתב כמויות איתו תוכלו לקבל הצעות מחיר מפורטות בהתאם לעיצוב עליו החלטתם.

באיזה קבלן שיפוצים כדאי לבחור?

קודם כל הבהרה, לא חייבים לקחת קבלן, אם אתם מכירים טוב את התהליכים, איך לפקח על העבודה ולוודא שהיא מבוצעת נכונה, תוכלו לבצע זאת לבד. אבל אם לא, או אם אין לכם אז הזמן הפנוי, מומלץ לשכור קבלן שיפוצים לביצוע השיפוץ. הוא יהיה אחראי על כל התהליך מההתחלה ועד הסוף ולרוב גם יספק את בעלי המקצוע הנחוצים, רצף, אינסטלטור, חשמלאי, וכו' כדי להשלים את השיפוץ. מכאן שחשוב לבחור בקבלן שיש לו ולבעלי המקצוע העובדים אתו את הניסיון הדרוש לביצוע העבודה. בחלק מהשיפוצים נדרש ידע מיוחד בתחומים שונים, אולי הנחת קרמיקה בפסיפס למשל. בקשו לראות דוגמאות של שיפוצים שהם ביצעו בעבר ובקשו לדבר עם מספר לקוחות שלהם על מנת לוודא כי הם מרוצים מהתוצאות ולא פחות חשוב - מההתנהלות בזמן השיפוץ. 
בנוסף, בקשו ממספר קבלנים הצעות מחיר מפורטות והשוו ביניהן. האם חלק נראות פחות מקצועיות? האם חלק לא משפרטים מספיק ומשאירים סעיפים מעורפלים? האם חלק מבקשים מקדמה גדולה מדי? נהוג ומקובל לבקש מקדמה בגובה עלות החומרים הדרושים כדי שהקבלן יוכל לרכוש אותם לקראת השיפוץ, אבל אם המקדמה גדולה משמעותית, אז קיימת סכנה במידה והקבלן לא ישלים את העבודה. בחנו גם את פריסת התשלומים - האם הם קשורים להתקדמות בתהליך השיפוץ או לתאריך שרירותי - דבר שלא מומלץ בכלל. גם עבודות הקבלן השונות נכנסות לכתב הכמויות, מה שיקל עליכם להשוות בין הצעות המחיר שתקבלו.

הזמנת קרמיקה, כלים סניטרים, ברזים ופרזולים מראש

אין סיבה לחכות לרגע האחרון להזמנת הקרמיקה, הכלים הסניטרים וכדומה. להיפך, כדאי מאוד לטפל ברכישתם מוקדם ככל הניתן לפני השיפוץ. כך תוכלו להיות רגועים שנושא זה מסודר וסגור. תהליך של שיפוץ לעיתים מלחיץ מאוד, בין מעקב אחר העבודה, התשלומים, ריצות שונות לקניית דברים שלא תוכננו, חילוקי דעות בין בני זוג ועוד. לכן כל דבר שאפשר לסגור מראש - עדיף. כמובן שלא תרצו לאחסן את כל המוצרים והחומרים בבית לזמן ארוך לפני השיפוץ, כי זה לוקח הרבה מקום, אז דעו לכם שאצל משיח קרמיקה אפשר לקנות את כל הדברים מראש (אפילו כמה חודשים מראש) והם ישמרו על הכל עבורכם ויספקו את הסחורות ביום הרצוי והנכון עבור השיפוץ. כך תוכלו לבחור בראש שקט, בלי לחץ ואפילו אם אתם לא בטוחים לגמרי לגבי הכמויות הנכונות, הם יוכלו גם לסייע לכם בחישוב. במידה והזמנתם יותר מדי, אפשר פשוט להחזיר את המוצרים שלא שומשו באריזתם המקורית והסגורה ולקבל החזר כספי מלא. עוד דאגה אחת פחות. בנוסף חשוב לדעת כי אצל משיח קרמיקה מוצעים לכם מוצרים רק מאיכות א', אין פשרות על איכות, והמחירים ממש טובים. אין פערי תיווך. לעיתים גם מוצעים מבצעים מאוד אטרקטיבים שתוכלו ליהנות מהם. 

קבעתם תקציב לשיפוץ, שמרו עליו!

כמובן שטעויות והפתעות יכולות לקרות במהלך שיפוץ, כאלה שיגרמו לכם להוציא עוד כסף, ובחלק מהמקרים אין זאת אשמת אף אחד כך שצריך להיות מוכנים לעניין. אין זה אומר אבל שצריך להתייחס לתקציב בקלות ראש. אחד הדברים שקורים לא מעט הוא שינויים במהלך השיפוץ מיוזמתכם… פתאום רוצים משהו אחר, זה לא נראה כמו שחשבתם או חלמתם. אלא אם הדבר באמת קריטי, מומלץ לא לחרוג ולהיצמד לתוכנית המקורית ככל הניתן. אם שינוי של פריט אחד לפריט קצת יותר יקר לא נשמע בעייתי במיוחד, דעו שהדבר יכוללגרום לעיכוב כלשהו בעבודה של בעלי המקצוע, ואז זה כבר גורר עלויות נוספות. כמו כן, כדאי לחשוב מראש אם אפשר לוותר על חלקים כאלה ואחרים בשיפוץ במידה והתקציב יגדל מעבר ליכולותיכם ואז תצטרכו להחליט מעכשיו לעכשיו על שינויים כדי לשמור על גובה התקציב. 

לחסוך בעלויות - כן, להתפשר על איכות - לא!

אלא אם יש לכם תקציב ללא הגבלה, ברור כי תמיד כדאי לנסות לחסוך בעלויות אך לא על חשבון האיכות. 
אומרים שאין לירה בחצי גרוש וזה ממש נכון. חשוב לבחון את כל העלויות בחוכמה ולא בהכרח לבחור בהצעות ובמחירים הזולים ביותר. אם המחיר זול מדי, הדבר צריך להדליק נורה אדומה. שיפוץ חדר אמבטיה הוא פרויקט מהנה אך לא פשוט, ואיכות השיפוץ, החומרים והמוצרים הם אלה שיקבעו אם הוא מוצלח ואם תוכלו ליהנות מחדר האמבטיה לשנים רבות בלי תקלות. חשוב להיערך להזמנת המוצרים והחומרים כפי שראינו קודם, מוקדם ככל הניתן. המתנה לזמן סמוך לתאריך תחילת השיפוץ משמע שתצטרכו לרכוש את מה שזמין באותו הרגע וזה לא בהכרח מה שרציתם, וגם לא באיכות הרצויה או במחיר הרצוי. ככל שתתחילו מקודם בחיפוש והזמנת הפריטים השונים, כך תוכלו למצוא את מבוקשכם ואף ליהנות ממבצעים נהדרים. במשיח קרמיקה תוכלו להזמין את כל הנחוץ לכם, הכל מהאיכות הטובה ביותר, ישירות מהיבואן ובמחירים מאוד תחרותיים. בנוסף, במשיח קרמיקה גם מציעים שירות ייעוץ מקצועי וישמחו לסייע לכם עם ניסיון של עשרות שנים - הכל באדיבות, מקצועיות ואחריות.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!