אסלות מחירים

אסלה עבור רובנו נחשב כמוצר הכרחי אך לא כל כך מעניין. בדרך כלל נבחר במראה אסלה התואם את הקו העיצובי הכללי הרצוי אבל לא נשקיע הרבה מחשבה מעבר. אולי לוקחים כמובן מאליו שהאסלה, לא משנה איזה, תמלא את תפקידה כראוי, אבל קיימים לא מעט הבדלים בין הסוגים השונים כולל במבנה הפנימי שלה שעשוי להשפיע על תפקודה. במאמר זה נעמוד על עניין מחירי אסלות, ונבין את הקשר בין איכות, מחיר, מותג ועוד.

סוגי אסלות

קיימים סוגים שונים של אסלות לבחירה, לכולן יש חשיבות של תשתית מים וביוב קיימים (אלא אם אתם משפצים או בונים בית) מאחר והחיבורים שלהם שונים, למיקום האסלה בחדר, למבנה הקיר ליד האסלה ועוד. כלומר שלא כל סוג אסלה תתאים לכל מקום. 
  • אסלת P: הסוג הפשוט והמוכר ביותר. אסלה מחרס המונחת על הרצפה עם מיכל הדחה נפרד העשוי פלסטיק, המותקן על הקיר מעל האסלה ומחובר אליה בעזרת צינור גלוי. בדרך כלל אסלה מסוג זה תהיה הזולה ביותר אך יש לשים לב כי צריך לרכוש את מיכל ההדחה בנוסף. קיימות שתי וריאציות של אסלה זו, אחת קצרה עם מיכל הדחה נפרד, ואחת ארוכה עם מיכל הדחה צמוד לאסלה.
  • אסלת מונובלוק: אסלה זו כוללת אסלה ומיכל הדחה עשויים חרס ומחוברים כיחידה אחת. האסלה מונחת על הרצפה.
  • אסלה תלויה: אסלה מחרס המחוברת לקיר כך שהיא מרחפת וניתן לנקות מתחתיה. מיכל ההדחה של אסלה מסוג זה בדרך כלל חבוי בתוך הקיר מאחורי האסלה כך שהאסלה עצמה תהיה צמודה לקיר. 
  • אסלה יפנית: אסלה זו פחות נפוצה בישראל והיא כוללת מנגנון שטיפה פנימי כמו בידה, זרמי מים לעיסוי, חימום מי הדחה ועוד.
לגבי מיכלי הדחה, הפשוטים יותר מבצעים פעולה יחידה, כלומר הפעלת הידית תרוקן את כל תכולת המים של המיכל לתוך האסלה (כיום התקן מחייב פעולה כפולה). מיכלי הדחה מתקדמים יותר  מאפשרים בחירה בין ריקון חצי מיכל או מיכל מלא על מנת לאפשר חיסכון במים במצבים בהם לא נדרשת הדחה מלאה. קיימים גם מיכלי הדחה בעלי מנגנון הפעלה אלקטרוני, חיישנים ועוד.

איכות אסלות - יצרנים ועמידה בתקן

תקן 146 הוא התקן הישראלי לאסלות ומאושר על ידי מכון התקנים. התקן בודק דברים שונים כמו עמידות החומרים, זרימת מים ועוד על מנת להבטיח כי המוצר עומד בקריטריונים כך שהציבור יוכל לדעת שהוא תקין. 
אסלה הוא מוצר יחסית פשוט לייצור, יחד עם זאת, ברור כי היצרנים הגדולים והידועים יותר הם אלה שישקיעו הכי הרבה במחקר ופיתוח, בבדיקות איכות וישתמשו בתהליכי ייצור בדוקים ונכונים וכן חומרי גלם איכותיים.

אסלות - חומרים

לרוב, האסלה מיוצרת מחרס העובר גלזורה (גמר של לכה) האוטמת את החרס מפני חדירה מים ולחות לתוכו. הגימור של האסלה מאוד חשוב מטעמי היגיינה וניקיון. 
תהליך ייצור האסלה כולל יצירת דגם האסלה בתבנית עם חרס. לאחר מכן האסלה עוברת גלזורה ולבסוף שריפה בתנור בחום גבוה מאוד להקשיית החרס והגלזורה. אסלה מחרס בדרך כלל מאוד עמידה אבל אם תהליך הייצור או חומרי הגלם אינם מבוקרים מספיק, התוצר יכול להיות פחות איכותי, לכלול סדקים נסתרים ועוד. כמו כן המבנה הפנימי של האסלה ושל דרכי סילוק תוכן האסלה משפיעים גם הם ישירות על האיכות. כלומר, מבנה לא תקין או לא אפקטיבי לא יאפשר את סילוק הפסולת והמים בצורה יעילה. לכן עדיף להיצמד לייצרנים ידועים, מישראל או מחו"ל, שמוצריהם נמכרים בחנויות בעלות מוניטין הידועות בשיווק מוצרים איכותיים. 
מיכלי ההדחה גלויים בדרך כלל יהיו גם הם עשויים מחרס אבל קיימות גם גרסאות מפלסטיק. 
חשוב בבחירת האסלה לוודא שאתם מקבלים גם אחריות על המוצר.
רוב האסלות מיוצרות בצבע לבן אבל ניתן גם להזמין אותן בצבעים אחרים (בעלות גבוהה יותר).

אינסטלציה לאסלות

סוג האינסטלציה תלוי ישירות בסוג האסלה. 
מיקום צינור ניקוז האסלה עשוי להשתנות על פי סוג האסלה ויהיה ממוקם באזור מוסתר מאחורי האסלה. במקרים בהם צינור הניקוז אינו ממוקם ישירות מאחורי האסלה ניתן לחבר בין האסלה לבין צינור הניקוז בעזרת צינורות קשיחים או מסוג אקורדיון. ככל שהחיבורים יהיו ישירים ופשוטים יותר כך זרימת הפסולת והמים יהיו אפקטיבים יותר. חלק מהאסלות מצריכות עבודת אינסטלציה מורכבת יותר, כמו לדוגמה אסלות עם מיכל הדחה נסתר, ולכך תידרש הכנת אינסטלציה נכונה ובנייה נוספת.

איפה קונים אסלות במחיר משתלם?

לפני שקונים אסלה, קודם כל צריך להחליט על סוג האסלה, בעיקר מבחינה עיצובית.  כדי שתהליך הבחירה יהיה יעיל ונכון רצוי לבקר באולם תצוגה המציע מגוון רחב של סוגים ועיצובים במגוון מחירים ולהיעזר בצוות מקצועי שיוכל לכוון אתכם, על פי התקציב שלכם ונתונים טכניים נוספים כגון אינסטלציה (האם קיימת או שמדובר בשיפוץ ואינסטלציה חדשה לדוגמה), וכן דרישות מיוחדות שיכולות להיות לכם, אל המוצר הנכון ביותר.
משיח קרמיקה הוא יבואן בעל מוניטין של כמה עשורים ומתמחה ביבוא ישיר של קרמיקה, כלים סניטרים (כולל כמובן אסלות), ברזים ועוד במחירים תחרותיים ביותר וללא פערי תיווך. משיח קרמיקה משווקת אך ורק מוצרים מהאיכויות הטובות ביותר תוך שמירה על מחירים אטרקטיביים מאוד ואפילו מציעה מבצעים שונים לאורך השנה. צוות המומחים של משיח קרמיקה תמיד ישמחו לייעץ לכם ולסייע לכם בבחירת המוצרים הנכונים עבורכם. כל מה שתראו באולם התצוגה נמצא במלאי כך שלא צריך להמתין תקופה ארוכה להגעת המוצר אבל במקרה ואתם מעוניינים לרכוש עבור שיפוץ או בניה עתידיים, במשיח קרמיקה ישמרו לכם על המוצרים במחסן, ויספקו לכם אותם במועד הרלוונטי.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!