מרצפות מחירים

עולם המרצפות כולל בתוכו לא מעט מוצרים מסוגים ואיכויות שונות שלעיתים קשה להבדיל ביניהם ולהבין אם המחיר הוא הגיוני עבור הסחורה שמקבלים. סוגי מרצפות כוללות אבן טבעית, שיש, גרניט פורצלן, קרמיקה ועוד, כאשר מרצפות קרמיקה וגרניט פורצלן הן הפופולריות ביותר בזכות האיכות והעמידות הגבוהות, והעלות היחסית נמוכה שלהן.
לא משנה איזה סוג מרצפות תבחרו, לא משנה מה גודל המרצפת, המחיר שלהן תמיד מתומחר לפי מטר רבוע. במחיר המרצפות, תמיד צריך לקחת בחשבון את הפחת (חיתוכים, שברים במהלך עבודת הריצוף) ואת הכמות הדרושה ליצירת פנלים בין הקירות לרצפה. את כמות המרצפות הדרושות מחשבים לפי גודל החדר במטר רבוע בתוספת של כ-15% (פחת וכו'). לכן אם החדר הוא בגודל 100 מטר רבוע, תצטרכו לרכוש כמות של 115 מטר רבוע של מרצפות על מנת להשלים את הריצוף. חשוב להבין כי חישוב זה אינו בהכרח תמיד נכון הלכה למעשה. ישנם מצבים בהם הפחת יהיה גבוה יותר או שיהיה צורך בכמות חיתוכים גדולה יותר כך שעדיף להזמין יותר ולא לקחת סיכון שיגמרו לכם המרצפות תוך כדי עבודת הריצוף. 

מרצפות איכותיות

מכיוון שלא מחליפים מרצפות מדי שנה, יש לבחור במרצפות לשנים רבות ולכן חשובה ביותר איכות המרצפות והסגנון. אלו צריכים להתאים לא רק לתקציב אלא גם לשימוש שיספק לכם הנאה לאורך שנים רבות בלי תקלות, בלי סדקים ושברים, בלי ספיגת מים ועוד. כמו כן אם בחרתם במרצפות באיכות נמוכה יותר מסוג א', קחו בחשבון שכמות הפחת בהן תהיה גבוהה יותר בגלל כמות אריחים פגומים גבוהה יותר. לכן בסופו של דבר, גם תצטרכו לקנות יותר אריחים, גם עבודת הריצוף תהיה קשה וארוכה יותר (ויותר יקרה) וגם תקבלו בסופו של דבר ריצוף פחות עמיד ופחות איכותי. אי לכך, מומלץ תמיד לקנות מרצפות רק מסוג א' שדרך אגב לא תמיד יותר יקרות מסוג ב'. בחרו במרצפות האיכותיות ביותר מסגרת התקציב שלכם.

גודל מרצפות והשפעתן על המחיר

תהליך ייצור המרצפות מאפשר כיום לייצר מרצפות גדולות מאוד (אפילו באורך של 3 מטר) אך מדובר בתהליכים הרבה יותר מורכבים ויקרים בהשוואה לייצור מרצפות בגודל סטנדרטי או קטן. לכן, באופן כללי, ככל שהמרצפת גדולה יותר משמעותית או קטנה יותר משמעותית, כך המחיר שלה יהיה גבוה יותר (לכן גם אריחי פסיפס קטנטנים יקרים יותר ממרצפות בגודל 20X20 או 30X30 ס"מ).
היום הסטנדרט עומד על גודל של 60X60 ס"מ.

עובי מרצפות

עובי המרצפות לא בהכרח מייקר את האריחים, תלוי בסוג ואיכות האריחים. ישנם אריחים שחייבים להיות עבים במיוחד כמו אריחי בטון למשל כדי לספק חוזק למרצפת. ישנם גם אריחים מדוקקים, שהם אריחים מאוד דקים מצד אחד אך יכולים להגיע לגדלים גדולים במיוחד עבור חיפוי קירות וריצוף. אלו מיוצרים בטכניקה ייחודית והם יהיו יקרים יותר מאריחים סטנדרטיים גם. עובי המרצפות יכול גם להשפיע על עלות עבודת הריצוף. אריחים דקים במיוחד יצריכו עבודה מאוד מקצועית והכנת פני השטח ופילוס מאוד מדויקים לעומת עבודה עם אריחים רגילים. ישנם גם מצבים בהם לא יהיה מנוס מלהשתמש באריחים דקים יותר כמו במצב של ריצוף על גבי ריצוף קיים על מנת לא לאבד מדי גובה מהרצפה שהוגבהה. 

סוגי מרצפות לפי מחירים

קשה לגבש רשימה מסודרת של סוגי המרצפות לפי מחיריהן, כיוון שקיימים משתנים רבים כגון גודל, איכות, עיצוב, תבליטים ועוד שלכולם יש השפעה על המחיר. בדרך כלל מרצפות השיש והאבן נחשבות ליקרות יותר, אבל ישנן גם חברות קרמיקה המוציאות קולקציות יוקרתיות מאוד כך שהמחירים יכולים להיות דומים. ציינו קודם משתנים המשפיעים על המחיר, כגון גודל, איכות, מותג וכדומה, ולכן אי אפשר באמת ליצור מדרג כל כך כללי.
בכל מקרה, של התלבטות בגלל מחיר, דעו שמתקיימים לאורך כל השנה מבצעים שונים גם עבור מרצפות מסוג א', האיכות הגבוהה ביותר, דרך יבואנים מוכרים ובעלי מוניטין רב שנים.שלעיתים ניתן גם למצוא מרצפות מסוימות במחיר מאוד אטרקטיבי לעומת המחיר הרגיל שלהן.

זכרו שרכישת מרצפות היא להרבה שנים קדימה ולכן חשוב לקנות במקום מוכר וידוע ולא להתפשר על האיכות. עדיף יהיה לקנות מסדרה סוג א' מעולה מאשר מסדרה סוג ב' כלשהי. חפשו איפה ניתן לרכוש מרצפות מסוג א' בלבד, כמו לדוגמה במשיח קרמיקה, שם תמצאו מבצעים נהדרים על מרצפות אלו. זכרו כי המחיר הוא לא רק מחיר המרצפת - ישנם פרמטרים נוספים כמו עלות עבודת הריצוף וכמובן אריכות ימים של המרצפות ומידת ההתאמה לשימוש המיועד. לכן, רכישת מרצפת רק על בסיס המחיר יכול להפוך לטעות כואבת בהמשך. כמו כן, תוכלו גם להתייעץ עם צוות המומחים של משיח קרמיקה שישמחו לכוון אתכם ולחסוך מכם טעויות. כאן תוכלו לא רק ליהנות ממחירים מצויינים אלא גם להזמין את המרצפות בכל עת (למשל כשמצאתם מבצע שווה על מרצפות שרציתם) ולבקש אספקה בתאריך מאוחר יותר ללא כל עלות נוספת. בסוף תהליך השיפוץ, גם ניתן להחזיר מרצפות שלא שומשו באריזתן המקורית ולקבל החזר כספי עליהן, דבר שיסיר מכם את הדאגה לגבי כמות המרצפות שצריך להזמין שלא יחסר לכם במהלך העבודות.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!