מדוע צריך להתקין חיפוי קיר בחדר האמבטיה

חדר האמבטיה בימינו הוא כבר לא רק חדר רחצה פשוט ומנותק מעיצוב הבית. זהו אחד החדרים החשובים בבית שלנו שצריך להיות פרקטי אך גם קל לניקוי ובעל מראה ומרחב מזמין. כיום קיים היצע רחב ביותר של אפשרויות - אריחים, כלים סניטריים ואלמנטים נוספים לבחירתכם, על מנת ליצור חדר אמבטיה בדיוק כפי שאתם רוצים. במאמר זה נבחן את נושא חיפוי הקירות בחדר האמבטיה ומדוע חשוב להתקין אותו ולא להשאיר קירות חשופים. 

חיפוי קיר להגנה על המבנה

חדר אמבטיה הוא מקום בו קיימת רטיבות, לחות ושינויי טמפרטורה גבוהים על בסיס יום יומי. ללא הגנה נאותה, כל אלה יכולים לאט לאט לחדור ולחלחל אל תוך הקירות והמבנה, דבר שיגרום עם הזמן להיחלשות שלהם עד אפילו מצב של קריסה במצבים קיצוניים מאוד. יש להגן על המבנה של חדר האמבטיה תחילה עם איטום מקצועי ולאחר מכן לחפות את הקירות באריחי קרמיקה איכותיים. הקרמיקה עצמה מהווה מחסום נוסף המגן על הבנה מפני חדירת מים לתוכו כיוון שזהו חומר חזק ואטום מאוד.

חיפוי קיר קרמיקה למניעת עובש וטחב

אחת הבעיות היותר מוכרות בחדרי אמבטיה היא היווצרות של עובש וטחב. אלה נוצרים במקומות בהם קיימת לחות גבוהה, חושך וחום. העובש קיים באופן טבעי באוויר וכאשר התנאים מאפשרים, הוא מתיישב ומתרבה ליצירת נגעים של עובש וטחב. כמובן שהמראה של עובש הוא לא כל כך מלבב בלשון המעטה, נראה מלוכלך ומשרה תחושת הזנחה שאין אנו מעוניינים בה. חדר אמבטיה צריך להיות נקי והגייני באופן קבוע. עובש, אמנם לא מאיים על בריאותם אנשים הבריאים בדרך כלל (למרות שהוא יכול גם לגרום לתופעות אלרגיות שונות), אך הוא יכול להיות מסוכן למי שחולה ובמיוחד למי שמערכת החיסון שלו לא מתפקדת בצורה טובה. חיפוי קיר בקרמיקה איכותית יעכב בצורה חד משמעית את היכולת של העובש להתפתח על גבי הקיר עצמו. הקרמיקה מהווה משטח חלק ובלתי חדיר שמקשה על הנגבים של עובש להגיע אל הקיר. אין זה אומר אבל שלא צריך לנקוט בפעולות בסיסיות על מנת למנוע לחלוטין את התפתחות העובש. שמירה על ניקיון כללי, במיוחד על ניקיון אריחי הקרמיקה הוא מתכון בטוח למניעה. סבון, אבן ושאריות שומנים נצמדים ונערמים לאט לאט על פני הקרמיקה באזור המקלחון או האמבט כתוצאה מהרחצה שלנו, והם מהווים קרקע פוריה להתפתחות של עובש. מכאן החשיבות של ניקיון חיפוי הקרמיקה על מנת לשמור עליו נקי מכל שאריות.

התקנת חיפוי קיר בחדר האמבטיה לניקוי קל יותר

קרמיקה איכותית הוא חומר מאוד עמיד ומאוד קל לניקוי. קרמיקה איכותי המיועדת לשימוש בחדר אמבטיה, היא בעלת אטימות גבוהה ביותר למים - המים יזלגו על פניה בחופשיות בלי להיספג אליה. לכן חיפוי קיר בקרמיקה איכותית מאפשר שמירה קלה יותר על הנקיון של חדר האמבטיה. ניתן גם להשתמש בכל סוגי חומרי הניקוי (פרט לחומרים צורבים או חומצות מלח למיניהן, שכן הם יכולים להרוס את האריח) מאחר וקרמיקה איכותית היא גם עמידה מפני כימיקלים.

שמירה על מראה אסתטי עם חיפוי קיר לשנים רבות

קרמיקה איכותית גם תשמור על המראה והגימור שלה לאורך שנים רבות. קרמיקה איכותית (סוג א') עוברת תהליכי ייצור קפדניים המבטיחים את החוזק ואת העמידות הן של השכבה הפנימית שלה והן של שכבת הגימור שלה. קרמיקה איכותית לחיפוי מתוכננת כך שהיא תשמור על המראה שלה לאורך שנים רבות, ללא עיוותים ושינויים. כמובן שעל מנת לשמור על המראה האסתטי של הקרמיקה צריך גם לנקות אותה באופן קבוע, לנגב אותה, להסיר שאריות שומנים, סבון ואבנית שיכולים להצטבר על פניה לאורך הזמן, אם לא מנקים אותה כראוי. 

האם כדאי לחפות את הקיר בחדר האמבטיה עד התקרה?

אין כאן תשובה חד משמעית לשאלה זו. בדירות קבלן בדרך נהוג לקבל קירות עם חיפוי עד גובה המשקופים (כ-210 ס"מ) ואם אתם מתכננים בעצמכם, עם אדריכל או מעצב, יתכן כי ימליצו דווקא על חיפוי הקירות עד התקרה, בכל חדר האמבטיה או רק בחלק מהקירות. יש הטוענים כי חיפוי של כל הקירות עד התקרה בכל חדר האמבטיה עשוי לגרום להתפתחות מהירה יותר של עובש. ישנה אבל הסכמה מלאה, על כך שיש לחפות בקרמיקה לפחות את הקירות החשופים ישירות למים, כמו לדוגמה קירות המקלחון או מעל האמבט. מבחינה אסתטית, לפחות בקירות חשופים למים, נראה יותר יפה לחפות עד גובה התקרה וגם יהיה קל יותר לשמור על הניקיון וההגיינה. חיפוי חלקי יוצר מדרגה, הפרש גובה בין האזור המחופה קרמיקה לבין האזור ללא קרמיקה, מדרגה זו היא מקום מועד לפורענות, שם יכולים להצטבר מים, לחות ולכלוך שלא קל לנקותם. את שארית הקירות ניתן להשאיר ללא חיפוי (תצטרכו להגן על קירות אלה בעזרת צבע אוטם מקצועי) או עם חיפוי חלקי, הכל לפי הטעם וסגנון העיצוב בו אתם מעוניינים. אפשר גם לבחור בסוגים, גדלים וצבעים שונים של קרמיקה עבור הקירות השונים. 

 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!