כלים סניטריים - שילוב בין פונקציה לאסתטיקה

זוכרים איך פעם הכלים הסניטריים היו פשוטים, בעיצוב יחסית אחיד בלי הרבה מעוף, והם פשוט ענו על הכרח פונקציונלי - להתרחץ, לשטוף פנים וידיים, וכל שאר הדברים שקורים בחדרי הרחצה והשירותים. חדר האמבטיה לא היה מקום לבילויים, אלה תחנה הכרחית לצרכי היום יום. לרוב גם היה חדר אמבטיה אחד לכל בני המשפחה כך שזמן השהייה בו היה קצוב גם.
כיום התמונה שונה בתכלית והכלים הסניטריים הפכו לחלק מהתמונה העיצובית והאסתטיקה של הבית. אין זה אומר שהחלק הפונקציונלי הפך לחשוב פחות, להיפך, ההתפתחות הטכנולוגית והרצון שלנו למוצרים שיעשו לנו טוב ויועילו לנו, מספקת לנו חידושים שנה אחר שנה אשר מבטיחים לנו פינוקים ונוחות להם אנחנו מייחלים.

פונקציונליות של כלים סניטרים

כלים סניטריים מעל כל פרמטר אחר חייבים להצטיין במילוי תפקידם במשך שנים רבות, בלי תקלות ובצורה יעילה ביותר. ניתן לחלק שרירותית את הכלים הסניטרים לכאלה שמסייעים ברחצה כמו אמבטיות, מקלחונים וכיורים לבין כאלה שתפקידם לפנות את צרכינו. בשתי הקבוצות, הכלים הסניטריים צריכים להיות עמידים בפני נוזלים (לא חדירים למים) ושפינוי הנוזלים יהיה יעיל ומהיר. כיור שמבנהו מאפשר ריקון מים בצורה איטית אינו מאפשר לנו שימוש תקין. 
אסלה שבנויה לא נכון, למשל עם זוויות פנימיות חדות ביציאה ממנה, תפריע לפעולת הפינוי בצורה יעילה, תיצור מערבולות וכדומה אשר עשויות להביא למצב של סתימה אפילו. 
החומר מהם עשויים הכלים הסניטריים צריך להיות אטום למים כאמור אך גם עמיד בפני חומרי ניקוי, כימיקלים, שפשופים וכדומה לאורך שנים של שימוש. אם איכות החומרים אינה טובה דיה, הכלים הסניטריים  יכול להיווצר מצב בו הם צוברים לכלוך שקשה לנקותו מה שיכול לגרום לזיהומים. כמו כן אם הם אינם עמידים בפני חומרי ניקוי חזקים, המרקם שלהם או צבעם יכול להיהרס. 
בנוסף, בהיבט הפונקציונלי, חשוב לתת את הדעת לגבי סוגי השימושים שאתם מתכוונים לעשות בכלים וכן לגבי מי יהיו המשתמשים.  לדוגמה - אם מדובר באדם מבוגר מאוד, כדאי לבחור באסלה עומדת כיוון שהיא יציבה יותר. דוגמה נוספת - משפחות עם ילדים יעדיפו ברוב המקרים להתקין אמבטיה ולא מקלחון עבור חדר הרחצה הראשי בו הילדים מתרחצים.
אז זכרו, אל תמהרו לקנות כלים סניטרים שנראים טוב או במחיר נמוך. בדקו קודם כי הם בנויים היטב ושאכן ימלאו את הפונקציות להן הם מיועדים. מומלץ לפנות לחנות בעלת מוניטין שמספקת לצרכן כלים סניטרים איכותיים (סוג א' בלבד), כאלה שיהיו מסוגלים לשרת אתכם לאורך שנים רבות ללא תקלות וביעילות מקסימלית.   

כלים סניטרים כחלק בלתי נפרד מהאסתטיקה של חדר האמבטיה

כפי שראינו קודם, הכלים הסניטרים כיום לא רק ממלאים פונקציות ברורות אלא מהווים חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית וחדר האמבטיה. קיים היצע רחב ביותר הן בגדלים, עיצובים, צבעים וחומרים שונים כך שניתן ליצור כל עיצוב רצוי. להלן מספר טרנדים חמים בעיצוב חדר האמבטיה:
  • הצבע השחור יהיה בולט: גם בכלים הסניטרים וגם בריצוף ובחיפויים
  • חדרי אמבטיה חכמים: לבטח אתם כבר מכירים את השירותים החכמים מיפן,  וכנראה לא תרצו לחזור ולהשתמש באסלה רגילה. הטכנולוגיה מגיעה גם לחדר האמבטיה - כבר ניתן לראות ברזים חכמים, ובקרוב יגיעו המקלחות החכמות, הכיורים האוטומטיים, מקררים זעירים לאמבטיה ועוד שלל פינוקים טכנולוגים שיעשו לנו חיים עוד יותר קלים. דמיינו שאתם בעבודה ומתכוננים לצאת חזרה הביתה וחולמים על מקלחת חמה ישר עם הגעתכם הביתה ביום חורף - בעזרת מערכות בית חכם ניתן יהיה להיכנס לאפליקציה בטלפון הנייד שלכם, להפעיל את הדוד, להפעיל את החימום בחדר האמבטיה ובמתלה המגבות ואפילו לייצר אווירת תאורה מתאימה למצב הרוח שלכם. כל זה מרחוק כך שיהיה מוכן עבורכם עם הגעתכם. גם מסכים נכנסים לחדר האמבטיה, תוכלו לראות טלוויזיה, להתעדכן בתחזית מזג האוויר, לקרוא מיילים ועוד בזמן שאתם מתפנקים באמטיה.. 
  • נגיעות של זהב ופליז: בברזים ופרזולים שונים בחדר האמבטיה. אלה משתלבים יפה עם צבע שחור אגב.
  • כיורים וארונות אמבטיה בעיצוב תעשייתי: יחד עם הצבעים לעיל, העיצוב התעשייתי למעשה לא רק הגיוני אלא גם מתבקש. שילוב של עץ גם יהיה מאוד אופנתי.
  • אריחים בצורות לא שגרתיות: משושה, ערבסק, יהלום, קשקשי דגים ועוד. חלק מהצורות היו מוכרות בעבר והפכו פחות אופנתיות, אך הן חוזרות יחד עם שלל צורות נוספות המאפשרות יישום של עיצובים יפים ויחודיים בחדר האמבטיה.
  • אחסון מינימליסטי, נקי ומסודר: חדר האמבטיה הוא לא מחסן. כמה שפחות דברים בחדר ישרו  אווירה של רוגע.  
  • צבע בולט: בחירה למשל באמבטיה עומדת בצבע בולט וחזק יחסית לשאר העיצוב בחדר, יבליטו אותה ויהפכו אותה למיוחדת עוד יותר זהב וורוד - גולד רוז: הצבע הפך לסופר טרנדי וניתן לראות אותו כמעט בכל מקום. עכשיו תוכלו גם לראות אותו כצבע של ברזים, ידיות למגירות ואפילו אמבטיות.  
  • אמבטיות ומקלחות מוגדלות: כבר לא מסתפקים במקלחת פינתית קטנה ואמבטיה קטנה שלא ניתן לנוח ולהתפנק בה - האופנה הולכת לכיוון גדול יותר כדי לספק לנו חוויה חיובית יותר ולאפשר שהייה ממושכת ומרעננת. שימו לב שהגודל נשאר פרופורציוני לעומת שאר החדר.

איך לשלב נכון בין הפונקציה והאסתטיקה בכלים סניטרים

כמובן הרבה תלוי בתקציב שלכם. אך אם התקציב שלכם מוגבל יחסית, וודאו מעל הכל שהכלים הסניטריים ימלאו את הפונקציה שלהם בצורה אופטימלית, כי עליה לא מתפשרים. תוכלו תמיד למצוא כלים סניטיריים במחירים שווים לכל נפש בצבע לבן שהוא הצבע הסטנדרטי. אין זה אומר שהעיצוב שלהם יהיה לא אסתטי, להיפך, גם הסדרות הפשוטות יותר כיום עוקבות אחר האופנה אם כי לפעמים באיחור קל. דרך אגב, אם מדברים על פונקציה, אל תתפשרו גם על איכות, רק סוג א'! כל דבר אחר עשוי להתגלות כטעות כואבת בהמשך. מה גם שכיום אפשר לרכוש סוג א' במחירים מאוד טובים אם למשל פונים לחנות המיבאות בעצמן את המוצרים, ואז המחירים הם אטרקטיביים מאחר ולא קיימים פערי תיווך. 
לגבי אסתטיקה זה כבר עניין של טעם אישי וגם של תקציב. לא כל אחד מאתנו בעל ידע וחוש עיצובי כך שכדאי לכם לבקר באולמות תצוגה בחנות בעלת מוניטין, המחזיקה מלאים גדולים והיצע רחב כך שתוכלו להתרשם ולקבל השראה במקום על איך חדר האמבטיה שלכם יכול להיראות. היועצים במקום, בזכות הידע וניסיון רב השנים שלהם, גם ישמחו לסייע לכם ולכוון אתכן בבחירת העיצובים המתאימים הן לטעם שלכם והן לתקציב שלכם כך שתוכלו להימנע גם מטעויות כספית וגם מטעויות עיצוביות גסות שיקלקלו לכם את חוויית השימוש.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!