השוואה בין גרניט פורצלן וקרמיקה

הגיע הזמן לבחור ולרכוש אריחים לריצוף ואתם מתלבטים ומבולבלים בין קרמיקה וגרניט פורצלן? מאמר זה בא להסביר ולסייע לכם בבחירה הנכונה לריצוף הבית או המשרד.

אריחי קרמיקה מהם?

אריחי קרמיקה בדרך כלל מיוצרים מחימר אדום או לבן אשר עובר שריפה בתנור מיוחד. לרוב אריחי קרמיקה מקבלים שכבת גימור קשה ומבריקה או מאט אשר משקפת את הצבע והעיצוב של האריחים. אריחי קרמיקה ניתנים לשימוש גם כחיפוי קירות וגם כריצוף והם "רכים" יותר וקלים יותר לחיתוך בהשוואה לאריחי גרניט פורצלן. אריחי קרמיקה מתאימים למקומות בהם אין הרבה תנועה של אנשים במהלך היום כמו בבית, לעומת מקומות ציבוריים בהם תנועת האנשים היא הרבה יותר גבוהה.. אריחי קרמיקה חשופים לבלאי יותר מאריחי גרניט פורצלן. הדבר יכול לבוא לביטוי כאשר למשל נופל עצם חד על אריח קרמיקה. פגיעת העצם באריח הקרמיקה עשוי לסדוק ולגרום לו לשבר (גדול או קטן - תלוי בחפץ שנפל ובאיזו עוצמה הוא נפל). אריחי קרמיקה מיוצרים במגוון רחב של גדלים, צורות, גימורים, צבעים, הדפסים ואיכויות שונות. מבחינת סיווג - בישראל סוג א' מוכר כאיכות הטובה ביותר, וסוג ג' כאיכות הירודה ביותר).

אריחי גרניט פורצלן מהם?

אריחי גרניט פורצלן לרוב מיוצרים בטכניקת אבק דחוס מחימר פורצלני ( זהו חומר איכותי יותר  המשמש גם לייצור כלי אוכל יוקרתיים). כתוצאה מתהליך הייצור והחומרים, מתקבל אריח קשיח, בעל דחיסות גבוהה ומרקם עדין וחלק. אריחי גרניט פורצלן נחשבים לחזקים ועמידים יותר בהשוואה לאריחי קרמיקה כך שהם גם מתאימים לשימוש גם במקומות בהם ישנו מעבר אנשים מועט וגם במקומות עמוסים יותר משמעותית. אריחי גרניט פורצלן מלאים נושאים את הצבע והמרקם שלהם לכל עובי האריחים (בניגוד לאריחי קרמיקה בהם הצבע רק נמצא כשכבת גמר עליונה), כך שהם שהבלאי שלהם כמעט אפסי. אריחי אלו מיוצרים בגימורים שונים שיכולים להיות מבריקים או מאט. גם אריחי גרניט פורצלן מיוצרים בשלל גדלים, צורות, גימורים, צבעים, הדפסים ובאיכויות שונות. הסיווג, כמו בקרמיקה, יהיה סוג א' לאיכות הטובה ביותר, ועד סוג ג' לאיכות הירודה ביותר.

מה כדאי לבדוק לפני שקונים אריחי קרמיקה או גרניט פורצלן?

לפני שאתם מחליטים על סוג האריחים, ישנם כמה דברים שכדאי לכם לבדוק:
  • שימוש: האם מדובר בשימוש בבית או בשימוש במקום ציבורי?
  • גודל האריח: לא בהכרח כל סוג אריח קיים בכל גודל רצוי. האם יהיה שימוש בגדלים שונים, האם האריחים קיימים בגדלים שונים לחיפוי וריצוף?
  • האם האריח מתאים לשימוש בחדר אמבטיה, בחוץ? אריחים לשימוש בחדרים רטובים צריכים להיות בעל מקדם החלקה מתאים
  • כמויות: האם קיימות הכמויות הרצויות במלאי עבור הפרויקט שלכם
  • עלות עבודה: כאמור אריחי קרמיקה קלים יותר לחיתוך דבר שיקל ויקצר את עבודת הריצוףולכן גם תעלה פחות. 

איפה קונים אריחי קרמיקה או גרניט פורצלן

אריחי קרמיקה וגרניט פורצלן מומלץ לרכוש מחנות מקצועית המייבאת ישירות את האריחים כך שתקבלו את המחירים הטובים ביותר. משיח קרמיקה, מייבאת ומשווקת קרמיקה וגרניט פורצלן (וכן גם כלים סניטרים, מקלחונים, ארונות אמבטיה, ברזים ואביזרי אמבטיה) אך ורק מסוג א' ובעלת ידע ומוניטין של עשרות שנים בתחום. היועצים של משיח קרמיקה ישמחו לסייע לכם בבחירת האריחים הטובים ביותר מתוך שלל עיצובים, גדלים, גימורים, צבעים והדפסים. במידת הצורך היועצים של משיח קרמיקה גם יסייעו לכם בהגדרת הכמויות הנדרשות על פי הנתונים שתספקו, אך בכל מקרה לא תצטרכו לדאוג במידה והזמנתם כמות יתרה, כי פשוט תוכלו להחזיר את העודפים באריזה המקורית ולקבל החזר כספי מלא עבורה. יתרון חשוב נוסף, הוא שניתן להזמין את האריחים בכל עת ולבקש לקבלם במועד הרצוי לכם עבור הפרויקט ללא כל עלות נוספת, ולכן מומלץ לבדוק את המבצעים השונים המתקיימים מעת לעת בחנות.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!