איך בוחרים ארון אמבטיה

ארון האמבטיה מהווה גם פריט עיצובי לכל דבר וגם פריט פונקציונלי בחדר האמבטיה. קיימים סוגים רבים של ארונות אמבטיה ולעיתים קשה לדעת במה לבחור, כאשר בחירה לא נכונה עשויה להוביל לבעיות התקנה ושימושיות בהמשך - דבר שימנע מאיתנו ליהנות ממנו. ריכזנו עבורכם מידע חשוב על ארונות אמבטיה וקריטריונים לבחירה נכונה כדי לסייע לכם בתהליך. מידע זה יכול לסייע בעיקר לאלו שאינם משתמשים בשירותי עיצוב פנים בתהליך השיפוץ או הבניה, וכמובן שבפועל מומלץ יהיה להביא אתכם את תכנית החדר אל החנות בה אתם מתכוונים לרכוש..

סוגי ארונות אמבטיה

בעיקרון ארונות האמבטיה נחלקים לשני סוגים עיקריים:
 • ארונות אמבטיה תלויים: מדובר על ארונות אמבטיה אשר גופם מחובר לקיר ווהם אינם עומדים ישירות על הרצפה. קיימים ארונות אמבטיה תלויים תחתונים, עליהם יושב הכיור, וישנם גם ארונות אמבטיה תלויים עליונים מעל הכיור. ארונות האמבטיה התלויים התחתונים מספקים עיצוב נקי ומודרני יותר ומספקים גישה קלה אל מתחת לארון לצורך ניקוי הרצפה בקלות או להצבת סל כביסה. מצד שני, ארונות אלה מציעים פחות מקום לאחסון מאשר ארון העומד על הרצפה בו ניתן לאחסן דברים גם בחלק התחתון. ארונות האמבטיה העליוניים מאפשרים הוספה של מקומות אחסון ישירות על כל קיר באמבטיה אך הם בדרך כלל פחות עמוקים ומתאימים יותר לאחסון של חפצים קטנים. 
 • ארונות אמבטיה עומדים: מדובר בארונות אמבטיה הממוקמים ישירות על רצפת חדר האמבטיה. ארונות אלה מספקים אחסון רב יותר מאלה התלויים. מאחר והם תופסים שטח רצפה, הם מתאימים יותר לחדרי אמבטיה גדולים יחסית. ארונות אלו יכולים לעמוד על רגליים או להיות ממש מונחים ישירות על הרצפה עם הגבהה קטנה וצוקל. שימו לב שאם מדובר בארון על רגליים קטנות, פחות נוח לנקות את שטח הרצפה תחתיו. 
שני סוגי הארונות - התלויים והעומדים - מוצעים במגוון צבעים, מידות, חומרים וסגנונות עיצוב כך שיהיה קל להתאים אותם לעיצוב הכללי של חדר האמבטיה.

למה צריך לשים לב לפני שבוחרים בארון אמבטיה

קודם כל, צריך למדוד את גודל חדר האמבטיה - אורכי הקירות וגם נישות אם יש. ארון אמבטיה צריך לספק את האחסון הרצוי אך עליו גם להיות פרופורציונלי ולאפשר תפקוד יעיל בחדר. בחירת ארון גדול מדי לדוגמה, יקטין את החדר ואף עשוי להוות מחסום פיזי למעבר קל או פתיחת דלת. כמו כן חשוב לבדוק ולמדוד את מיקום הצנרת אם קיימת או להיעזר בתוכנית אינסטלציה על מנת לוודא את התאמת הארון ומימדיו למיקום הצנרת ביחס לשאר החדר. אם לארון יש דלתות ומגירות, וודאו כי עדיין יהיה לכם מקום לזוז בחדר במצבם הפתוח. 
בנוסף, מעבר לעיצוב, יש לתת מחשבה על הצרכים שלכם מהארון. חשבו מראש על כל הדברים שאתם אמורים ורוצים לאחסן בארונות האמבטיה - בקבוקי סבון, שמפו וכדומה, תרופות, מגבות מייבש שיער וכיו"ב - ונסו להבין איך יהיה לכם הכי נוח להגיע אליהם - האם כדאי מגירות או ארון דלתות? או אולי שילוב של השניים? בחדר אמבטיה ראשי משותף למשל, יהיה בדרך כלל צורך במקומות אחסון רבים יותר בגלל כמות האנשים המשתמשים בחדר.
גם לחומרים מהם מיוצר הארון יש חשיבות רבה. מאחר וחדר אמבטיה הוא מקום בו רמה גבוהה של לחות ורטיבות, חשוב לבחור בחומרים עמידים למים ורטיבות כדי להבטיח כי הארון יהיה עמיד לאורך שנים רבות. חומרים לא מתאימים עשויים להתנפח, להתקלף ולהתבלות במהירות. לרוב עדיף להימנע מארונות אמבטיה המיוצרות מ-MDF או סיבית אם אתם מעוניינים שהארון ישרת אתכם שנים רבות. גם לארונות עץ מלא לאמבטיה יש לשים לב (בדרך כלל רק החזיתות יהיו מעץ מלא ולא הגוף עצמו) שהם לא חד שכבתיים אלא שהפאנלים מיוצרים  ממספר שכבות מודבקות בכיוונים שונים, דבר שימנע מהעץ לקבל עיוותים בתנאי הלחות והחום של חדר אמבטיה. אם אתם רוצים לשלב מתכות בעיצוב - דאגו שהן תהיינה אל-חלד או מטופלות ברמה גבוהה נגד חלודה.

טיפים לבחירת ארון אמבטיה

 • מטרת הארון: האם הארון הוא בעיקר פריט עיצובי או שהוא בעיקר פריט תפקודי. לא תמיד יהיה ניתן לקבל את הטוב משני העולמות ויתכן כי תצטרכו להתפשר על אחד ההיבטים לטובה השני. 
 • צורך באחסון: בבחירת ארון אמבטיה חשוב לקחת בחשבון את הצורך באחסון בחדר. קורה לא מעט שלא נותנים לכך מחשבה מספקת וחווים עוגמת נפש לאחר מכן כאשר מגלים שאין מספיק מקום אחסון כפי שציפיתם. כמה דוגמאות של דברים שמאחסנים בחדר אמבטיה: חומרים ניקוי, מגבות, תמרוקים ואיפור, מברשות שיער, מייבש שיער, משחות שיניים (גם חשמליות), מכונת גילוח, סכיני גילוח ועוד. חשבו על כל הפריטים וחשבו כמה אנשים יצטרכו לאחסן את הפריטים שלהם בארון.
 • לילדים או להורים:  בדרך כלל בחדר הרחצה של ההורים בסוויטת הורים יש פחות מקום ולכן ארון האמבטיה בו יהיה קטן יותר כך שרק הדברים ההכרחיים לתפעול היום-יומי יהיו בו. לעומת זאת, ארון האמבטיה בחדר הרחצה של הילדים, שהוא לרוב מרכזי יותר וגדול יותר, יכול להיות גדול יותר כך שיכיל הרבה יותר דברים עבור שאר הבית.
 • התאמה לגודל החדר: חשוב כי הארון יהיה פרופורציונלי לגודל החדר ולמימדיו. למשל בחדר אמבטיה צר, יתכן כי תצטרכו לבחור בארון אמבטיה פחות עמוק על מנת לא להפריע למעבר בחדר. וודאו כי הדלתות והמגירות גם לא מפריעות למעבר. בחדר אמבטיה קטן, עדיף יהיה לבחור בארון קטן מימדים ואף תלוי אם ניתן, על מנת לא להכביד על החדר ולתת תחושה של מרחב. 
 • עיצוב: זה כבר עניין אישי, בחרו בעיצוב הנראה לכם, אך מומלץ לבחור בארון שישתלב בעיצוב שאר חדר הרחצה. קיימים ארונות בסגנונות שונים, מודרניים, כפריים, בסגנון עתיק, בסגנון תעשייתי ועוד, כך שקל יחסית לבצע התאמה עיצובית. בעיצוב גם חשוב לבחון את החומרים מהם עשוי הארון ואת הצבע של הארון.
 • כיור יחיד או כפול, סוג כיור: אם אתם חפצים בכיור כפול, למשל בחדר אמבטיה של ההורים, וודאו כי הארון מתאים לכך הן מבחינת הגודל הפיזי והן מבחינת החלוקה הפנימית של הארון שצריך לאפשר מיקום צנרת כפולה. אם אתם מעוניינים בכיור מונח על גבי המשטח של הארון, וודאו כי הארון מתאים לכך הן מבחינת המשטח עצמו והן מבחינת גובה הארון (שצריך להיות נמוך יותר). 
 • תלוי או עומד: כפי שראינו קודם, לכל אחד מהם יש יתרונות וחסרונות. ארון תלוי נראה עדכני יותר,  מאפשר ניקוי רצפה קל ומכביד פחות על גודל החדר (נראה יותר אוורירי ויתן תחושה של חדר גדול יותר) אך הוא גם מציע פחות מקומם אחסון.  
 • חומרים: ניתן לבחור בסוגי חומרים שונים, מתועשים, טבעיים, מתכת, פלסטיק, עץ ועוד אך חשוב לוודא כי החומרים מיועדים לשימוש בחדר אמבטיה ועמידים בפני שינויי טמפרטורה קיצוניים ולחות גבוהה.
 • מוכן או בהתאמה אישית: ארון אמבטיה סטנדרטי או מוכן יהיה בדרך כלל זול יותר לרכישה אך ישנם מצבים בהם תבחרו בארון בהתאמה אישית: כאשר גודל החדר אינו מאפשר שימוש בארון במידות סטנדרטיות, כאשר אתם מעוניינים בממדים מיוחדים, עיצוב מיוחד או חומרים מיוחדים. 

איפה קונים ארון אמבטיה

בדרך כלל לא רוכשים רק ארון אמבטיה, אלא הוא חלק אינטגרלי של חדר האמבטיה ומשתלב בתוכו. יחד עם ארון האמבטיה בדרך כלל גם בוחרים וקונים ריצוף וחיפוי קיר, ברזים, כיורים, כלים סניטרים, אביזרים שונים, מקלחון או אמבט ועוד. לכן חשוב לבחור במקום בו תוכלו לראות, לבחור ולהזמין את כל הפריטים הרצויים יחד. משיח קרמיקה מייבאת ומשווקת ישירות את כל הנחוץ לחדר האמבטיה שלכם, היישר מהיצרנים המובילים בעולם, באיכות הגבוהה ביותר (הכל סוג א') מזה עשרות שנים. כל מה שתראו בחנות נמצא תמיד במלאי באספקה מיידית. אצל משיח קרמיקה תזכו למחירים מאוד אטרקטיביים וכן תוכלו ליהנות ממבצעים מעת לעת ששווה לכם לבדוק גם אם אתם לא צריכים את הפריטים באופן מיידי, תוכלו לבקש ממשיח קרמיקה לשמור עליהם ולספקם במועד המתאים לכם בהמשך ללא עלות נוספת. 
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!