האם כדאי להיעזר במעצבת פנים לקראת שיפוץ

עיצוב פנים, לעשירים בלבד?

על מנת לענות לשאלה זאת, צריך להתייחס למספר היבטים. בעבר, דירות היו די סטנדרטיות בעיצובן, היצע החומרים והגימורים היה מאוד מוגבל כך שלרוב לא היה צורך במעצבים מלבד אצל האוכלוסייה העשירה יותר בה יכלו לייבא במיוחד עבורם חומרים ואף להעסיק בעלי מקצוע מומחים לעיצוב ביתם.
כיום המצב מאוד שונה וקיים היצע עצום ומגוון של חומרים ואפשרויות גימור ועיצוב לבית, וניתן להשיג תוצאות נפלאות בהשקעה נכונה ונבונה (לאו דווקא יותר יקרה). לא כולם בעלי ידע בתחום עיצוב הבית וניתן גם לעשות טעויות קריטיות בבחירות עיצוב לא נכונות אשר ישפיעו עליכם לרעה ביום-יום ואף ישפיעו לרעה על שווי הנכס שלכם כשיגיע הזמן למכור אותו. מעצב או מעצבת פנים יעזרו לכם לעשות את הבחירות הנכונות בכל נושאי התאורה, ריצופים, חיפויים, פרטי ריהוט נכונים, צביעת קירות וכו'. 
העלויות של עיצוב פנים יכולות לנוע מכמה מאות שקלים לייעוץ קצר ועד כמה עשרות אלפי שקלים עבור עיצוב כל הבית. כאשר באים לבצע שיפוץ כדאי לקחת את עלויות העיצוב בחשבון העלויות  על מנת שתקבלו את התוצאה הטובה ביותר. ההשקעה תחזור אליכם הן בסיפוק שיהיה לכם מהבית והן בשווי הגבוה יותר של הבית המעוצב במקצועיות.

להפיק את המקסימום מהבית שלכם

רובנו לא יכולים להרשות לעצמנו בתים מפוארים  עם חדרים רבים, ומסתפקים בבית שעונה פחות או יותר לצרכים שלנו מבחינת מספר החדרים והגודל. אפשר להסתפק כמובן במה שיש ולחיות עם החסרונות של הבית, או שאפשר, בהרבה מקרים, בעזרת תכנון ועיצוב נכונים וחכמים, לגרום לבית לספק לנו יותר.
למשל, מטבח ממלא לא רק פונקציה של יופי ואלמנט עיצובי חשוב בבית (כיום רוב המטבחים גלויים לעין בניגוד לעבר בו המטבחים היום נסתרים בחדר נפרד) אבל גם הוא אלמנט תפקודי בעל חשיבות עליונה. תכנון נכון יפיק את המרב מהמקום הפנוי למטבח תוך שמירה על זרימת אנשים נכונה, שטחי עבודה מתאימים, מיקום לארוחות וכיו"ב. מטבח שלא תוכנן כראוי יכול להפוך לאכזבה והפרעה בתפקוד הבית ביום יום. כמו כן תכנון לקוי של חדר מגורים, הסלון, שהוא מהווה אזור מרכזי ברוב הבתים יכול לגרום לכם פשוט לא לרצות להיות בו. תכנון לקוי יכול להיות בבחירת תאורה לא נכונה, רהיטים לא מתאימים, גדולים מדי, צבעים לא נכונים, הצללה לא נכונה ועוד. מעצבת פנים יכולה, תוך כדי ייעוץ אתכם והקפדה על הצרכים התפקודים וההעדפות העיצוביות שלכם, להפיק את המרב מכל חלל וחדר בביתכם.

היבטים חשובים בעיצוב הבית

כמובן שעיצוב הבית צריך להיות מתאים לטעם שלכם אך ישנם מספר דברים שלא כדאי להתפשר עליהם:
ריהוט: הריהוט צריך למלא פונקציה פרקטית ושימושית מעל הכל, אין טעם להכניס ספת מעצב שהיא פריט נדיר ואומנותי אבל שלא ממש ניתן להשתמש בו כי היא לא נוחה… כאשר אתם באים לבצע שיפוץ של הבית, קחו בחשבון שסביר כי תצטרכו גם להחליף רהיטים ישנים, שאינם מתאימים יותר מבחינה עיצובית, או שגודלם כבר אינו מתאים לחלל לאחר השיפוץ. 
ריצוף וחיפויים: כיום הריצופים והחיפויים הפכו חלק בלטי נפרד מעיצוב הבית. ניתן להשיג עיצובים שונים לגמרי בעזרת ריצופים וחיפויים שונים. למשל ריצוף קרמיקה משרה תחושה שונה לגמרי מריצוף דמוי עץ
מטבח: כאמור, המטבח ממלא פונקציה חשובה ביותר בבית. הוא מרכז החיים של הבית ובו מבלים זמן רב, בהכנות, בבישול, אירוח ובאכילה. חשבו על אופן השימוש שלכם במטבח ועל המשתמשים בו על מנת שהוא יתוכנן כך שיענה על כל צורכיכם.
צבע קירות: אם פעם היו בוחרים צבע יחיד לכל הבית (לרוב לבן או קרם), כיום ניתן ורצוי להשתמש בצבע קירות בחכמה. למשל ניתן לתת תחושה שחלל מסוים הוא גדול יותר בעזרת צבעים נכונים והדגשת קירות נבחרים. 
חדרים רטובים: מלבד העיצוב ובחירת החומרים והאלמנטים הנכונים, חשוב להדגיש מחשבה לתפקודיות של חדרי האמבט ושירותים, אחסון, אוורור, תאורה, ריצוף מתאים לחדר רטוב ועוד. חדר האמבטיה הוא המקום שבו רובנו מתחילים את היום והוא חייב להיות מקום רגוע ונוח.
וילונות וצל: תלוי במיקום דירתכם כמובן, האם מקבלת שמש ישירה או לא, האם חלונות הדירה פונים ישירות אל תוך דירת השכנים? וילונות יכולים לספק לכם את הפרטיות הדרושה תוך כדי סינון שמש חזקה מדי, אור חזק מדי ולספק גם תחושה עיצובית נעימה לבית.
תאורה: התאורה בבית צריכה למלא את הפונקציה הבסיסית של תאורה כמובן אבל גם היא צריכה להיות מרגיעה (בבית) תוך הדגשה של פריטים עיצוביים (למשל תאורה המבליטה קיר מסוים או פריט אומנות). חוסר בתאורה במקומות מסוימים יכול להוות הפרעה של ממש, למשל באזור הכורסאות אם אתם נוהגים לקרוא והתאורה חלשה מדי. ישנן כיום אופציות רבות שלסוגי תאורה שיכולים להתאים למצבים שונים.

השפעת עיצוב הנכס שלכם על ערכו

נניח לרגע שאתם אוהבים צבע מסוים והחלטתם לעצב את המטבח באותו הצבע, וכך גם את חדרי האמבטיה בריצוף ובחיפויים. ביום שתחליטו למכור את הבית, סביר להניח כי רוב האנשים לאו דווקא יתרשמו לטובה מהבחירות שלכם ומהצבעים. גם אם הבחירה הצבעונית לא הבריחה קונים פוטנציאליים, הם כנראה ינסו להפחית מהמחיר המבוקש על ידכם על מנת לכסות חלק מהעלויות הכרוכות בשיפוץ הדירה והתאמתה לטעמם או למצב יותר נייטרלי, החלפת מטבח, ריצוף וחיפויים… כדוגמה הפוכה, החלטתם לעצב את הבית כך שיקלע לטעמם של אנשים רבים היכולים להוות בעתיד קונים פוטנציאליים.
אם נעמיד למכירה 2 דירות זהות, האחת מעוצבת מקצועית והשנייה לא מעוצבת או מעוצבת בפשטות בצורה שלא תמצא חן בעיני הרוב, סביר להניח שהדירה המעוצבת תימכר במחיר גבוה יותר. ההפרש במחיר בין 2 הדירות (אם עיצבתם את הדירה בצורה חכמה ונבונה) יהיה גדול יותר בהרבה מהעלות הכרוכה בעיצוב הבית. 
כך או כך, ברור כי עיצוב הבית משפיע באופן ישיר, לטובה או לרעה על ערך הנכס שלכם.

התאמת הבית לצרכים שלכם בעזרת עיצוב חכם

לחלקינו קיימים צרכים מיוחדים אשר מחייבים התאמה עיצובית ותכנונית של הבית. עיצוב חכם של הבית יאפשר לתפקד בו בצורה מיטבית. הנה כמה דוגמאות המצריכות עיצוב פנים חכם עם מחשבה:
 • יתכן כי אתם בעלי מגבלות פיזיות, למשל בגיל מבוגר יהיה לנו קשה להגיע למקומות אחסון גבוהים, הראיה שלנו עלולה להיות פחות טובה, דבר המצריך תאורה מתאימה, אנחנו עלולים להיתקל בחפצים בבית כאשר המעברים עמוסים, אנחנו עלולים להחליק וליפול בחדר האמבטיה אם לא קיימות ידיות אחיזה במקומות הנכונים.
 • בית קטן ממדים אשר צריך למלא יותר פונקציות מאשר ממדיו מאפשרים על פניו. כאן תצטרכו לחשוב על מקומות איחסון נסתרים ועל שילוב של כל הפונקציות ההכרחיות בתוך הבית.
 • אם אתם עובדים מהבית ואין חדר נפרד פנוי לכך, ניתן לעצב את חלל הסלון בצורה חכמה ורהיטים מיוחדים כך שבמשך שעות היום החלל יתפקד כמשרד ובערב יהפוך את עורו ויהיה סלון לכל דבר תוך כדי הסתרה של כל פרטי עבודה שלכם.

אלמנטים עיצובים לבית

אלמנטים עיצובים לבית הם רבים ומגוונים:
 • ריצוף
 • חיפוי קירות
 • צבע קירות
 • מטבח
 • רהיטים
 • תאורה
 • וילונות
 • פריטים דקורטיביים וחפצי אמנות,
 • ארונות לחדרי אמבטיה
 • כיורים
 • כלים סניטרים
 • אביזרי אמבטיה
 • חלונות
 • דלתות
 • ידיות ופרזולים
 • ברזים
למעשה לכל דבר בבית יש היבט עיצובי המצריך תכנון נכון להשגת התוצאה הטובה ביותר. התייעצות עם מעצבת פנים תמנע מכם טעויות ותבטיח כי ערך הנכס שלכם יושבח.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!