ריצוף חוץ לגינה - קרמיקה גרניט פורצלן למרפסת ולחוץ

ריצוף חוץ לגינה הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב הגינה וברמה הפרקטית הוא מאפשר שימוש נוח יותר בגינה באמצעות יצירת שבילי הליכה, איזור מרוצף ועוד. בלעדיו קשה יהיה להסתובב בגינה מבלי להתלכלך או להרוס את הצמחיה והצמחים. בנוסף ריצוף לגינה מאפשר ליצור מתחמים עיצוביים שונים בגינה, התורמים לאווירה הכללית הרצויה. אז אם אתם מתכננים ריצוף בגינה, אנו נפרט במאמר זה מספר עצות חשובות שיעזרו לכם לבחור נכון.

מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים ריצוף חוץ לגינה

קודם כל לפני שרוכשים ריצוף לחצר יש לבדוק מספר דברים:
 • מה הייעוד התפקודי של הריצוף? שביל הליכה, איזור מרוצף  עבור שולחן וכסאות, אזור בישול חוץ, עיצוב ותיחום (למשל מעגל ריצוף סביב עץ לא הולכים עליו) ועוד. הייעוד יכתיב במידה רבה את סוג הריצוף המומלץ. 
 • האם במקום המועד לריצוף, יש הופעה של לחות/מים. למשל האם מערכת ההשקייה תתיז על הריצוף באופן קבוע. נקודה זו משפיעה על סוג הריצוף המומלץ ומידה החספוס שלו - אולי צריך ריצוף נגד החלקה.
 • תחזוקה: אם אנחנו מעוניינים בריצוף המצריך תחזוקה מינימלית, נמנע מבחירת עץ לבניית דק למשל מאחר והוא מחייב תחזוקה לעיתים קרובות. אם בכל זאת תרצו את מראה העץ, ניתן לבחור קרמיקה דמוי עץ, והתחזוקה תהיה פשוטה הרבה יותר.מאחר וריצוף חוץ לגינה, לא כמו זה של פנים הבית, חשוף באופן מתמיד לשמש, מים, גשם, לכלוך, רוח ואבק, ישנם סוגי ריצוף מיוחדים המותאמים לשימוש חיצוני. ריצופים אלה בעלי מקדם שחיקה גבוה והם גם מונעים החלקה. 
 • עיצוב: מגמות העיצוב בשנים האחרונות מכתיבות יצירת המשכיות בין הפנים לבין החוץ. באיזור מרוצף הצמוד לבית, למשל יציאה לגינה היוצאת מהסלון, מומלץ לבחור באותו הריצוף (אותו צבע וגודל) בתצורה המותאמת לשימוש חיצוני (נגד החלקה ובעל מקדם שחיקה גבוה). על ידי כך יוצרים אפקט המשכיות של הסלון כלפי חוץ למרפסת כאילו שהם יחידה אחת. לכן כדאי לבדוק שהריצוף בו אתם בוחרים קיים גם לשימוש פנימי וגם חיצוני. אם הבית כבר מרוצף, בדקו אם קיים אותו הריצוף שיש בבית לשימוש חוץ או בחרו בריצוף הדומה ביותר.
 • חשמל והשקייה: לפני שאתם רוכשים ומרצפים בגינה חשוב לתכנן את רשת החשמל (תאורה לאורך שביל למשל) ואת מערכת צינורות ההשקייה.
 • יחסים: עיצוב חוץ מוצלח המשלב גינה ירוקה וריצוף, ישמור על פרופורציה נכונה בין האזורים המרוצפים לבין האזורים הירוקים ליצירת מראה יפה ומאוזן. 
 • אחידות: נסו לא לשלב סוגים שונים מדי של ריצופים בגינה כדי לשמור על מראה עיצובי אחיד.

ריצוף חוץ לגינה מה מתאים

קיימות אופציות רבות לריצוף חוץ לגינה ומחומרים שונים למדי, עץ, אבן, קרמיקה, בטון, גרניט, שיש ועוד. כדי להחליט אם הריצוף מתאים, צריך לבדוק כי הוא מיועד לשימוש חיצוני (רמת שחיקה, נוגד החלקה), את מידת התחזוקה (כמה תצטרכו להשקיע זמן וכסף בהמשך על מנת לשמור על הריצוף), את התפקוד המיועד (אזור הליכה, אכילה, נוי ועוד) וכמובן את העיצוב הרצוי והשתלבותו בעיצוב הכללי כהמשך של הבית.
כל עוד הריצוף בטיחותי לשימוש חוץ, השאר הוא עניין של העדפה ותקציב. יתכן כי דווקא תרצו לבחור באבן טבעית  שתשנה עם הזמן או לחילופין באריחי קרמיקה בעלי תחזוקה נמוכה ביותר שישמרו על המראה שלהם לאורך שנים רבות. 

סוגי ריצוף חוץ לגינה

 • אבנים משתלבות: פתרון יחסית זול ליצירת ריצוף בגינה בעל מראה "מדרכה". אמנם זה יפה ברחוב הולנדי, אך לא בהכרח תרצו מראה של רחוב בתוך הגינה שלכם. כמו כן צמחייה נוטה לצוץ באופן קבוע בין האבנים כך שתצטרכו להשקיע לא מעט מאמצים כדי לשמור על מראה נקי ומסודר.
 • בטון: בטון יכול להקנות מראה תעשייתי, הוא ניתן לצביעה ואף הטבעה של צורות המדמות אריחים. הוא יכול להוות פתרון לאזור חניה למשל. יש לשים לב כי בטון יכול להיסדק (יש צורך בתפרי הרחבה - לא כל כך אסתטי) ונוטה לספוח שומנים אם לא בוצע עליו איטום כהלכה ובתדירות הנכונה.
 • גרנוליט: מדובר בתערובת של בטון וחלוקי נחל. החיסרון העיקרי הוא בכך שהחלוקים נוטים להחליק כאשר הם רטובים. כמו כן, הם מקנים תחושה פחות נעימה להליכה יחפה.
 • קרמיקה או גרניט פורצלן: זהו הפתרון הפרקטי ביותר, הקיים בשלל צבעים, גימורים, צורות וגדלים וניתן ליצור איתם המשכיות בין הריצוף הפנימי לחיצוני. הם קלים לתחזוקה (שטיפה במים וסבון), אינם דוהים ושומרים על המראה לאורך שנים רבות (בהנחה כי בחרתם באריחים איכותיים מסוג א' כמובן).
 • אבן טבעית: אבן טבעית נותנת מראה ייחודי, אך יש לשים לב כי האבן תשנה את המראה שלה עם השנים מאחר והיא משתנה בגלל שהיא איננה סינתטית כך שהיא יכולה לספוח מים ולהתפתח כמו בטבע. אם אתם מעוניינים במראה אך לא בתחזוקה ובשינויים, קיימים אריחי קרמיקה וגרניט דמויי אבן. 
 • דק עץ: עץ מקנה אווירה חמימה וטבעית אך הוא מצריך תחזוקה רבה ונוטה להתיישן עם הזמן (לשנות גוון או לדהות, להיסדק ועוד), וכמו כן הוא אינו מתאים לנשיאת משקל רב (למשל אינו מתאים לחניה). עץ טבעי פחות מומלץ בשמש החזקה בישראל אשר גורמת להתיישנות מהירה. עץ גם פגיע לתולעים ומזיקים שונים היכולים ואף לגרום לחדירה שלהם לתוך הבית. אם אתם אוהבים את מראה העץ אך לא רוצים להתעסק בתחזוקה השוטפת התדירה, קיימים אריחי קרמיקה וגרניט דמוי עץ שיתנו לכם בדיוק את המראה הרצוי.
 • אספלט: מתאים לאזור חניה אך נראה זול ומקנה מראה של כביש.

ריצוף חוץ לגינה במבצע

כאשר אתם מתכננים לרכוש ריצוף חוץ לגינה, שווה לבדוק את המבצעים שלנו שיחסכו לכם לא מעט כסף. כל הריצופים שלנו, גם אלה שבמבצע, הם מהאיכות הטובה ביותר - אך ורק סוג א', מקולקציות עכשוויות, נמצאים במלאי זמין מיידית, ניתנים להזמנה ולאספקה בתאריך מאוחר יותר, ובנוסף, אנחנו נקבל מכם את העודפים באריזתם המקורית (במידה וקיימים) ואתם תוכלו לקבל החזר כספי מלא עליהם. 

ריצוף חוץ איכותי לגינה

חשוב מאוד לא להיכנע לפיתוי של רכישת ריצוף חוץ לגינה באיכות נמוכה. לכאורה ניתן לחשוב שמכיוון שהריצוף נמצא בחוץ, איכותו פחות חשובה, אך הדבר אינו נכון כלל . מאחר והריצוף החיצוני חשוף בצורה מתמדת לשמש, למים וגשם, לשינויי טמפרטורה (בין יום ללילה, בין העונות השונות), ללכלוך ועוד, הוא צריך להיות באיכות הגבוהה ביותר כדי שישמר לאורך שנים רבות, שלא ייסדק, ידהה, יתפורר, יתקלף, יישבר או ייתיישן. אם עשיתם ריצוף חיצוני לבית, במיוחד כשמדובר באזור הישיבה, זה ככל הנראה כי אתם אוהבים ורוצים לשבת בחוץ ולנצל את הגינה שלכם בימים יפים (ולא חסר כאלו בארץ). לכן חשוב מאוד לבחור בריצוף איכותי ביותר על מנת למנוע מכם עוגמת נפש ואף בזבוז כספים גדולים בעתיד על תיקונים ותחזוקה.

האם צריך אריחים סוג א' גם לריצוף חוץ?

כן וכן. אין להתפשר על אריחים לריצוף חוץ כפי שראינו לעיל. אם אתם רוצים שקט נפשי, תחזוקה קלה, והנאה לאורך שנים רבות מהאריחים בגינה שלכם, בחרו אך ורק באריחים מסוג א'. כל האריחים מהסוגים נמוכים יותר, סוג ב' ו-ג' כוללים בתוכם פגמים מסוגים שונים שלא יכולים להבטיח עמידות לאורך שנים.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!