קרמיקה למקלחת לקיר ולרצפה - הדברים שחשוב לדעת

במידה ואתם מעוניינים לשפץ את הבית, אך צריכים לעשות זאת בשלבים בגלל עניין תקציבי, החדר הראשון שתרצו לשפץ ככל הנראה יהיה חדר הרחצה. זהו אמנם חדר פונקציונלי בלבד - משתמשים בו רק כשצריכים (בניגוד לסלון לדוגמה - בו אפשר לשהות גם בלי צורך מיוחד), אך הפונקציה שלו היא ניקיון, ועל כן היינו רוצים שהוא ישדר את זה גם וייתן תחושה טובה ונעימה בכל כניסה אליו.
מכיוון ששיפוץ הוא דבר שעושים רק פעם בהרבה שנים, אחד הדברים הכי חשובים הוא הבחירה של אריחי קרמיקה. קרמיקה למקלחת ובעצם לכל חדר הרחצה, משפיעה מאוד על המראה והסגנון כיוון שהיא מתפרשת על כל החדר חוץ מהתקרה. כאשר בוחרים קרמיקה, יש לקחת בחשבון את גודל החדר על מנת לבחור נכון את גודל האריחים, ואת הפונקציה שבמקרה הזה היא חדר רחצה ולכן סוג הקרמיקה חשוב.

למה עדיף קרמיקה במקלחת ולא חומרים אחרים?

חדר הרחצה הוא אינו חדר רגיל, אלא הוא חדר שנחשב לחדר רטוב, בגלל השימוש במים זורמים ובטמפרטורות שונות המשתנות באופן קיצוני יחסית לשאר חלקי הבית. בנוסף, האיוורור בחדר הוא די מוגבל ומתקיים לרוב דרך חלון קטן יחסית, וונטה, חלון גדול בחדר השירות הצמוד אליו, או ללא חלון כלל אלא רק דלת הפונה אל פנים הבית. מגבלת האיוורור גורמת לכך שהלחות עולה (במיוחד כאשר משתמשים במים חמים במקלחת והכל סגור), מה שיכול לפגוע בצבע הקירות לדוגמה. 
לכן, אנו נחפש חומר שיוכל לכסות כמה שיותר מקירות החדר וגם יהיה עמיד במיוחד בפני שינויי הטמפרטורות ובפני הלחות. הכוונה היא לקרמיקה כמובן. הקרמיקה היא סינטטית וחזקה מאוד וכל הלחות והטמפרטורות לא משפיעות עליה כלל (בניגוד לשיש טבעי או עץ לדוגמה). בנוסף, פשוט וקל מאוד לנקות אותה, וניתן אף להשתמש בחומרי ניקוי חזקים אשר יתנו לכם את השקט שהחדר נקי והיגייני דיו.
אגב, מכיוון שהקרמיקה היא סינטטית, ניתן גם לעצב אותה בצורות שונות ולתת לה טקסטורות מעניינות, ועל כך בהמשך.

סוג קרמיקה מתאים לרצפת המקלחת

עבור רצפת חדר הרחצה והמקלחת, יש לבחור בקרמיקה נגד החלקה. זהו עניין בטיחותי ולא כדאי להקל בו ראש. אריחי הקרמיקה הללו הם בעלי טקסטורה עדינה מאוד שאינה פוגעת במראה שלהם, וההליכה עליהם ברגליים יחפות היא נעימה. כאשר אתם רוכשים קרמיקה למקלחת עבור הרצפה, וודאו כי האריחים עומדים בתקן הנדרש.

קרמיקה סוג א' למקלחת

בין אם אתם משפצים או בונים, הקפידו לבחור בקרמיקה מסוג א' לחדר הרחצה (וגם לשאר הבית, אבל זה כבר מאמר אחר). מדוע? בגלל רמת המיון הנחלקת לשתי סיבות עיקריות:
איכות - אם בחרתם בקרמיקה שאיננה סוג א' סבירות גבוהה יותר שתקבלו אריחים פחות איכותיים שרמת הבלאי שלהם תהיה גבוהה יותר, מה שיאלץ אתכם לרכוש אריחים נוספים להשלמות במקום אריחים סדוקים או שבורים.
עיצוב - בגלל רמת המיון הנמוכה יותר, אחידות האריחים תהיה בעייתית, ותוכלו לראות זאת רק לאחר ההנחה שלהם. גם אם הצלחתם לברור אריחים שנראים בסדר מתוך אלו שרכשתם, יכול להיות שגם כאן תצטרכו השלמות ורכישה נוספת בעצם על מנת להשלים את החסר.

רעיונות לעיצוב קרמיקה למקלחת

אפשרויות העיצוב כיום בחדר הרחצה הן אינסופיות - ישנם כל כך הרבה סוגי אריחים מעוצבים - אריחים דמויי פרקט, אריחים גיאומטריים, אריחים תלת מימדיים ועוד. כל אלה מאפשרים לכם ליצור חדר רחצה ייחודי עם משחקים של צבעים, טקסטורות, אור וצל ועוד. מאוד מומלץ להיעזר בשירותים של מעצבת פנים המבינה בתחום על מנת שלא תעמיסו יותר מדי סוגי אריחים בחדר הרחצה. המגוון הרחב יכול בהחלט לבלבל.
הנה כמה דוגמאות:
  • שימוש באריחי קרמיקה תלת מימדית - חלק מקיר או קיר אחד בחדר המקלחת יכול להיות מחופה בקרמיקה תלת מימדית מה שיהווה נקודת עניין מאוד מרשימה.
  • חיפוי קיר ורצפה באותו סוג קרמיקה - כאשר בוחרים באותו סוג קרמיקה בדיוק גם לקיר וגם לרצפה הדבר נותן מראה אחיד ונקי, אך כדאי להכניס עניין ולשבור את הצבע האחיד עם אביזרי אמבטיה וכלים סניטריים בצבע אחר.
  • שימוש בקרמיקה דמוי פרקט - אם החלום שלכם זה פרקט בחדר הרחצה ואפילו בתוך המקלחת עצמה, תוכלו להגשים אותו עם קרמיקה דמוי פרקט כך שלא תצטרכו לחשוש מהשפעת המים והרטיבות על פרקט עץ אמיתי. הטכנולוגיה היום מאפשרת ייצור של אריחי קרמיקה הנראים בדיוק כמו פרקט, גם מבחינת השונות בין האריחים, כך שאתם מקבלים לגמרי את חוויית העץ.

 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!