חיפוי קרמיקה למטבח לקיר ולרצפה - כיצד לבחור ומה המחיר

המטבח הוא אחד האזורים המרכזיים בבית, ולרוב הוא נמצא באותו חלל פתוח יחד עם הסלון ופינת האוכל, ולכן המראה שלו חשוב לא פחות. בבתים ישנים מאוד המטבח נמצא בחדר נפרד, אך כיום כמעט ולא רואים את זה ויש להתייחס אל המטבח מבחינה עיצובית כחלק בלתי נפרד משאר הבית.
מה צריך לקחת בחשבון כאשר בוחרים קרמיקה למטבח - על זאת ועוד במאמר זה.

איך בוחרים קרמיקה לרצפת המטבח

אם מדובר על מטבח פתוח שנמצא באותו החלל עם הסלון, לרוב הקרמיקה לרצפת המטבח תמשיך את הקרמיקה מהסלון, במיוחד כאשר מדובר בחללים שאינם גדולים. בדירות גדולות או בבתים פרטיים גדולים, בדרך כלל השטח הוא רחב יותר כך שניתן, במידה והמבנה מאפשר זאת, להתקין במטבח סוג קרמיקה שונה מזה של הסלון. לדוגמה, אם קיימת איזושהי הפרדה ויזואלית, כגון הבדל גובה של מדרגה או שתיים, או אולי הפרדה של חצי קיר בין המטבח לסלון, וכדומה. כמובן שכל מקרה לגופו ויכול להיות שתרצו להתייעץ עם מעצבת פנים אם אינכם בטוחים.
בכל מקרה, כדאי שצבע הקרמיקה יתאים לצבע ארונות המטבח - הוא לא צריך להיות זהה, אבל כדאי שיהיה על אותה סקאלת גוונים ובאותו סגנון (כפרי \ מודרני וכדומה). בשורה התחתונה, במיוחד אם מדובר בחלל פתוח, צריכים להיות איזון והרמוניה כאשר מסתכלים על אותו חלל.
 

בחירת קרמיקה לחיפוי קיר מטבח

מטרתם של אריחי קרמיקה עבור קירות המטבח, היא להגן על הקיר מפני ספיגה של לכלוך כגון התזות שמן, תבלינים צבעוניים, מים מהדחת כלים בכיור וכדומה, וכן להגן עליו מפני חום ורטיבות - לכן אחת התכונות החשובות של הקרמיקה היא עמידות. בנוסף, האריחים צריכים להיות קלים לניקוי, בגלל הסביבה הנוטה להתלכלך.
הנה עוד כמה נקודות אליהן כדאי לשים לב:
מומלץ לבחור באריחי קרמיקה במרקם חלק לגמרי - קרמיקה תלת מימדית תקשה עליכם להגיע לכל החלקים של האריח ולנקות כמו שצריך
מומלץ לבחור באריחים שאינם מקושקשים מדי - אם האריחים צבעוניים מדי או בעלי דוגמה מסובכת, אתם לא תמיד תראו את הלכלוך בבהירות. כמו כן, המטבח בדרך כלל מלא באביזרים המונחים על השיש ולא תרצו ליצור "בלאגן" נוסף למראית עין. עדיף לבחור באריחים בצבע יחסית רגוע, ואם רוצים להוסיף מעט עניין, ניתן להוסיף פס קישוט מפסיפס, או לשלב פה ושם אריח צבעוני או מעוטר - תלוי בטעמכם האישי כמובן ובסגנון המטבח.

קרמיקה למטבח סוג א'

אם אתם תוהים לגבי בחירת סוג הקרמיקה, אנו ממליצים בכלל לא לשקול אריחים שאינם סוג א'. מדוע? ציינו קודם שני דברים חשובים - עמידות ועיצוב - גם לקרמיקה לחיפוי וגם לקרמיקה לרצפה.
מבחינת עמידות, חשוב מאוד שהקרמיקה תהיה מסוג א', בגלל שהיא האיכותית ביותר מבחינת העמידות שלה. ככל שיורדים בסיווג האריחים, העמידות תהיה פחות טובה, מה שבסופו של דבר יעלה לכם יותר כי תאלצו להתמודד עם שינויי צבע בגלל חום רב (ליד הכיריים לדוגמה) או סדקים שיווצרו וכדומה. מכיוון שהמטבח הוא מקום מרכזי בבית, יהיה לכם פחות נעים לשהות בו בגלל הדברים האלה, שאולי עכשיו הם נראים לכם שוליים, אבל כאשר הם יקרו, זה יציק לכם מאוד.
מבחינת העיצוב, אריחים שאינם סוג א', הם לא תמיד אחידים במראה, ויכול לקרות מצב בו תפתחו חבילת אריחים וחלק מהם יהיו בצבע מעט שונה או שהדוגמה לא תהיה מושלמת. במקרה כזה אתם תאלצו פשוט לרכוש חבילה נוספת ולקוות שהכל יתאים.
כאשר רוכשים קרמיקה לבית באופן כללי, בין אם מדובר בשיפוץ או בבניית בית חדש, כדאי תמיד לבחור בסוג א'. זהו מקום המגורים שלכם, ואתם תרצו להתעורר כל יום ולהביט בו בשמחה ובגאווה.

תכנון לפני רכישת קרמיקה למטבח

כאשר מדובר ברצפת המטבח - בדרך כלל לא צריך לתכנן יותר מדי אלא אם כן אתם רוצים להוסיף אריחים מיוחדים או ליצור מעין "שטיח" מאריחים שונים משאר הרצפה. במקרה כזה, יש להגיע עם תכנית מסודרת של המטבח כדי שיוכלו לסייע לכם באולם התצוגה באופן מיטבי כך שתזמינו בדיוק את מה שאתם צריכים. אם הרצפה היא המשך של רצפת החלל הכללי של הבית, פשוט יש להביא זאת בחשבון כאשר מבצעים את הרכישה.
 לגבי חיפוי הקיר, כאן צריך לבוא עם תכנון המטבח ומידות מדויקות של המטבח עצמו, כולל הגובה בין השיש לארונות העליונים, הגובה אליו אמורים להגיע אריחי הקרמיקה על הקיר היכן שאין ארונות עליונים, האם ישנן נישות, ועוד. 
ככל שתגיעו לאולם התצוגה עם יותר פרטים, כך ההזמנה תהיה יותר מדויקת. אם במקרה קניתם יותר מדי - במשיח קרמיקה תוכלו להחזיר חבילות אריחים שלא נפתחו ולקבל החזר כספי.

מחירי קרמיקה למטבח

בכל הקשור למחירים של קרמיקה באופן כללי, ולמטבח בפרט, זה מאוד תלוי במה אתם בוחרים. המחירים מתחילים מכמה עשרות שקלים למטר של קרמיקה סוג א'. את המחיר הסופי תוכלו לדעת רק באולם התצוגה, לאחר שתראו במו עיניכם את המגוון ותבחרו את הקרמיקה שאתם אוהבים.
שימו לב גם, שלא חסרים מבצעים על קרמיקה למטבח. תמיד כדאי להתעדכן על כך, ולפעמים כדאי לחכות לסוף השנה או למבצעי חיסול קולקציות. אם אתם יודעים שאתם עומדים לעשות שיפוץ או שאתם בונים בית חדש וכבר נמצאים בשלב בחירת הקרמיקה והכלים הסניטריים, תוכלו להזמין מתי שתרצו ואנו נשמור לכם את ההזמנה עד הרגע בו הקבלן יבקש את החומרים. כך תוכלו לנצל מבצעים מצוינים וגם להיות רגועים שהרכישה נעשתה ורק מחכה להתקנה.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!