בחירת קרמיקה לאמבטיה - ריצוף לחדר הרחצה

אם חדר האמבטיה הוא רק חלק מהשיפוץ או שכרגע אתם מתמקדים רק בו, אחת הבחירות המשמעותיות שתצטרכו לעשות היא הקרמיקה. חדרי אמבטיה מטבעם אינם גדולים, במיוחד כשמדובר בדירות בבניינים, ולכן ישנם כמה דברים חשובים שצריך לקחת בחשבון מבחינה עיצובית. גם ברמת המפרט הטכני של הקרמיקה יש לבחון כמה אפשרויות וזה קשור לבטיחות.
במאמר זה נדבר על קרמיקה לאמבטיה לרצפה כמו גם על חיפויי הקיר.

למה כדאי לבחור בקרמיקה לאמבטיה על פני חומרים אחרים

חדר האמבטיה הוא חדר מיוחד מכמה סיבות:
  • חדר רטוב - חדר בו משתמשים רבות במים זורמים, בטמפרטורות שונות ומשתנות.
  • חדר בו האיוורור מוגבל יותר בדרך כלל ולעיתים אין בכלל איוורור - חלון קטן, ויטרינה שמיקומה הוא במרפסת השירות ודרכה מגיע אוויר לחדר האמבטיה, או ללא חלון כלל ואז מותקנת וונטה המספקת איוורור במידה מועטה.
  • חדר בו אחוזי הלחות משתנים בהקצנה - לרוב מתקלחים כאשר הדלת והחלון סגורים, מה שיוצר הצטברות גדולה של אדים ולחות. כאשר פותחים את הדלת או החלון, האדים נעלמים והחדר חוזר למצב בו אחוז הלחות הוא רגיל.
  • חדר בו הטמפרטורות משתנות - כאשר משתמשים במים חמים לאמבטיה או במקלחת, החום מורגש בכל החדר, ואז כאשר מאווררים אותו, הטמפרטורה חוזרת למצב נורמלי.
בגלל סיבות אלו, השאיפה היא לבחור בחומר חזק במיוחד שיוכל לעמוד מול שינויי הטמפרטורות, שינויי הלחות הקיצוניים ועוד, וכן שיהיה בטיחותי כיוון שמדובר במים שמגיעים לרצפה וישנה סכנת החלקה.
ההמלצה היא ברוב הפעמים לבחור בקרמיקה. אמנם יש כאלו שאוהבים מאוד פרקט עץ, אך הוא פחות מומלץ לחדרים רטובים בגלל הרגישויות שלו ללחות, מים שינויי טמפרטורה וכו'. אבל גם לזה יש פתרון היום, ועל כך בהמשך.

איזה סוג קרמיקה מומלץ לרצפת חדר האמבטיה

עבור רצפת חדר האמבטיה, חובה לקחת אריחים העומדים בתקן נגד החלקה. לא תרצו בשום פנים ואופן לקחת סיכון של החלקה. האריחים הללו אמנם אינם חלקים, אך הם בהחלט נעימים לדריכה ברגליים יחפות. רבים חושבים כי אריחי קרמיקה נגד החלקה יקרים משמעותית מאריחים רגילים, אך לא כך הדבר. האריחים יהיו אולי מעט יותר יקרים מאריחים זהים ללא הגימור המיוחד והתקן. 
מעבר לעניין התקן, אנו ממליצים לרכוש רק אריחים שהם סוג א'. כל סוג אחר, יהיה פחות איכותי, וסביר להניח שגם פחות יפה לאחר הנחת האריחים, כיוון שרמת המיון נמוכה יותר והרצפה תיראה פחות אחידה במראה הכללי.

איזה סוג קרמיקה מומלץ לחיפוי קיר חדר האמבטיה

כאשר מדובר בחיפוי קיר בחדר האמבטיה, ניתן להשתמש בכל קרמיקה לחיפוי, ואין כאן בעיה של החלקה. גם כאן מומלץ להשתמש בקרמיקה מסוג א' מכל הסיבות שהוזכרו מעלה.
בתחום חיפויי הקיר, תוכלו גם למצוא אריחים מעניינים יותר - אריחים תלת מימדיים. באמצעות אריחים אלו תוכלו ליצור מראה מעניין על הקיר - כדאי להתייעץ עם מעצבת פנים, על מנת שהעיצוב יהיה בטוב טעם ותואם לשאר עיצוב חדר האמבטיה. אריחים תלת מימדיים כמובן שאינם ניתנים להנחה על רצפת חדר האמבטיה.

רעיונות לעיצוב קרמיקה בחדר האמבט

המגוון הרחב של אריחי הקרמיקה, הן לריצוף והן לחיפוי הקיר, הוא רחב מאוד ומאפשר אין סוף עיצובים ושילובים שישדרגו לכם חדר האמבטיה. הנה כמה רעיונות שתוכלו להתמקד בהם או לקחת אותם כבסיס ולפתח אותם:
  • ריצוף וחיפויי קיר זהים: כאשר מחליטים לחפות את כל חדר האמבטיה באותו סוג אריח יש לתת את הדעת על צבע האריח בעיקר. צוין קודם שחדרי האמבטיה הם לרוב חדרים קטנים יותר, משמע הצבע שתבחרו צריך להיות בהיר יחסית על מנת שהחדר לא יראה עוד יותר קטן. ריצוף וחיפוי קיר מאותו האריח, ייתן מראה אחיד ונעים לעין, אך כדאי "לשבור" את האחידות הזו עם כלים סניטריים וארון אמבט בצבע אחר - אפשר מאותה משפחת צבעים אך בגוון אחר או ללכת על צבע מנוגד לגמרי שממש יבלוט.
  • פס קישוט בריצוף או בחיפוי הקיר: בדרך כלל הצבעים הנבחרים לריצוף וחיפוי חדר האמבטיה כמו גם הכלים הסניטריים, הם צבעים אחידים ורגועים יחסית. על מנת להכניס קצת צבע ועניין ניתן לשלב בין האריחים פסי קישוט מפסיפס או מקרמיקה צבעונית אחרת. הפסים יכולים להופיע באופנים שונים כמו לדוגמה פס אחד יחסית גבוה על הקיר שסובב סביב כל חדר האמבטיה, או פס שמתחיל ברצפה ועולה כלפי מעלה על הקירות.
  • שילוב אריחים תלת מימדיים: כפי שצוין כבר קודם, ניתן לשלב אריחים תלת מימדיים על גבי הקירות, מה שמוסיף טקסטורה, משחקי אור וצל ועניין לחדר האמבטיה. ישנן לא מעט אפשרויות ולא מדובר רק בהנחת אריחים בצורה רגילה, אלא ממש ניתן לשחק עם האריחים והכיוון שלהם (כמובן תלוי בצורת האריח) ולייצר צורות גיאומטריות שונות.
  • שילוב קרמיקה דמוי פרקט: דוגמאות וצבעי עץ מכניסים חמימות מסוימת לחלל בו הם נמצאים ואנשים רבים אוהבים את השילוב של עץ במקומות שונים בבית. כיוון שעץ אמיתי מתאים פחות לחללים רטובים כגון חדרי אמבטיה, ניתן לשלב קרמיקה דמויית עץ בין אם באחד הקירות כחיפוי, או כריצוף. 
קיימים עוד רעיונות רבים, ואתם מוזמנים לצפות בגלריות התמונות באתר בקטגוריות השונות. כמו כן, תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי מצוות החנות, גם בתחום עיצוב חדר האמבטיה.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!