שיפוץ האמבטיה - כמה צריך לעלות ומה לקחת בחשבון

מי שגר בבית או דירה שאינם חדשים, מכיר היטב את הרצון לשדרג את הקיים, אבל לא תמיד זה מתאים מבחינה כלכלית, ולכן רוב האנשים יעדיפו לשפץ לפני הכל את חדר הרחצה. גם מבחינת החיים בבית, שיפוץ חדר רחצה לא מחייב להפוך עכשיו את כל הבית וזה די קריטי כאשר מדובר בבית עם ילדים קטנים לדוגמה.
 

במה כרוך שיפוץ חדר אמבטיה

קשה להעריך את עלויות השיפוץ כיוון שמדובר בשילוב של כמה קריטריונים כגון גודל החלל, היקף העבודה (האם שוברים קירות, האם צריך להחליף רצפה, האם צריך לעשות אינסטלציה חדשה, וכדומה). הנה מספר היבטים בתכנון השדרוג של חדר האמבטיה:
  • תכנון החלל מבחינת שימושיות: חדר זה הוא לרוב חדר פונקציונלי - כלומר זה חדר שמגיעים אליו לבצע פעילויות מאוד ספציפיות כגון שימוש בשירותים, רחצה, התארגנות בוקר וכדומה. ישנם בתים בהם חדר האמבטיה מכיל גם את מכונת הכביסה והמייבש. בנוסף לכל הפונקציות שבו, הוא גם לרוב קטן יותר מחדר רגיל סטנדרטי בבית ולכן כל פינה בו צריכה להיות מנוצלת היטב. גודל ארון האמבטיה, גודל הכיור, מקלחון או אמבטיה, סוג השירותים - התכנון הפנימי והמיקומים של כל אלו צריכים להילקח בחשבון.
  • אינסטלציה: אם יש צורך להחליף את האינסטלציה או שתרצו להחליף מיקומים של נקודות מים, השיפוץ יעלה יותר. גם לא תמיד ניתן להחליף מיקום של נקודת מים כיוון שהדבר תלוי בזוויות הצינורות וכדומה.
  • ריצוף וחיפויי קיר: גם את אלו יש לתכנון היטב. אם אתם רוצים מראה אחיד ונקי, החיפויים צריכים להתאים ברוחבם למרצפות כך שתהיה המשכיות. אם תרצו ריצוף מסוים וחיפויים צורניים או תלת מימדיים, גם כאן כדאי לתת את הדעת ולהתייעץ עם מעצבת פנים לגבי אפשרויות הנחת החיפויים.
  • איטום: כיוון שמדובר בחדר רטוב, האיטום חייב להיות מקצועי, בין אם מדובר באיטום הקירות והרצפה ובין אם מדובר באיטום בקצוות הכיור, השירותים והאמבטיה או המקלחון. איטום גרוע יעלה לכם אחר כך הרבה יותר ולכן כדאי להשקיע בחומרים ועבודה איכותיים.

איפה רוכשים כלים סניטריים?

כפי שראינו, לא פשוט להעריך את עלויות השיפוץ עצמו, אבל בהחלט אפשר להעריך כמה יעלו הכלים הסניטריים. רכישת הכלים הסניטריים וכל האביזרים לקראת השיפוץ מתבצעת על ידי בעל הבית ואינה נכללת בעלות השיפוץ עצמו. כמו כן, מומלץ לרכוש הכל במקום אחד מכמה סיבות:
  • כאשר רוכשים כמה מוצרים במקום אחד, סבירות גבוהה שהמחיר הסופי יהיה נמוך יותר
  • בחנות כלים סניטריים תוכלו למצוא קולקציות שלמות של מוצרים וכך לא תצטרכו לנסות להתאים בין מוצרים מחנויות שונות
  • מבצעים: פעמים רבות תוכלו למצוא מבצעים ממש משתלמים על חבילת מוצרים. לרוב אלו מוצרים שמתאימים לטעם של אנשים רבים, כך שדי בטוח שתצליחו למצוא חבילה שתתאים לכם
  • אספקה: כאשר כל המוצרים מגיעים ממקום אחד, הם גם יגיעו אליכם ביחד, וזה עדיף גם בגלל שלא תצטרכו לשלם דמי משלוח לכמה מקומות, וגם כדי שלא תצטרכו לתאם את הגעת המשלוחים ליום אחד
  • אחריות: כמו עם האספקה, גם כאן תקבלו אחריות ממקום אחד על הכל.

מבצע על כלים סניטריים לקראת שיפוץ

סבירות גבוהה שאם אתם כבר משפצים אתם רוצים שהשיפוץ יהיה ברמה גבוהה, ולכן הכלים הסניטריים שתחפשו יהיו מסוג א', מקולקציות חדשות יחסית וכדומה. כדאי פחות לחשוב על כיוון של עודפים או סוג ב', כי אולי תצליחו לחסוך מעט כסף, אבל השיפוץ יראה פחות טוב, וכנראה שלא יירחק היום בו תרצו לשפץ ולהחליף שוב את הכל - פשוט כי מה שרכשתם לא מתאים אחד לשני או שהמוצרים ברמה לא מספיק גבוהה.
אגב, אל תחשבו שאם אתם רוצים לרכוש כלים סניטריים ברמה גבוהה הם דווקא יעלו הרבה. במשיח קרמיקה לדוגמה, תוכלו למצוא חבילת מוצרים מושלמת לשיפוץ חדר האמבטיה ב-5000 ש"ח בלבד.
תשמחו לדעת שמדובר במוצרים סוג א' בלבד, אספקה במועד שתחליטו עליו (יכול להיות מיידי או גם אם אתם רוכשים היום ורוצים לבצע את השיפוץ עוד חצי שנה…), אפשרות להחזיר מוצרים באריזתם ולקבל החזר כספי מלא ועוד. משיח קרמיקה קיימת כבר משנת 1960 ודואגת לייבא בכל שנה את הקולקציות החדשות ביותר כך שכל אחד יוכל למצוא את מבוקשו. צוות משיח קרמיקה מנוסה מאוד ומעודכן בטרנדים החמים, ויוכל לייעץ לכם בהגיעכם לאולם התצוגה.
מחכים לכם...
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!