המדריך לבחירת ריצוף לבית

בחירת ריצוף לבית הוא תהליך כיפי ומאתגר גם יחד. קיים כיום היצע נרחב ביותר של סוגי ריצוף, אריחים, חומרים, דגמים, גדלים ועוד שיכולים לבלבל אותנו ולעשות את הבחירה למסובכת. ריכזנו עבורכם הסברים ועצות שיעזרו לכם בתהליך הבחירה של הריצוף בבית.

איך לבחור ריצוף מתאים לבית

מעבר לפונקציה הבסיסית לשמה המציאו את הריצוף - ליצור משטח שאפשר ללכת עליו לאורך שנים ושניתן גם לשמור על ניקיונו, לבחירה בריצוף לבית יש צד עיצובי מובהק - הריצוף משרה אווירה ברורה לבית. 
להלן מספר נקודות למחשבה שיעזרו לכם להחליט:
  • צבע: ריצוף קיים בצבעים שונים ורבים וההחלטה על צבע הריצוף הוא במידה רבה עניין של העדפה אישית. יש כאלה שירצו ריצוף לבן המקנה מראה נקי ומכניס יותר אור לבית. אם מעוניינים במראה תעשייתי ניתן לבחור בריצוף דמוי בטון מוחלק או מוברש, קרמיקה דמוי פרקט למראה כפרי, אריחים במגוון צבעים רב (מבז', שחור ועד אדום). חשוב לקחת בחשבון את העיצוב הכללי של הבית כולל רהיטים על מנת ליצור מראה אחיד מבחינה עיצובית.  
  • טקסטורה: ריצוף קיים במרקמים שונים מחלק ועד מחוספס. מצד אחד ריצוף חלק קל יותר לניקוי אך מצד שני כל לכלוך יבלוט עליו הרבה יותר לעומת ריצוף בעל מרקם מחוספס.
  • גימור: קיימים גימורים שונים - מבריק, חצי מבריק ומט. ריצוף מבריק מקנה מראה נקי יותר, מחזיר יותר אור בחדר אך כל סימן ולכלוך יראו עליו בצורה ברורה ולכן הוא יצריך ניקוי תדיר יותר.
  • ייעוד: חשוב להבדיל בין ריצוף לסלון, לחדר רטוב, לחוץ ועוד. לכל אחד שימושים שונים. למשל לריצוף חדר האמבטיה חובה ריצוף נגד החלקה בעל תקן. ריצוף חיצוני צריך לעמוד בפגעי מזג אוויר (שמש, לחות, רטיבות, קור ועוד). 
  • זמינות: האם הריצוף בו אתם מעוניינים קיים בכמויות הדרשות וזמין לתאריכים שבו הרצף יתחיל בעבודת הריצוף. האם לאחר הקניה, אם תצטרכו להזמין עוד בגלל טעות בחישוב הכמויות למשל, יהיה אפשר להזמין וקבל את אותו הריצוף במהירות? כדאי לבדוק גם אם במידה והזמנתם כמות גדולה מדי, ניתן יהיה להחזיר את העודפים ולקבל החזר כספי עבורם.

בחירת גודל אריחי ריצוף לבית

מומלץ לבחור באריחים בגודל קטן יותר עבור חללים צרים וקטנים, ואריחים גדולים יותר עבור חללים רחבים וגדולים. אריחים קטנים יספקו תחושה שהחלל גדול יותר בגלל ריבוי האריחים ולהיפך. לא חייבים לפעול על פי המלצה זו, לפעמים נרצה דווקא הפוך, אך שוב מדובר בהחלטה עיצובית. באופן כללי נסו לבחור באריחים גדולים בחללים גדולים ובאריחים קטנים יותר לחללים קטנים, כך תשמרו על פרופורציות נעימות לעין. אפשר גם לשלב גדלים שונים של אריחים באזורים שונים באותו החלל. למשל ניתן להשתמש באריחי פסיפס בתוך המקלחון, אריחים בגודל שונה לקירות חדר האמבטיה האחרים ואריחים בגודל אחר לרצפת חדר האמבטיה. 

סוגי  אריחים לריצוף הבית

קיימים סוגים רבים של אריחים: קרמיקה, גרניט פורצלן, קרמיקה דמוי פרקט, דמוי אבן ועוד. לכל אחד מהסוגים יש מראה עיצובי שונה המשרה לבית אווירה שונה. כל האריחים העשויים קרמיקה או גרניט פורצלן קלים לניקוי ודורשים תחזוקה מינימלית לעומת ריצוף פרקט אמיתי או שיש. חשוב לקחת בחשבון את התפקוד של כל חלל וחלל בבית על מנת לבחור בריצוף המתאים. 
בנוסף קיימים אריחים בצורות שונות, מרובעים, מלבניים ועוד וחשוב לחשוב על הדרך בה האריחים יונחו על הרצפה. ניתן לרצף בקווים ישרים במקביל לקירות, באלכסון,  בצורה לא מקבילה. לכל צורת ריצוף האריחים יש משמעות עיצובית שונה שמשפיעה על תחושת גודל החלל למשל. 

איכות אריחי ריצוף לבית

הנושא כאן פשוט, לא מתפשרים על איכות הריצוף, רק סוג א' ורק מיצרן מוכר. ריצוף לא מחליפים כל יום, למעשה ריצוף אמור להחזיק עשרות שנים. ריצוף לא איכותי שיתבלה, ייסדק או ישבר, יגרום לכם לעגמת נפש ועלויות החלפה גבוהות.
באופן כללי חשוב לדעת כי בישראל, התקן לקרמיקה, מספר 314, הוא תקן מחייב. כלומר הייצור, היבוא והשיווק של  אריחי קרמיקה חייבים להתבצע על פי תקן זה. כחלק מהתקן נקבע מדד של עמידות בשחיקה אשר נמדד בין 0 ל-5. בד"כ אריחים לריצוף ביתי מומלץ שיהיו ברמת שחיקה בין 3 ל-4. 
כמו כן חשוב לבדוק את ההתנגדות להחלקה של האריח (עבור ריצוף חיצוני וריצוף חדרים רטובים). לריצוף רגיל בתוך הבית מומלצת רמת התנגדות של R9 (רמה רגילה) ובחדרי רטובים רמה R10 ומעלה.
אי לכך, לפני קניית אריח חשוב לבדוק את עמידותו ואת התאמתו לשימוש המיועד על פי התקן.

איך לחסוך בקניית ריצוף לבית

איכות כפי שציינו לעיל חשובה ביותר אך אינה בהכרח יקרה יותר. תוכלו לבדוק אם יש מבצעים אשר מתפרסמים מעת לעת ואז תוכלו לקנות ריצוף באיכות גבוהה, סוג א', בהנחות משמעותיות. כמו כן אם אתם באים לרכוש את כל הריצוף לבית, תוכלו לקבל גם הנחה משמעותית עבור כל החבילה. מבצעי חיסול קולקציה יכולים גם להיות משתלמים ביותר ותוכלו להגיע אפילו עד 50% הנחה מהמחיר הרגיל. 
נקודה נוספת ולא פחות חשובה היא שעל מנת לחסוך בקניית הריצוף לבית, או על מנת להימנע מטעויות יקרות, חשוב לבחור במקום בו תוכלו לקבל ייעוץ מקצועי שיסייע לכם בחירת הריצופים הנכונים עובר האזורים השונים בביתכם תוך שמירה על תקציבכם וידיעה כי קניתם אריחים איכותיים במחיר משתלם.
טיפ אחרון חשוב - אל תחכו לרגע האחרון - כשקונים מתוך לחץ זמן נוטים להתפשר בלית ברירה על האיכות, המחיר והשירות..
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!