איך לשלב כלים סניטריים ואריחי ריצוף וחיפוי בעיצוב חדר האמבטיה

חדר האמבטיה הוא אחד החדרים החשובים ביותר בבית מבחינה פרקטית כיוון שזהו המקום שבו אנו מתרחצים, מתגלחים, מתאפרים ודואגים להיגיינה האישית שלנו ושל בני משפחתנו. לכן, חשוב לעצב ולתכנן את חדר האמבטיה בצורה נוחה ופונקציונלית אך גם אסתטית ונעימה לעין.
אחד הדברים החשובים ביותר בעיצוב חדר אמבטיה הוא השילוב בין הכלים הסניטריים לאריחי הריצוף והחיפוי. כלים סניטריים הם החלק הפונקציונלי של חדר האמבטיה (למרות שגם הם מעוצבים בסגנונות שונים), ואילו אריחי ריצוף וחיפוי הם החלק היותר אסתטי באמצעותו ניתן לתת את הטון העיצובי. השילוב בין השניים צריך להיות הרמוני ונעים.

למה קשה להחליט כאשר בוחרים אריחים וכלים סניטריים לחדר האמבטיה

רבים מכם שכבר הספיקו לשפץ או לעצב את ביתם, יודעים ששלב רכישת האריחים והכלים הסניטריים יכול להיות מאוד מבלבל, בעיקר בגלל השפע שקיים היום בכל הקשור למגוון עיצובים, גדלים, גימורים וכדומה.
אולמות התצוגה נותנים טעימה מהקולקציות הרבות שהם מייבאים, ולעיתים לא פשוט לרוכשים לבצע בחירה מתוך המגוון הרחב, אלא אם הם מגיעים כשהם סגורים לגמרי על איך הם רוצים שחדר האמבטיה שלהם יראה.

טיפים לשילוב כלים סניטריים ואריחי ריצוף וחיפוי

הנה כמה טיפים שתוכלו ליישם בבואכם לבחור אריחים וכלים סניטריים לשיפוץ חדר האמבטיה שלכם:
 • הקפידו על סגנון אחיד: כאשר אתם בוחרים כלים סניטריים ואריחי ריצוף וחיפוי, הקפידו לבחור אותם בסגנון מסוים. הדבר יסייע ביצירת תחושה של הרמוניה בחדר האמבטיה, כי מי שנכנס לחדר ישר יבין שמדובר בסגנון ספציפי ושכל האלמנטים "מדברים" באותה השפה העיצובית.
 • התייחסו לגודל החדר ושמרו על פרופורציות: אם חדר האמבטיה שלכם קטן, בחרו כלים סניטריים המתאימים לגודל, וכן אריחי ריצוף וחיפוי שאינם גדולים מדי. זה יעזור לתת תחושת מרחב בחלל.
 • השתמשו בצבע: אל תהססו להשתמש בצבע. הוספה נכונה של צבע היא דרך מצוינת להוסיף עניין לחדר האמבטיה. שילוב של צבעים יכול להוסיף אווירה לחדר ולשפר את חוויית המשתמשים בו.
 • שילוב טקסטורות: גם שילוב של טקסטורות הוא דרך מצוינת להוסיף עומק ועניין לחדר האמבטיה. אם אתם רוצים ליצור חדר אמבטיה מעט יוצא דופן, תוכלו לבחור באריחי חיפוי עם טקסטורות שונות. ככל שהטקסטורות יהיו בעלות יותר עומק, כך הן גם יצרו משחקי אור וצל על הקירות, מה שבהחלט יכול להוסיף.
 • העזרו בסדרות אריחים: רוב חברות הקרמיקה מייצרות קולקציות וסדרות של אריחים, כך שבאולמות התצוגה תוכלו לראות גם אריחים שמתאימים זה לזה באופן מדויק מבחינת הגוונים, המראה והטקסטורה.

דוגמאות לשילובים מוצלחים

להלן מספר דוגמאות לסגנונות עיצוב והאפשרויות העומדות בפניכם. כמובן שניתן גם לשלב בין סגנונות, אך כדאי לעשות זאת בעדינות תוך הבנת המאפיינים של כל סגנון עיצובי, וזאת כדי שהתוצאה תהיה טובה.
 • חדר אמבטיה מודרני: לחדר אמבטיה מודרני, בחרו כלים סניטריים בעלי קווים נקיים ובארונות עם חזיתות חלקות. כמו כן, השתמשו באריחי ריצוף וחיפוי בגוונים נייטרלים על בסיס לבן, אפור או שחור וכן ניתן לשלב עץ במראה ישר וללא פיתוחים.
 • חדר אמבטיה קלאסי: לחדר אמבטיה קלאסי, בחרו כלים סניטריים עם עיצוב מסוגנן ואף פיתוחים למיניהם, ארונות מעץ, וכן עשו שימוש באריחי ריצוף וחיפוי דמויי שיש.
 • חדר אמבטיה טרופי: לחדר אמבטיה טרופי, בחרו כלים סניטריים בצבעי טבע, כגון ירוק, כחול או חום. השתמשו באריחי ריצוף וחיפוי עם דוגמות של עלים, פרחים או חיות. מומלץ לא להפריז באריחים המדוגמים כדי לשמור על איזון ואסתטיקה.
 • חדר אמבטיה כפרי: לחדר אמבטיה כפרי בחרו בכלים סניטריים עם פיתוחים קלים וארון אמבטיה עם חריטות. ניתן לשלב אריחי ריצוף דמוי עץ וחיפויי קירות בגודל קטן יותר כמו דמוי בריקים וכדומה.

טיפים נוספים

הנה כמה טיפים נוספים שתוכלו להיעזר בהם: 
 • בקשו עזרה: אם אתם מתקשים לבחור כלים סניטריים ואריחי ריצוף וחיפוי, אל תתביישו לבקש עזרה ממעצב פנים. תוכלו גם להיעזר ביועצים באולמות התצוגה. הם מכירים היטב את הקולקציות ויוכלו לסייע לכם בבחירה.
 • מבצעים: רכישת כלים סניטריים ואריחי ריצוף וחיפוי יכולה להיות עניין לא זול. לכן, כדאי לחפש מבצעים הנערכים מדי פעם בסופי שנה, לקראת החגים ועוד.
 • ספק בעל מוניטין: וודאו שאתם רוכשים אצל ספק שמחזיק מלאי זמין של מה שנמצא באולם התצוגה, והוא בעל מוניטין מעולה. השירות חשוב לא פחות מהמוצרים עצמם.
עיצוב חדר האמבטיה הוא משימה מאתגרת, אך היא גם מאוד מתגמלת בסופו של דבר. בעזרת הטיפים האלה, תוכלו ליצור חדר אמבטיה יפה, נוח ופונקציונלי.
 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!