המדריך לבחירת צבעים לריצוף ולחיפוי קיר: טיפים מעשיים והמלצות

אחת ההחלטות המשמעותיות בתהליך הבניה או השיפוץ של בית היא בחירת צבעים לאריחי הריצוף וחיפוי הקירות השונים. צבעי הריצוף והקירות משפיעים על התחושה והאווירה בחלל, וגם על התאורה והמרחב שבחלל. לכן, מדובר בהחלטה שיש לעשותה לאחר בחינת כל השיקולים הקשורים.

הבנת השפעת הצבעים

הצבעים בבית משפיעים על תחושת המרחב, על האווירה ועל מצב הרוח שלנו. אם נתייחס קודם לריצוף של כלל הבית, אנו רואים לרוב צבעים חמים כגון בז', שמנת, גוונים חומים וכדומה שנותנים לחלל תחושת חמימות וקריצה לסגנון הכפרי, או לחילופין צבעים קרים כמו לבן, אפור וכדומה המייצרים תחושה של רוגע, ומעידים על סגנון מודרני יותר. ישנם גם צבעים מורכבים יותר שיש בהם גם מהגוונים החמים וגם מהקרים, או אריחים עם דוגמאות המכילים גם צבעים אחרים בולטים יותר.
כאשר בוחנים צבעים לחיפוי קיר, ישנן אפשרויות יותר מגוונות עם מנעד רחב יותר של צבעים. זאת, בעיקר כי חיפויי הקיר נועדו לרוב לחיפוי קירות בחדרי רחצה או חיפוי קיר מטבח

בחירת צבע לריצוף

בחירת הצבע לריצוף משפיעה על מאוד על כלל חלל הבית. ריצוף בצבעים בהירים יכול להרגיש מרווח ומאוורר, בעוד שריצוף בצבעים כהים יכול לתת תחושה יותר חמימה. יש לשקול גם את שאר הגוונים בחדר. לדוגמה, אם הרהיטים והקירות בחדר מכילים גוונים כהים, ריצוף בהיר יכול ליצור מרחב ולתת ניגודיות. מצד שני, אם החלל מלא בגוונים בהירים, ריצוף בצבע כהה יכול להוסיף עומק ונוכחות לחלל.

בחירת צבע לחיפוי קיר

בחירת צבע לחיפוי קיר דומה בהרבה לבחירת צבע לריצוף, אך יש כמה נקודות שונות. בחדרים קטנים, צבעי קיר בהירים יכולים לגרום לחלל להרגיש גדול יותר. בחדרים גדולים, צבעי קיר כהים יכולים להקטין את החלל וליצור תחושה של חמימות וקרבה. חשוב גם לבחון את התאורה הטבעית והמלאכותית בחלל ולהבין איך יראו בה האריחים. לרוב אריחים לחיפוי קיר משמשים אותנו בחדרי רחצה או במטבח, אך ניתן גם לראות קירות מחופים בסלון או בחדרי שינה – הכל בהתאם לאווירה ולעיצוב אותם רוצים להשיג.

שיקולים פרקטיים

בנוסף למראה האסתטי, יש לשקול גם את נראות החומרים. על צבעים בהירים אנו עשויים לראות כתמי לכלוך ושחיקה במהירות יותר מאשר על צבעים כהים. עם זאת, על גבי צבעים כהים נוכל לראות יותר אבק, אבנית ושריטות. לכן, בחרו בחומר ובצבע שמתאימים לסגנון ואורח החיים שלכם, לרגישות שלכם למראה לכלוך וכדומה.

שיקולים פסיכולוגיים

כמו שנאמר, הגוונים משפיעים על מצב הרוח שלנו. לכן, בחרו בגוונים שאתם אוהבים ומרגישים בנוח עם נוכחותם. לדוגמא, אם אתם מרגישים שקט ורוגע כשאתם מסתכלים על גווני כחול, שקלו להשתמש בהם בחללים שבהם אתם מבלים הרבה זמן. אם אתם מרגישים אנרגטיים ומלאי חיים כשאתם מסתכלים על גווני אדום, שקלו להשתמש בו בחללים שבהם אתם רוצים להיות יותר פעילים.
חשוב גם להבין שאת הגוונים האהובים עליכם יש לשלב בחלל בטוב טעם ובהרמוניה עם שאר הגוונים בו. אם מדובר על גוונים משמעותיים, עשו בהם שימוש בעדינות על מנת שלא ישתלטו מדי על החלל וייקחו את כל הפוקוס, וגם שלא ימאסו עליכם מהר על אף שאתם אוהבים אותם.

תכנון ובחירת צבעים לריצוף וחיפוי קיר

בהינתן כל הגורמים המשפיעים על בחירת הצבעים לריצוף ולחיפוי קיר, אף נושא לא יכול להיות חשוב יותר מתכנון מדויק. התכנון מתחיל בהבנה עמוקה של החלל, של התאורה, של הרהיטים והאקססוריז שבו, ולא פחות חשוב - של הצרכים, האהבות וסגנון החיים שלכם. כל אלה יכולים להשפיע על קבלת ההחלטה לגבי הצבע המתאים ביותר שישדרג את החלל ויהפוך אותו לבית שלכם.
בחירת הצבעים לריצוף ולחיפוי קיר היא תהליך משמעותי הדורש שיקול דעת ותכנון מדויק וכן הוא יכול להיות מרגש וממלא שמחה. זו הזדמנות להוסיף את הטאץ' האישי שלכם לבית וליצור את האווירה שתעזור לכם להרגיש בנוח במקום שאתם קוראים לו "בית". עם המחשבה, התכנון ותשומת הלב הנכונה, אתם תוכלו לבחור את הצבעים המתאימים ביותר שישדרגו את הבית שלכם ויהפכו אותו למקום שאתם אוהבים לחזור אליו כל יום.

 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!