מה ההבדל בין אריחים מדוקקים לאריחים רגילים

אריחים מדוקקים הפכו לפופולריים ביותר בשנים האחרונות ומסיבות טובות. אם אתם עומדים בפני בחירת אריחים בקרוב, כדאי להבין מהם אריחים מדוקקים ומה היתרונות והחסרונות שלהם. לאחר קריאת מאמר זה תוכלו להגיע להחלטה מושכלת אם לבחור באריחים רגילים או מדוקקים.

מה הם אריחים מדוקקים

אריחים מדוקקים הם אריחים דקים במיוחד (עוביים בדרך כלל כ-6 מ"מ) המסופקים כלוחות גדולים מאוד באורך של כ-3 מטר וברוחב של כ-1 מטר. למרות היותם דקים, אריחים אלו עדיין מספקים חוזק מעולה בזכות היותם עשויים גרניט פורצלן. גודלם הרב של אריחים מדוקקים מאפשר סוגים רבים של שימושים כגון חיפוי קירות, ריצוף, משטחים ואפילו רהיטים. אריחים מדוקקים עמידים יחסית בפני שריטות, כתמים וגם חום גבוה. גודלם הפיזי הרב מאפשר כיסוי שטח גדול בעזרת יחידה אחת, אריח אחד בלבד, כך שמתקבלת תוצאה נקיה וכמעט ללא פוגות (כמו עם אריחים רגילים). העיצוב המתקבל הוא בין היוקרתיים ביותר שניתן לקבל כיום עם אריחים. כיום ניתן למצוא אריחים מדוקקים בכמה סגנונות, צבעים מגוונים, עיצובים בדימוי מדויק של חומרים רבים כגון אבן, שיש, בטון ועוד. 
אריחים מדוקקים מספקים פתרון שהוא הטוב מכל העולמות, גם יחידות גדולות ויפיפיות וגם חוזק ועמידות של גרניט פורצלן והם ניתנים לשילוב בכל עיצוב רצוי.

אריח מדוקק לעומת אריח רגיל - יתרונות

אריח מדוקק מספק יתרונות רבים על פני אריח רגיל:
  • עיצוב: שכחו מרובה וחיבורים בין אריחים רגילים. עם אריח מדוקק, תוכלו לכסות חלק ניכר מהקיר במספר יחידות קטן (תלוי בגודל הקיר כמובן), עם גמר ששום מוצר אחר לא יכול לספק. 
  • עמידות: גרניט פורצלן הוא חומר עמיד ביותר ומומלץ לכל סוגי האריחים. באריח מדוקק, גרניט פורצלן מספק את החוזק הדרוש, ועמידות בפני הכל. אם משווים למשל לוחות שיש או אבן טבעית שצריכים טיפול מדי תקופה על מנת לא לספוג נוזלים ולכלוך, אריח גרניט פורצלן ישמור על עיצובו לכל אורך חייו ויהיה עמיד. כמו כן בעניין ניקוי – אריח מדוקק יהיה קל ביותר לניקוי, לא יצריך שימוש בחומרים מיוחדים, רק טאטוא ושטיפה במים וסבון. הגימור שלו יוותר ללא שינוי לאורך חייו. 
  • פחות חיתוכים: את האריח המדוקק מתקינים שלם או עם חיתוך מינימלי לעומת אריח רגיל שידרוש לא מעט עבודת חיתוכים להתאמה בשטח. 
  • כיסוי אריחים קיימים: בזכות העובי הדק של אריח מדוקק, אין בעיה להדביק אותו על משטחים המרוצפים באריחים רגילים. תוספת הגובה פחות מורגשת, אך עדיין קיימת.

אריח מדוקק לעומת אריח רגיל - חסרונות

למעשה אין לאריח מדוקק הרבה חסרונות אלא דברים שכדאי לקחת בחשבון כאשר בוחרים בו:
  • התקנת אריח מדוקק דורשת יותר מקצועיות מהתקנת אריח רגיל. לא כל בעל מקצוע יידע לבצע התקנה בצורה נכונה. נושא זה יכול לבוא לביטוי בעלות גבוהה יותר של התקנה ואיתור איש מקצוע. כמו כן אם מרצפים בעזרת אריח מדוקק, יש צורך בבסיס חזק, עמיד ומפולס (לא ניתן לרצף אותו על חול או בטון מוקצף למשל). 
  • עלות: באופן כללי, אריח מדוקק יהיה יקר יותר מאריח רגיל, זאת בעיקר בגלל גודלו שהופך אותו להרבה יותר עדין, וכן מאחר ואריח מדוקק מיוצר מגרניט פורצלן בשיטה ייחודית עבור הגודל מה שמייקר את המוצר הסופי. 
  • שינוע: מאחר ואריח מדוקק הוא גדול ממדים, יש לוודא שניתן יהיה לשנע אותו אל הבית ובתוך הבית אל תוך החלל בו הוא יותקן. ממש יש צורך לתכנן את הכנסת האריח אל החדר והעמדתו. בחללים קטנים, הדבר יכול להוות בעיה.
בסופו של דבר, אריח מדוקק הוא פתרון יחיד במינו שמספק גם עיצוב יוצא דופן ומראה אקסקלוסיבי יחד עם עמידות לאורך שנים. 
במשיח קרמיקה תוכלו למצוא גם אריחים מדוקקים ממיטב היצרנים. אנו מזמינים אתכם אל אולם התצוגה שלנו להתרשם מהמבחר.

 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
ריצוף, קרמיקה, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
ריצוף, מקלחון, אמבט, ברזים, כיור, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג כל הריצוף בדירה
ריצוף קרמיקה לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!