תעלות ניקוז

מתכננים חדר מקלחת חדש או משפצים את המקלחת הקיימת בקרוב? מתלבטים בין נקודת ניקוז רגילה לבין תעלת ניקוז, אבל לא ברורים לכם ההבדלים ביניהם, או מתי כדאי להתקין תעלת ניקוז, ובכלל מה ההבדלים החשובים בין תעלת ניקוז לנקודת ניקוז רגילה? על כל אלה ועוד, במאמר זה. 

מה זה תעלת ניקוז

תעלת ניקוז היא פתרון מתקדם וחדיש יותר לניקוז מי המקלחת. תעלת ניקוז היא בעלת צורה ארוכה ומלבנית המותקנת לרוב לאורך אחד מקירות המקלחת (בהתאם למבנה המקלחת ומיקומי המזלף וראש הגשם).
תעלת ניקוז מאפשרת ניקוז מים במקלחת בצורה אפקטיבית יותר בזכות גודלה כך שהיא מאפשרת זרימת מים לתעלה בצורה חופשית ומהירה יותר. תעלת ניקוז היא גם קלה לניקוי ויש לה מכסה רחב המאפשר גישה מהירה. כמו כן מבחינה עיצובית, תעלת ניקוז מספקת מראה מודרני ומתקדם יותר למקלחת, ולכן היא הפכה להיות מאוד פופולרית. קיימות תעלות ניקוז בגדלים שונים להתאמה לכל מקלחת. 

מה ההבדל בין תעלת ניקוז לנקודת ניקוז רגילה

הדומה והשונה בין תעלת ניקוז לנקודת ניקוז הם:
  • מראה: נקודת הניקוז המוכרת היא בגודל אחיד וצורתה ריבוע או עיגול. תעלת ניקוז היא בצורה מלבנית ארוכה והמראה שלה הוא יותר מודרני. כיום ניתן לשתי האפשרויות להוסיף חלק עליון שהוא פיסה מאריח הריצוף למראה אחיד יותר.
  • יכולת ניקוז: גם תעלת הניקוז וגם נקודת הניקוז יכולות לנקז מים רבים בקלות.
  • ניקיון: גם את תעלת הניקוז וגם את נקודת הניקוז ניתן לפתוח ולנקות במקרה של הצטברות לכלוך ושיערות.
  • שיפועים: גם עבור תעלת הניקוז וגם עבור נקודת הניקוז יש לבצע שיפועים תקניים באריחי הריצוף על מנת שהמים יגיעו בקלות. בתעלת הניקוז השיפועים פחות נראים לעין בגלל המיקום שלהם ביחס לתעלה ולשטח המקלחון. בנקודת ניקוז רגילה, לרוב נראה את השיפועים בצורה ברורה יותר המזכירים קרני שמש.

התקנת תעלת ניקוז - מה צריך לדעת לפני

לפני הכל, חשוב להבין כי כדי להתקין תעלת ניקוז, יש ליידע את קבלן השיפוצים לגבי איזו תעלת ניקוז אתם רוצים, כיוון שיש תעלות שמגיעות עם סיפון מובנה וכאלה שמתחברות ישירות לנקודת הביוב. כאשר יש סיפון מובנה, יש צורך להכין לו מקום כיוון שגובהו הוא כ-10 ס"מ. עבור תעלת ניקוז עם חיבור ישיר אין צורך לעשות הכנות מיוחדות.
מבחינת המיקום של תעלת הניקוז – יש למקמה כ-7-10 ס"מ מהקיר אליו היא מקבילה. 
אורך תעלת הניקוז כמובן צריך להתאים לגודל המקלחון, משמע צריך להשאיר מצדי תעלת הניקוז רווח מסוים שיאפשר לבצע שיפועים. לרוב, משאירים כ-10-20 ס"מ.
אם בחרתם בתעלת ניקוז, חשוב תמיד לבחור באיכות הטובה ביותר כדי להבטיח שהיא תשרת אתכם לאורך שנים רבות ללא תקלות. 

 
ההצעות המנצחות שלנו:
שידרוג דירה ממוצעת
קרמיקה, אריחים, אסלות, חדר אמבט
הכל - בפחות מ- ₪25,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג חדר אמבט שלם
קרמיקה, אריחים, מקלחון/אמבט, ברז, ארון אמבט, אסלה
הכל - ב- ₪6,000
לאיכות הטובה ביותר
שידרוג הקרמיקה בכל הדירה
קרמיקה ואריחים לדירה ממוצעת
יעלה בין ₪7,000-8,000
לאיכות הטובה ביותר
מעלים איכות - מורידים מחיר
התקשרו ובואו לביקור: 1800-50-40-90
או כתבו לנו ונחזור אליכם במהירות:
   


מפת אתרהצהרת נגישותייעוץ לקראת שיפוץ - בביתכם!